modem gc79 i problem z WLANem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cactus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-12, 15:21

modem gc79 i problem z WLANem

Post autor: Cactus »

Witam.
Mecze sie z tym modemem juz wiele godzin i nie potrafie odpilic WLANu na tej karcie i lapku Compaq. Wczesniej mialem zwykla karte WLAN ale teraz zapragnalem tez neta przez gprs a poniewaz mam tylko jeden lsot PCMCIA wiec wybor padl na najtansza na rynku karte. Podczas instalacji wireless menagera (najnowszy soft i stery ze strony SE) wywala mi bład: " Błąd podczas uruchamiania urządzenia [kod 10] ". Stery do gprs instaluja sie poprawnie, pokazuje sie odpowiednia ikonka w polaczeniach sieciowych, natomiast nie ma w ogole WLANu. Wyglada na jakis konflik czy cuś, sprawdzlaem przerwania, ale na tym samym pracuje tylko karta dzwiekowa po ktorej wyłaczeniu nie ma zadnych efektow - ciagle nie da sie zainstalowac tych drugich sterow. Oczywiscie net po gprs dziala super i normalnie moge przegladac stronki poprzez simdate. ALe mi zalezy glownie na WLANie ktorego nie moge odpalic. Nie chce tez ciagle przekladac kart bo to bez sensu. Spotkal sie ktos z takim problemem? Moze karta jest padnieta ? kupilem ją jako uzywaną...
System to win xp home, lapek w miare nowy z prockiem athlonem 1.66. Podobno byly jakies problemy ze wspolpracą modemow Se z prockami AMD ale nie wiem czy to tylko plotki czy jest jakas w tym prawda.
Bardzo prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: modem gc79 i problem z WLANem

Post autor: Jaco »

Spróbuj może ręcznie dodać sprzęt.Problemy może i są z procesorami ale głównie wtedy karta w ogóle nie daje sie zainstalować albo po instalacji nie można jej uruchomić.W twoim wypadku jedynie coś robi błąd podczas instalacji.Spróbuj również ze starszą wersją oprogramowania.Znajdziesz ją na stronie iPlusa.
Cactus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-12, 15:21

Re: modem gc79 i problem z WLANem

Post autor: Cactus »

probowalem z roznymi wersjami softow, nawet te smieci od plusa ktore zamulają kompa nie sa w stanie pomoc. Sklaniam sie ku temu ze karta jest w jakis dziwny sposob uszkodozna a raczej jej modul odpowiedzialny za WLAN.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: modem gc79 i problem z WLANem

Post autor: Jaco »

Bardzo możliwe.Proponuję jeszcze spróbować może na innym sprzęcie.Jeśli wszystko będzie działać oznacza że wina leży po stronie twojego sprzętu.
ODPOWIEDZ