Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cactus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-12, 15:21

Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Cactus »

witam
karta ta oprocz modemu gprs zawiera takze WLAN. Teraz skacząc po www prawie przy kazdym wczytywaniu strony (jestem podpiety przez WLAN) wyskakuje mi okienko do łaczenia sie przez gprs. Nie da sie tego wyłaczyc jakos ? Zeby wczytac glupią strone czasem musze kliknac z piec razy "anuluj" W profilu połaczenia w programie od nokii do połaczenia odnaczylem ze chce korzystac tylko z WLAN ale mimo to wyskakuje mi to okienko z polaczenia telefonicznego.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Jaco »

Cactus pisze:witam
W profilu połaczenia w programie od nokii do połaczenia odnaczylem ze chce korzystac tylko z WLAN ale mimo to wyskakuje mi to okienko z polaczenia telefonicznego.
Może nie zapisałeś zmian.Mało kto korzysta na forum z tej karty ale być może znajdzie się ktoś.Proponuję jeszcze napisać do działu technicznego Nokii.Niestety trzeba trochę poczekać na odpowiedź ale może się okaże że warto.A w połączeniach sieciowych masz zrobione połączenie telefoniczne? Jeśli jest to może je usuń.W opcjach internetowych również jest coś takiego jakiego połączenia ma używać przeglądarka.
Cactus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-12, 15:21

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Cactus »

oczywiscie pomaga usuniecie polaczenia telefonicznego ale gdy chce gdzies skorzystac z neta przez gprs to od nowa musze konfigurowac takie polaczenie co jest troche wkurzające. Wczensiej mialem gc79 i przegladarka automatycznie sie przelaczala miedzy gprs a wlan w zaleznosci od tego co bylo aktywne. Szkoda ze nokia tak nie ma. W opcjach internetowych FF nie ma niestety takiego wyboru.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Jaco »

Cactus pisze: opcjach internetowych FF nie ma niestety takiego wyboru.
Myślę że po wybraniu opcji Bezpośrednie połączenie z internetem w FF powinno reagować na to przez co się łączysz z netem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: mar_kow »

...Anulowanie ustawienia połączenia domyślnego modemu powinno rozwiązać ten problem. Żeby skorzystać wtedy wystarczy kliknąć na skrót połączenia na pulpicie i wszystko...
Cactus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-12, 15:21

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Cactus »

mar_kow pisze:...Anulowanie ustawienia połączenia domyślnego modemu powinno rozwiązać ten problem. Żeby skorzystać wtedy wystarczy kliknąć na skrót połączenia na pulpicie i wszystko...
od początku jest ustawione jako NIEdomyslne a mimo to przy probie wczytywania www co chwile wyskakuje to okienko, mimo ze stronka wczytuje sie przez WLAN. UStawione jest rowniez "bezposrednie polaczenie z netem" w FF, nic to nie daje.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem nokia d211 i wkurzające okienko

Post autor: Jaco »

A nie możesz po prostu wywalić tej aplikacji od Nokii.Wtedy bez problemu powinieneś zrobić sobie połączenie dial-up na GPRS i osobno na WLAN.Jedynie trzeba to tylko dobrze skonfigurować.Chyba korzystasz z Hot-Spota gdzie jest darmowy internet? Czy jest inaczej?
ODPOWIEDZ