Modem HSDPA Globetrotter 3G

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nucek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-07-31, 07:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: nucek »

witam.jestem tu now.troche czytalem i mam maly metlik w glowie teraz.mam EDGE Globetrotter z iPlusa i chce kupic sobie cos szybszego.znalazlem na allegro cos takiego.jestem z bydgoszczy jak by co.chcialbym sie zapytac czy za ta kase warto to kupic,

http://www.allegro.pl/item219096707_wel ... aniej.html
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: Jaco »

Za taką cenę to może być.Zastanawia mnie tylko to logo Orange.W opisie pisze że modem nie posiada simlocka ale żeby nie było odwrotnie bo będą same problemy.
Kolega mar_kow poleca AirCard i możesz sobie o nim poczytać tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40008#40008

On również plasuje się w tej samej cenie.
Awatar użytkownika
nucek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-07-31, 07:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: nucek »

dzwonilem do tej firmy i zekomo sa sciagane z orange z zagranicy i ma simlocka sciagnietego kodem nie mechanicznie. rozmawialem rozniez z uzytkownikiem ktory kupil taki modem i mowil ze jest zadowolony z niego.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: mar_kow »

Jaco pisze:...Kolega mar_kow poleca AirCard...
...
On również plasuje się w tej samej cenie.
...08.08 będę w Bydgoszczy, zawsze mam ze sobą swój zestaw mobilny tak że będę w stanie określić czy działa tam HSDPA, chociaż na pewno w planach jest...
...Wybór modemu zależy od kupującego - AirCard 850 porównywalnej klasy kosztuje ok. 400 zł. na Allegro. Z reguły nie ma większych problemów z instalacją ale pozostałe typy modemów też nie są złe. Może są trochę "udziwnione" ze względu na obsługę połączeń głosowych i sms-ów ale nie każdemu to potrzebne...
Awatar użytkownika
nucek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-07-31, 07:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: nucek »

bede wdzieczny za info.napisz tez na jakich ulicach mniej wiecej sprawdzales.ogulnie ponobno juz jest hsdpa w bydgoszczy i jak dzwonilem na info to mowili ze ja sie znajduje w zasiegu.kazali mi sie jedynie wstrzymac z kupnem modemu bo po wakacjach ma wejsc szybkosc 3,6Mb/s a <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jest 1,8.

i teraz mam jeszcze jedno pytanie czy do zlacza PCMCIA typ II to tylko sa modemy 3,6?

bo chyba 7,2 to tylko do express.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: mar_kow »

...Zamieszczę info po wizycie w Bydgoszczy, będę na pewno na ul. Dwernickiego.
...Modem AirCard 875 obsługuje HSDPA 3,6 Mb/s a po wgraniu nowego firmware do 7,2 Mb/s... ( http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7507 )
Awatar użytkownika
nucek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-07-31, 07:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: nucek »

to predgosc nie zalezy od modemu tylko od softa?to jak kupie na 1,8 to moge zmienic na np.: 3,6?

EDIT:

taki modem jak ty masz bede musial stale wyjmowac zeby sie nie uszkodzil.musze miec z antena wysuwana. a powiedz mi jeszcze czy taki typ modemu jak twoj ma lepszy zasieg czy z wysuwana antena?

Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opóźnieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator-> Jaco
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: mar_kow »

...Wybór modemów jest bardzo szeroki - tematy na Forum... Jeśli chodzi o mój to nie narzekam, jest bardzo czuły, można podłączyć zewnętrzną antenę, rozmawiać jak przez telefon... Żeby miećz chowaną antenką (do 7,2 Mb/s) to polecam GT Max ( http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8016 ) Problem to tylko trochę wysoka cena...
...Z serii AirCard to wchodzi w grę model 850 - cały chowa się slocie, dołącza się tylko antenkę (tylko że obsługuje HSDPA do 1,8 Mb/s)...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: zDaleKi »

Dyskusja o PW i avatarze wydzielona tu -> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8033
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: mar_kow »

...Tak jak obiecywałem zamieszczam test prędkości działania HSDPA w Bydgoszczy. Ulica Dwernikowskiego, dzielnica Bydgoszcz Leśna. Zasięg pełny, transfer niezbyt rewelacyjny ale stabilny. Wyjeżdżając z Bydgoszczy w stronę Łodzi i Szczecina zasięg jest dobry nawet poza granicami miasta. Czyli brawo dla Plusa - oby tak dalej...

[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/test%202.jpg[/img]
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Modem HSDPA Globetrotter 3G

Post autor: canidy »

nucek pisze:to predgosc nie zalezy od modemu tylko od softa?to jak kupie na 1,8 to moge zmienic na np.: 3,6?
Ależ właśnie prędkość zależy od modemu i od dostępności danej prędkości u operatora na Twoim terenie.
Jedynie jeżeli modem działa np. z prędkością 1.8 Mb/s, a w specyfikacji ma, że obsługuje np. 7.2 Mb/s to można wymienić firmware i jak tylko operator udostępni 7.2 to będziesz miał taką prędkość. Sama wymiana softu nic nie da :)
ODPOWIEDZ