Piorun, maszt uziemienie-jak to jest.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
beciqs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-07, 13:24

Piorun, maszt uziemienie-jak to jest.

Post autor: beciqs »

mam pytanko :) czy ktos potrafi mi odpowiedziec, mianowicie mam propozycje postawienia masztu na moim dachu na domie, czyli głowna antene internetu bezprzewodowego, podobno te anteny sa laskie u szczytu ale czy mimo wszytsko nie sciagaja one piorunów w razie burzy?? przeciez nie maja one odgromow! nie wiem czy sie zgodzic bo jesli jest jakies zagrozenie to nie ma sensu w moim przypadku. dzieki za odpowiedz :)

Zmieniłem tytuł bo był mało znaczący Jaco
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Piorun, maszt uziemienie-jak to jest.

Post autor: Fanta »

Teoretycznie prawdopodobieństwo wzrasta, ale w rzeczywistości może być inaczej... Spójrz na te zdjęcia: >KLIK<
Antenę CB mam od wielu lat, przeżyła nie jedną burzę, teraz mam antenę GSM też wysoko i kilka burz za sobą nigdy nie było tak żeby piorun w którąś uderzył i modlę się o to aby tak pozostało Obrazek
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Piorun, maszt uziemienie-jak to jest.

Post autor: sardo nunspa »

Takie anteny nie ściągają piorunów, ale są na maszcie a maszt na dachu jest najwyższym punktem, więc wnioski same się nasuwają. U mnie antena od radiówki tak właśnie jest zamocowana – jakieś 50 cm wyżej niż komin. Gdy idzie burza odłączam kabel antenowy od AP tak na wszelki wypadek. Bo gdyby tak walnęło, to rozwali całą instalację elektryczną w domu.
Latka lecą...
beciqs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-07, 13:24

Re: Piorun, maszt uziemienie-jak to jest.

Post autor: beciqs »

dziekuje Wam bardzo za pomoc :) własie to chcialam przeczytac :))
ODPOWIEDZ