GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziubdziub
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-29, 19:08
Lokalizacja: Lublin

GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: dziubdziub »

W grudniu 2006 r. kupiłem na Allegro kartę Option GT max firmowaną przez T-Mobile. Karta pracowała poprawnie do niedawna aż zmarła. Objawy są takie, że natychmiast po włożeniu modemu do gniazda PCMCIA dioda kontrolna zaczyna migać szybko w kolorze fioletowym (a karta nie nawiązuje połączeń, nawet nie jest wykrywana). Sprzedawca z Allegro (firma w Niemczech) stwierdził, że powinienem wysłać kartę do T-Mobile (podał mi adres w Bonn).
Czy ktoś spotkał się z takim problemem :?: Co może być przyczyną takiego uszkodzenia :?:
Czy może ktoś z forumowiczów wysyłał sprzęt do T-Mobile :?:
Będę wdzięczny za pomoc.
Kto widzia? DziubDziuba :?: Jak wygl?da DziubDziub :?:
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: sardo nunspa »

Dobrze by było najpierw się upewnić czy modem jest zepsuty. Sprawdź na innym komputerze czy działa. System trzeba by przeinstalować, sterowniki do modemu jakieś nowe. I jeżeli nadal będzie "martwy" to wtedy wyślij do serwisu.
Latka lecą...
dziubdziub
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-29, 19:08
Lokalizacja: Lublin

Re: GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: dziubdziub »

Sprawdzałem na innych - zupełnie "czystych" komputerach. Miganie pojawia się od razu po włożeniu karty do slotu. GTMM wykazał "Error". Próbowałem wgrać firmware Option - udało się, ale nic to nie pomogło (nie wiem jak ma się to do gwarancji :? ).
Kto widzia? DziubDziuba :?: Jak wygl?da DziubDziub :?:
gepc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-31, 13:59

Re: GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: gepc »

jakby ci się nie udało naprawic to odkupie od ciebie ten modem bo mi się antenka złamała i bym sobie naprawił. Pozdrawiam
yark
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-26, 20:38
Lokalizacja: Silesia

Re: GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: yark »

ten objaw jest taki jak w nieudanym flashowaniu.
Jeśli to to to moze da się naprawić ;-)
deathx
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-08-14, 19:25

Re: GT max (T-Mobile) zmarł :-(

Post autor: deathx »

Witam. Mam dokladnie taki sam problem. Czy udało już się komuś coś z tym zrobić??? Czy może modem nadaje się już na straty??? Czy ktoś to naprawia i za ile???
ODPOWIEDZ