Livebox 2 + tp link nano

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobekdobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-12, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Livebox 2 + tp link nano

Post autor: bobekdobek »

Witam,
mam taki problem. Znajomi maja liveboxa z usluga VoIP oraz TV. Livebox robi im za router. Pietro nizej maja TV Samsunga ze Smartem ale tylko i wylacznie z wejsciem lanowski. Ustawilem tp linka nano jako client router zeby komunikowal sie przez wifi z lifeboxem a przekazywal do tv po kablu. Wszystko pieknie ladnie tv przydziela sobie adres ip z liveboxa ale nie moze polaczyc sie z netem. Wyskakuje blad polaczenia. Co ciekawsze wszystkie aplikacje smart nie dzialaja (komunikat blad polaczenia) oprocz VOD onetu. Laduje sie bez problemu jak też filmy mozna ogladac. W czym tkwi problem?

pozdrawiam
Bogdan
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Livebox 2 + tp link nano

Post autor: Jo_gurt »

Podaj ustawienia, jakie pobiera sobie telewizor + adresy routerów w Twojej sieci.
bobekdobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-12, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Livebox 2 + tp link nano

Post autor: bobekdobek »

livebox daje adresacje 192.168.1.x, tp link nano adres lanowski ma ustawiony 192.168.2.1 jest on ustawiony w tryb client router dhcp wylaczone. Ma wpisany SSID liveboxa jak rowniez haslo. Po podlaczeniu tp linka do tv (badz do laptopa) kablem, tv (laptop) uzyskuje adresacje 192.168.1.16 brama domyslna 192.168.1.1 dns 192.168.1.1. Problem jest w tym ze na tv wyskakuje brak polaczenia z internetem. To samo w momencie podlaczenia do laptopa. Adresy sa lecz strony sie nie wyswietlaja.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Livebox 2 + tp link nano

Post autor: Jo_gurt »

Podejrzane jest to, że masz tryb "client router" a TV pobiera sobie adres z LB.
Teoretycznie powinien pobierać adres 192.168.2.x, bo w innych TP-Linkach tryb Client Router załącza NAT - nie wiem jak w tym konkretnym.
Masz może gdzieś w takim razie możliwość wyłączenia NATa i jest on wyłączony?
bobekdobek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-12, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Livebox 2 + tp link nano

Post autor: bobekdobek »

wg mnie nie jest to podejrzane. bo tp link wtedy nie dziala jako router.. adresacja dhcp zajmuje sie LB a tp link ma z nim polaczenie przez wifi a przekazuje po kablu. naty itp sa na tplinku w tym stanie powylanczane.. tak naprawde w tym trybie dziala on jako AP z mozliwoscia przekazania neta wylacznie po kablu. Sam u siebie w domu mam tak rozwiazane i wszystko dziala. Glowny router linksysa robi adresacje a tp link jako przystawka do tv laczy sie po wifi i przekazuje do tv po kablu. i u mnie tak samo tv przydziela sobie adresacje z puli linksysa.
ODPOWIEDZ