Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Post autor: siubul87 »

Zamierzam kupic sobie nokie 6021 aby miec EDGE, teraz mam gprs przez Nokie 5100 i jak lacze sie z netem to wypisuje mi szybkosc 115,2Kb/s ale wydaje mi sie ze jest szybkosc IRDY a nie neta bo przeciez wiadomo ze gprs jes dwa razy wolniejszy. Czy jak kupie sobie nokie 6021 i bede łaczył sie przez irde to bedzie mi to ograniczac transfer EDGE?? Czy mam kupic adapter bluetooh do kompa aby mieć pełną prędkosc EDGE?? Jezeli tak to prosze podac jakis link do aukcji allegro ze sprawdzonym adapterem bluetooh. Z gory dziekuje:)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Post autor: Vipera »

Prędkość którą widzisz, to maksymalna prędkość z jaką możesz się komunikowac przez dany COM. Ustawia się ona samoczynnie przy instalacji sprzętu. Możesz zaryzykować podniesienie tej wartości we właściwościach urządzenia. Zwykle jest jeszcze taka możliwość (nie zawsze ustawia maksymalną wartość).
Spróbuj ustawić maksymalną wartośc i dopiero jeśli będzie sie wieszał zmniejsz o jeden poziom i tak do skutku.
Gość

Re: Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Post autor: Gość »

Irda to badziew, szczególnie te tanie na Allegro - odradzamW. Kup sobie kabel. Moja ogranicza prędkość do 30 kb/s !!!
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Post autor: dreamoftheviper »

Przy IRDZIE w EDGE maxymalnie download 7-8kb/s to szajs, kup sobie kabelek oryginalny do nokii i bedziesz mogl sie rozkoszowac EDGE bez problemow
seboo

potwierdzam !

Post autor: seboo »

irda limituje transfer do 8 kilo !
glucosum

Re: Czy Irda ogranicza transfer EDGE???

Post autor: glucosum »

Korzystam z bluetooth-a z nokia 6822a,

+ plusy

* jest to bardzo wygodne,
* telefon moze znajdowac sie nawet kilkanaście metrów od adaptera,
* mam iPlusa ale jako usluge do zwyklego numeru, moge więc zabrac telefon i wykonac polaczenie bez konieczości odlączania kabla
* masz wolne złącze w telefonie ( mozesz ładować, podłączyć zestaw słuchawkowy )
* jeśli akceptujesz zakupy na aukcjach internetowych to koszt kabla i adaptera bluetooth jest bardzo porównywalny ( trzeba uważać na kable ktore podłączane pod USB są tylko symulacja com-a )

http://www.nokia.pl/nokia/telefony/akce ... 47452.html
to kabel do twojego telefonu. Zauważ na zdjęciu że na kablu nie ma "skrzyneczki" to ważne, bo takim kablem podączasz telefon bezpośrednio do USB - a to wpływa na prędkość.

- minusy

* znane mi kable do transmisji danych mają w opcji ladowanie baterii z portu w komputerze, bywa to ważne w przy ciągłym korzystaniu z neta, szczególnie gdybys korzystal z laptopa
* trzeba skonfigurować blutooth'a i telefon
* uważam że cześciej trzeba ładowac telefon ( w końcu to 2 rożne połączenie radiowe )


W razie pytań gg 5833371
:lol:
ODPOWIEDZ