GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ef_ibr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-08, 14:40
Lokalizacja: P?O?SK

GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: ef_ibr »

Mam problem. Wygląda to tak. Często zdarza się, że przeglądając internet lub ściągając cos, nagle na oprogramowaniu Wirless Manager zanika zasięg i pojawia się komunikat "odłaczenie od sieci". Dzieje sie wtedy kiedy jest przeciązenie:). Może ktoś ma podobny problem, lub wie o co chodzi????
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: Fanta »

Bardzo możliwe że masz problemy z zasilaniem modemu.
poszukaj najnowszych sterowników i spróbuj pogrzebać w biosie...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: sardo nunspa »

Gdy miałem gc75 to pojawiał się czasem napis „no service”, ale restart modemu wystarczał. Przyczyny mogą być trzy:
1 Przeciążony BTS – rozmowy mają pierwszeństwo nad Internetem
2 masz słaby zasięg
3 masz dobry zasięg, ale skacze, raz masz full a zachwilę nic.
Masz jakąś antenę :?:
Latka lecą...
ef_ibr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-08, 14:40
Lokalizacja: P?O?SK

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: ef_ibr »

W tej chwili zasieg jest stabilny (10-20KB/s). Tyle, że komputer jest ustawiony w tym pomieszczeniu, w którym mi nie pasuje żeby był. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam stara antene samochodową ( dużo nie pomaga) i własnoręcznie zrobiony konektor:). Zastanawiam się nad zakupem anteny już od dawna. W tym obecnym pomieszczeniu wystarczy mała antena 5db na zewnątrz na parapecie, i zasięg praktycznie full. Tylko,że tak jak wczesniej wspomnialem, w tym pokoju nie moze byc PC-a. Nie wiem czy przedłużajać tą antenke 5db o kolejne 5m kabla, nie strace na zasiegu. A czy kupując jakąś antenke kierunkową, np ATK10, sygnał nie bedzie za mocny, i nie bedzie łapał nie wiadomo jakich BTS-ów. Troche sie rozpisałem, ale co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: mar_kow »

...Podobny mam problem jak wyjeżdżam na wieś gdzie teoretycznie dobry zasięg EDGE nie powinien sprawiać kłopotów... Dopiero antena - zwykła dookólna (9 dBi) + 3 m przewodu rozwiązała problem. Sygnał podskoczył tylko o jedną kreseczkę ale stabilność znacznie się poprawiła...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: sardo nunspa »

ef_ibr pisze:stara antene samochodową ( dużo nie pomaga) i własnoręcznie zrobiony konektor:)
To nie jest zbyt profesjonalne rozwiązanie delikatnie mówiąc :wink: . Może ten dorabiany konektor czasem łączy a czasem nie i stąd „no service”. Kup antenę dookólną z 10m kabla i konektorem – to powinno załatwić sprawę
Latka lecą...
ef_ibr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-08, 14:40
Lokalizacja: P?O?SK

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: ef_ibr »

Troche późno, bo mnie nie było. Konektor nie ma nic do tego, ponieważ ten sam problem pojawial się na standardowej antenie. Czy dodatkowe 10m kabla nie osłabi znacząco sygnału?? Zakładając ze jest on bardzo dobry ale na pograniczy. Odległośc od nadajnikow to: 5 i 10km. Wolał bym jednak korzystac z tego w odległości 5km, bo jest położony na wsi (może mniej obciążony). Ale słaba kierunkowa chyba bedzie do tego za mocna... tak??
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: GC 85 przerwanie połączenia- "Odłączenie od sieci"

Post autor: Fanta »

ef_ibr pisze:Ale słaba kierunkowa chyba bedzie do tego za mocna... tak??
Co masz na myśli słaba?? Myślę że ATK-9 wystarczy.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ