E3131s-2 z Orange. Czego nie kumam ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Duris
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-11, 10:00
Lokalizacja: Małopolska

E3131s-2 z Orange. Czego nie kumam ?

Post autor: Duris »

Witam. Po dniu spędzonym na walczeniu z tym modemem na dwa laptopy (w jednym testowany modem E3131s-2 z Orange a na drugim wifi i fora, porady itp.) nie mogę sobie poradzić z tym sprzętem.

Modem kupiłem pod Aero2, ale to chciałem zostawić na koniec.

Teraz tak. Jak wiadomo modemy z Orange posiadają simlock. Wydaje mi się, że przy pomocy programu Huawei Modem Code Writer i posiadanego kodu udało mi się ściągnąć simlocka z tego modemu. Po raz pierwszy jak wpisałem kod to chwilę coś "mieliło" i wywaliło status OK. Dla pewności jak drugi raz chciałem to samo zrobić to już wywaliło error. Innym programem sprawidziłem i otrzymałem info, że ten modem nie posiada blokady simlock. Simlock ściągnięty. Dlaczego tak mi się wydaje. Ano dlatego też, że karta ... Play świeci mi w tym modemie na niebiesko.

Podłączony modem do laptopa instaluje sterowniki oraz program Business Everywhere. I teraz tak. Jak mam w modemie karte sim z Orange to w programie BE modem sie uruchamia (device initialization) i pojawia się zasięg Orange. Pozostaje tylko fizyczne naciśnięcie guzika connect i jedziemy z netem z Orange (dioda pseudo kremowa).

I teraz pytanie: czy dobrze kumam, że program pod Orange nie obsłuży karty sim z Play ? Dlaczego pytam. Jak wsadzę kartę Play do modemu to po chwili dioda świeci na niebiesko, ale nie mam opcji zestawienia połączenie poprzez program BE połączenia internetowego z karty sim Play. Pomimo, że w programie mam możliwość przeszukania dostępnych sieci jakie widzi modem i na liście jest Play to nie mogę otrzymać zestawienia. I teraz już się sam motam, czy w końcu ten simlock jest ściągnięty czy nie jest ?

Czytałem o programie Top NETinfo i nawet się nim bawiłem, czytałem o czymś takim jak dashboard, ale ruszyć tego tematu nie potrafie :( Mogę liczyć na jakieś poprowadzenie... Bo niestety do Aero2 droga moja daleka z tego co dzisiaj widzę.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131s-2 z Orange. Czego nie kumam ?

Post autor: Andrzejz78 »

Duris pisze:program pod Orange nie obsłuży karty sim z Play ?
Bo prawdopodobnie ma ustawienia połączenia z internetem pod Orange
Duris pisze:Top NETinfo i nawet się nim bawiłem
No to w czym problem Jeśli masz ten program i nie masz simlocka to w opcji APN ustawiasz połączenie pod Play i masz neta
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: E3131s-2 z Orange. Czego nie kumam ?

Post autor: lesiolo »

Andrzejz78 pisze:No to w czym problem Jeśli masz ten program i nie masz simlocka to w opcji APN ustawiasz połączenie pod Play i masz neta
Naprawdę Pomogłeś - teraz user wszystkiego sie dowiedział .
(nie obrażaj się tylko, że znów trafiło na ciebie, :padam: nie robie tego celowo)
Duris pisze:Mogę liczyć na jakieś poprowadzenie...
Etap 1
Ustawiasz Top Net Info lub
Pobierasz MP -wywalasz BE Orange -instalujesz Mobile Partnera, po zainstalowaniu ustawiasz opcje w MP
Sieć > typ sieci - preferowane WCDMA, zakres - wszystkie zakresy >Zastosuj<
Zarządzanie profilami > APN statyczny internet lub dla Aero2 darmowy
Numer dostępowy: *99#
Użytkownik i hasło: puste (dla Orange internet) >zapisz< >ustaw domyślny<
modem powinien działać z Play
(gdy etap 1 zakończony sukcesem)
Etap 2
Ustawienie modemu dla Aero2
Pobierasz Huawei Terminal wybierasz w nim HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface i >Connect<
wpisujesz w nim AT^SYSCFG? >enter< odpowie Recieve: ^SYSCFG:2,2,3FFFFFFF,1,2
jeśli inaczej wpisujesz AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2 >enter< odpowie Recieve: OK
zamykasz program modem powinien działać z Aero2
Pozdrawiam
A Wgrywanie Dashboardu zostaw sobie na koniec lub właśnie zacznij od tego na samym początku.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: E3131s-2 z Orange. Czego nie kumam ?

Post autor: jakubd »

Tylko taka ogólna uwaga: "AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2" nie jest już od dawna potrzebne - od 1 października 2012 roku nie ma tzw. "blokady TS11" i nie potrzeba z tym walczyć. Bardziej przydatne może być wymuszenie UMTS 900 MHz, ale nie trzeba tego robić, jeżeli modem loguje się i stabilnie działa bez tego.
ODPOWIEDZ