Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Odziom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-20, 13:59
Lokalizacja: Wrocław

Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: Odziom »

Witam,
Mam problem z dekoderem wymienionym powyżej w temacie. Sytuacja wygląda następująco.
Na antenie analogowej zaczęły zanikać podstawowe kanały, zakupiłem ten, gdy podłączam do niego starą antenę, zaczynam wyszukiwanie automatyczne nic się nie pokazuje, a gdy podłącze domową antenę ściąga mi tylko 4 kanały Czeskie. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane, Pomocy ;_)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: bdkacz »

A antenę masz ustawioną na dobry nadajnik ? Widzę masz Wrocław w profilu to musisz ustawić na Ślężę.

Mux1 : kanał 64 częstotliwość 818 MHz
Mux2 : kanał 58 częstotliwość 770 MHz

http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W2D

Antenę najlepiej wykonać samemu wg opisu stąd : http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930 Ja za 3,75zł (metr kabla elektrycznego 2,5mm2, 2m antenowego i wtyczka) zrobiłem sobie antenę na której bez wzmacniacza łapę z 20 km oba MUXy (1 i 2) (antena wisi na klamce od okna na 3-im piętrze) w jakości 100% i do tego z nadajnika 80km ode mnie MUX2 z jakością 70% :D
Odziom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-20, 13:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: Odziom »

Kiedy próbuje ręcznie "złapać" kanał w dekoderze, wybieram kanał 58, jest częstotliwość 770 MHz, ale pasek "Jakość" miga na 3 kolory, żadnych kanałów nie mogę złapać ; /

A zwykła analogowa odbiera TVP1, TVP2, TV4, TVP3, TVN i Polsat bez problemu. Wyżej oczywiście na tej samej podłączam dekoder.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: zDaleKi »

Odziom pisze:Kiedy próbuje ręcznie "złapać" kanał w dekoderze, wybieram kanał 58, jest częstotliwość 770 MHz
Jaka lokalizacja we Wrocławiu?
Bo z tego co wiem, to w wielu miejscach jest niestety problem z DVB-T. :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: Maciek764 »

Odziom pisze:Kiedy próbuje ręcznie "złapać" kanał w dekoderze, wybieram kanał 58, jest częstotliwość 770 MHz, ale pasek "Jakość" miga na 3 kolory, żadnych kanałów nie mogę złapać ; /
No to jest objaw słabej jakości sygnału, jeżeli są jakieś zakłócenia to pasek "jakość sygnału" tak sobie mruga. Kręcenie anteną czasem pomaga. Jakie masz te anteny?

[ Dodano: 2012-07-08, 00:56 ]
Z doświadczenia z Wiwami powiem, że żeby cyfra chodziła bez zająknięcia to pasek jakość musi być na ostatnim kolorze (z trzech). Jeżeli waha się między drugim a trzecim to będzie ciąć, a jeżeli mruga to znaczy że jest bardzo źle z sygnałem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: krystianb »

Maciek764 pisze:No to jest objaw słabej jakości sygnału,
Równie dobrze to może być przester jeśli antena ma potężny wzmacniacz jakie to są w modzie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: Maciek764 »

krystianb pisze:Równie dobrze to może być przester jeśli antena ma potężny wzmacniacz jakie to są w modzie.
Po analogach ludziom pozostawały to co będą się szarpać i zmieniać, a że średnio do cyfry się to nadaje to już inna sprawa...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak Polskich Kanałów / Dekoder DVB-T MPEG-4 WIWA HD80

Post autor: krystianb »

Często wystarczy kupić symetryzator za 5zł + wtyczkę do tv, z resztą w większości przypadków anteny siatkowe były ludziom wciskane kompetentnie niepotrzebnie. Te dziadostwo z szumomiotem zostało zaprojektowane do odbioru z wielu kierunków.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ