wiesza się router Netgear WGR614v6?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-06, 17:49

wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: wiras »

Witam
Mam następujący problem od jakiegoś czasu zawiesza mi sie router,wczesniej po podłaczeniu do laptopa działał OK (cała konfiguracja przebiegła pomyślnie) działał dobrze około 2 tgodni
teraz po np.2-3 godz trace połączenie z internetem,nie moge otworzyc żadnych stron ,ale gdy wyciągne na chwile zasilacz z kontaktu i podłacze z powrotem wszystko wraca do normy do póki znowu mi sie nie zawiesi.

Moze ktoś wie co moze być przyczyną ,to bardzo prosił bym o jakieś wskazówki,dodam ze jestem laikiem w tych sprawach a router podłączał i brat.
A i nie wiem czy to istotne ale przy skanowaniu dysków usunąłem kilka wirusów czy mogły one mieć jakiś wpływ na w/w problem,bo teraz mam czysty komp a problem nie zniknął.
Pozdrawiam Wiras
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: sardo nunspa »

Router, apek czasem się wiesza i odłączenie od prądu najczęściej pomaga, jednak zwis, co 3 godziny to już problem. Moim zdaniem powinieneś spisać dane zapisane w routerze, resetnąć do ustawień fabrycznych i wpisać wszystko na nowo. Przenoszę na sub forum Internet radiowy niech wypowiedzą się bardziej oblatani niż ja.
Latka lecą...
wiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-06, 17:49

Re: wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: wiras »

Czy mógłby sie jeszcze wypowiedzieć ktoś kto jest obczjony w temacie bym był bardzo wdzięczny?
podrrawiam
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: MaxFM »

ewentualnie upgrade softu
wiras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-06, 17:49

Re: wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: wiras »

a mógł by ktoś podpowiedzieć co robić ,bo działał 3 miechy dobrze, a ostatnio znowu zaczyna się wieszać i jest to denerwujące jak co 2 h trzeba go z kontaktu wyłączać na chwilę żeby dział.
pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiesza się router Netgear WGR614v6?

Post autor: zDaleKi »

@wiras
Pisałeś coś o wirusach. Cześć z nich może czasami coś wysyłać przez internet, może też masz jakiegoś trojana, który wysyła jakieś dane przez internet. Router z takim nadmiarem może sobie nie radzić i się zapycha.

Ale ciężko coś tu konkretnie doradzić nie mając tego przed oczami i nie znając wszystkich szczegółów. Często np. korzystanie z p2p zapycha bardzo router.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ