Zapasowe łącze

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

Witam, jestem nowy na forum. Szukam rozwiązania takiego zagadnienia: chcę mieć łącze zapasowe (siada mi jedno źródło internetu i automatycznie przełącza mnie na drugie). Aktualnie dysponuje następującym sprzętem:
router TL-MR3420
modem E1820 (nie działa najlepiej z powyższym routerem, wiec mozliwy jest zakup innego).

Wiem, że sam ten router dysponuje taką funkcją - problem w tym, że moja praca wymaga stałego ip, a podczas przełączenia na routerze następuje zmiana ip. Myslałem o jakiejś zewnętrznej bramie, która nadawałaby mi stałe ip (może taki efekt uzyskam przy VPN?) niezależnie od tego czy łącze się przez modem czy kabel. Nie wykluczam dodatkowych wydatków, jak również tego żeby oba łącze były stale aktywne - jeżeli tylko zmniejszy to czas przełączenia, który jest dla mnie na wagę złota (jeżeli rozłączy mnie w złym momencie to stracę więcej niż warty jest router i modem razem wzięte - jak się domyślacie już tak się zdarzało).
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapasowe łącze

Post autor: Jo_gurt »

DRZaT, a nie masz tam alternatywy odnośnie operatora?
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

Mam (tam = Kraków), ale nie ma chyba czegoś takiego jak bezawaryjny net. Moim obecnym dostawcą jest UPC i generalnie jest ok, ale jak wszędzie zdarzają się awarie. Nie mówię żeby to było specjalnie często - raczej kilka niż kilkanaście razy w roku ale jak już pisałem ze 2 -3 razy trafiło mnie boleśnie. Czy VPN nie polega na wykupywaniu zdalnego IP?
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zapasowe łącze

Post autor: key »

Nie da sie zrobic zeby nie bylo bez przerwy. W momencie rozdzielenia jednego lacza musi byc przekonfigurowany caly routing.
Moze zeby ulatwic zadanie: o jakiej aplikacji mowimy?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapasowe łącze

Post autor: Jo_gurt »

DRZaT pisze:Czy VPN nie polega na wykupywaniu zdalnego IP?
Nie, VPN polega na łączeniu dwóch punktów w niezabezpieczonej sieci w sposób bezpieczny.
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

To może źle się wyraziłem - może chodzi o serwer proxy. Co niby oferują poniższe domeny:

http://prx.centrump2p.com/

?
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zapasowe łącze

Post autor: key »

W dalszym ciagu to samo co pisalem powyzej. Odpowiedz prosze na pytanie w moim poprzednim poscie.
Nie pomagam na PW.
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

Aplikacja służy do grania w pokera online. Co tak właściwie oferują strony z listy z mojego poprzedniego posta?
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zapasowe łącze

Post autor: key »

Czyli aplikacja typu real time. Nie ma sensownego sposobu na zapasowe lacze.

Proxy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_po% ... cz%C4%85cy
Nie pomagam na PW.
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

No ale czy przez serwer tej aplikacji nie jestem widoczny pod ip usługodawcy proxy, bądź VPN?
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zapasowe łącze

Post autor: key »

A co to ma za znaczenie? W UPC masz caly czas ten sam IP, nawet gdy przerywasz polaczenie. Z proxy nie bedzie lepiej.
Nie pomagam na PW.
DRZaT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-23, 01:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapasowe łącze

Post autor: DRZaT »

Chyba się jednak nie zrozumieliśmy. :-). Przerywa mi UPC łączy się po kilku sekundach przez modem USB, a z zewnątrz jestem ciągle widoczny pod tym samym ip dostawcy proxy / vpn. Aplikacja się nie wywala, bo ona stara się łączyć do skutku a rozłacza tylko gdy użytkownik próbuje połączyć się z innego ip. Tak bym chciał, żeby to wyglądało. Tylko włsnie pytam czy tak to działa z tym proxy / vpn że na zewnątrz jestem widoczny z ich ip - np. z UK?
Szukam pomocy przy połączeniu zapasowym (failover)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zapasowe łącze

Post autor: key »

Mysle ze sie zrozumielismy. To samo IP to jedna sprawa, zgubione pakiety to druga. Nie jestem pewien jak newralgiczna jest ta aplikacja na zgubione pakiety - sprawdz wyciagajac kabel miedzy kompem i routerem. I dalej pozostaje problem chwilowego zaniku sieci, tego nie unikniesz.

VPN (proxy zreszta tez) nie jest dla ciebie rozwiazaniem - przenosisz problem gdzies indziej.

Czy konkretne proxy da rade utrzymac IP, mozesz sprawdzic przy pomocy stron pokazujacych IP ( http://www.wieistmeineip.de ). Musisz wiedziec, ze proxy to buffor - przedluzasz latencje polaczenia.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ