Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś zadowolony/a z oferty simdata?

Tak jak najbardziej :)
32
55%
Średnio ale zawsze mogło być gorzej :P
22
38%
Nie stanowczo nie :/
4
7%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Sundance_kid pisze:Poczułam sie odrzucona;)
Fanta pisze:@wlodus na początek nie dyskryminuj Pań, one też są u nas... ;)
wlodus pisze:drogie panie, przepraszam:)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: wlodus »

7-8 mb na allegro??:)
to pootwieraj kilka zdjec przedmiotow:)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Witam
wszystkich forumowiczow !!!!


Nosze sie z zamiarem podlaczenia mojego laptopa simdatą przez telefon .W zwiazku z tym postanowielem dokladniej przyjzec sie wysylanej i odbieranej zawartosci przez siec monitorujac ja dwoma programami do tego sluzacymi i przekonac sie ile to tak naprawde jest 100kb .Przegladalem rozne stronki na ten temat przez okolo 4,5 godziny jedoczesnie obserwujac monitoring ,praktycznie nie rozmawialem przez gg i w miedzyczasie odebralem 4 meile tekstowe .Wiele stronek pochlanialo (+-- )50 kb.-oczywiscie dalsza praca na otwartej juz stronie byla mniej kosztowna (kb)Gdy pisze ten post mam juz na liczniku 31 MB (pobranych+wyslanych) Moim zdaniem to mega duzo chodz nie klikalem w byle co i zazwyczaj wolno czytalem stronki ale najwazniejsza zecz jaka zaobserwowalem to to iz pomimo zamknietej przegladarki oraz wylaczonym gg transwer polaczenia potrafil skoczyc nawet do 4 kb (sporadycznie) i dosc czesto do 2 kb !!!!! W zwiazku z tym mam pytanie do ekspertow i osob korzystajacuch z simdata .Czy operator bedzie tak samo skrupulatnie naliczal polaczenie jak wykazuja mi testery sieci?oraz co zrobic zeby w momencie nie korzystania z inetnetu nie bily te kb i b ?Z tego co zaobserwowalem oplacalnosc tego jest ponizej miernej jesli ktos chce posiedziec 3 godzinki dziennie surfujec po sieci .Wszyscy na tym forum ciesza sie i chwalą ze to takie tanie ale ja jakos nie widze zeby bylo to tanie no chyba ze ktos chce wejsc na neta sprawdzic pogode i wyslac 2 meile albo wezwac pomoc Wlasciwie to nazwal bym to polaczenie DUZYM SMSem .Jesli jestem w bledzie i zle to oceniam prosze o pouczenie i porade .Nie znam sie na tym wcale a moje obserwacje sa czysto amatorskie.

POST_2:


Witam ponownie

Wczorajsze obserwacje daly mi wiele do myslenia i dzis postanowilem zrobic kolejny test i dalej jest tak samo .Test na ilosc transweru podczas nie uzytkowaniu internetu !!!!!!!!
5 minut- wysylane;0,7kb odebrane;76,2kb
15 minut -wyslane;1,3kb odebrane;166,8kb

To sa liczby transeru danych uzyskane przy pomocy dwoch testerow sieci -Net Meter i Kalendarza XP ktory posiada taka funkcje.Dodam ze nie korzystalem z netu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>.Wszystkie aktualizacje wylaczone poczta rowniez nie otwieralem przegladarki i wylaczylem GG i Skypa przed eksperymentem przeskanowalem kompa i nie wykryto wirusow ani robakow czego sie spodziewalem gdyz tydzien temu robilem formata , posiadam firewalla a pomimo to pobor danych w ciagu 15 minut nic nie robienia w sieci jest ogromny !!!!! Prosze powiedzcie czy u Was jest tak samo?Czy firma Simplus bedzie tak samo naliczac ten transfer ? bo jesli tak to nie wiem dla kogo jest ta usluga no chyba ze jestem jedynym takim przypdakiem transweru danych :( Prosze o porade opinie i komentarze .

Apropo kalendarza XP to serdecznie polecam to bardzo praktyczny gadzet http://kxp.pl/


Pytanie do Moderatora forum ; zgubilem jedna literke w nicku co bardzo mnie denerwuje -czy mozna jakos to poprawic?
Ps; Poniewaz oba tematy sie wiaza postanowilem przeniesc stary post tutaj gdyz stanowia one jedna calosc i jak gdyby kontynuacje -w przyszlosci napisze swoje wrazenia z dzialania simdaty w praktyce .

serdeczne dzieki
pzdr.

--
Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator->
Fanta
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Na początek, jeśli przeniosłeś ten wcześniejszy post tutaj, było w nim napisać kolejny, a nie jeden pod drugim.

Co do danych które cały czas Ci "uciekają" to musisz mieć coś włączone, może asystent jakiegoś programu poszukuje informacji o aktualizacji, może to antywirus, GG, jeśli masz firewalla to zablokuj wszystko co możliwe i wtedy sprawdź. A jaki to firewall?
Dicovery pisze:zgubilem jedna literke w nicku co bardzo mnie denerwuje -czy mozna jakos to poprawic?
Rozumiem że chodzi o literkę "s" tak aby było Discovery. Potwierdź że mam rację, a Twoja nazwa zostanie niebawem zmieniona...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Tak ''s'' czyli Discovery

Wracajac do problemu wylaczylem antywira i wyraznie napisalem ze mam wylaczone GG Skypa itp a pozatym kurde robilem niedawno formata i z tych programow ktore mam to tylko te niezbedne a pozatym jest ich kilka na pulpicie tylko :( plus sterowniki i to cale moje oprogramowanie jakie w tej chwili mam .Chetnie wkleilbym skrena ale nie wiem czy cos to da .Dodatkowo w polaczeniach sieciowych w panelu sterowania w zakladce ogolne mam odchaczone tylko TCP/IP a w firewalu (Service Pack 2) nie zezwolilem na zadne wyjatki .

Dzieki za zmiane nazwy
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Korzystasz z iPlus Managera?
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Discovery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 16:44

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Discovery »

Nie nie korzystam z tego -tak jak pisalem powyzej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> robie przymiarke do simdata bo nie wiem czy bedzie mnie na to stac i czy bedzie praktyczne w zastosowaniu dla mnie .Moj laptop jest w drodze wiec sie przymierzam. Na razie korzystam z osiedlowej sieci -stalego lacza abonamentowego ( predkosc 256) Łudze sie nadzieja ze to dlatego tak zawalaja mnie danymi ktorych nie pobieram i licze ze w tej simdacie bedzie jakas mozliwosc skonfugurowania tak by placic za zeczywiscie pobrane dane a nie za nie korzystanie z netu.Jak by nie patrzec kazdy"" b""jest na cene zlota :)

dzieki za pomoc -jednak szkoda ze nie mozna pogadac na gg
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Dicovery pisze:korzystam z osiedlowej sieci -stalego lacza abonamentowego
Na necie komórkowym problemu z "uciekającymi danymi" nie powinno być...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

Wyłącz w systemie i we wszystkich programach np w firefox autoaktualizację, wyłącz w przeglądarce obrazki, zainstaluj flashblock, zainstaluj adblock plus, ściągnij jakąś polską subskrypcję adblock plus i surfuj...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

gatto_nero pisze:Wyłącz w systemie i we wszystkich programach np w firefox autoaktualizację, wyłącz w przeglądarce obrazki, zainstaluj flashblock, zainstaluj adblock plus, ściągnij jakąś polską subskrypcję adblock plus i surfuj...
Chyba kolega @gatto_nero nie czytał poprzednich postów, bo problem jest w tym że kolega @Discovery ma wyłączone wszystkie programy, aktualizacje itp. a łącze nadal mu coś ciągnie. Myślę że ten ruch jest zależny od wspomnianej osiedlowej sieci.

P.S. Widzę że reklamujesz swój filtr do adblock plus...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
opty9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-08-08, 09:05
Lokalizacja: Tychy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: opty9 »

Na razie napiszę tyle,że zagłosowałem na tak jak najbardziej
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: wilq »

Discovery pisze:Witam
wszystkich forumowiczow !!!!
Czesc!
W zwiazku z tym mam pytanie do ekspertow i osob korzystajacuch z simdata .Czy operator bedzie tak samo skrupulatnie naliczal polaczenie jak wykazuja mi testery sieci?oraz co zrobic zeby w momencie nie korzystania z inetnetu nie bily te kb i b ?
Tak, bedzie naliczal skrupulatnie. Jesli uzywasz XP SPyware 2 ;) niewiele mozesz zrobic aby ograniczyc checi tego systemu do kontaktu ze swiatem. Polecam zainstalowanie drugiego systemu na tym samym komputerze (windows 98 lub 2000, prosto z plyty, bez zbednych aktualizacji) do wyboru przy starcie systemu, do uzytku (tylko i wylacznie) przy laczeniu sie z netem przez simdate.

Zmiana systemu zapobiegnie "uciekaniu" danych na zewnatrz. Jesli chodzi o "karmienie" danymi z zewnatrz, jest wielce prawdopodobne ze robi to twoja siec lokalna (tzn. komputery wewnatrz sieci). Laczac sie przez komorke nie bedziesz w zadnej sieci lokalnej wiec jestes w tym wzgledzie zabezpieczony.
Z tego co zaobserwowalem oplacalnosc tego jest ponizej miernej jesli ktos chce posiedziec 3 godzinki dziennie surfujec po sieci .Wszyscy na tym forum ciesza sie i chwalą ze to takie tanie
WZGLEDNIE tanie, bo kilka razy tansze niz przesyl danych w taryfach glosowych. Jesli chcesz uzywac internetu mobilnego czesto-gesto (powyzej 150MB miesiecznie) i mozesz podpisac umowe bardziej oplacalne sa taryfy abonamentowe za 60zl brutto miesiecznie (z limitem danych 0,5-1GB).
Prosze powiedzcie czy u Was jest tak samo?Czy firma Simplus bedzie tak samo naliczac ten transfer ?
Nie tak samo. Wazne: oddziel simplus od simdaty. Simdata (taryfa do internetu prepaid) bedzie naliczac tak jak wykazuja liczniki w komputerze. Simplus (taryfa glosowa prepaid) ma pakiety internetowe TEORETYCZNIE tansze niz simdata ale ze wzgledu na "promocje" moze Ci naliczac od 2 do 10x wiecej niz liczniki w komputerze.

Z dwojga zlego polecam Orange Free na karte :) Mozesz przestawic sie na te taryfe ze startera Orange Go! za 5zl (SMS o tresci FREE na nr 3033), po prostu poswiec te 5zl na wyprobowanie.

Pozdrawiam
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

Oczywiście czytałem wcześniejsze posty i nadal obstaję za opcją: złej konfiguracji systemu operacyjnego oraz programów.

Jeśli nie potrafisz tego zrobić sam aby nie mieć zbędnego trafficu to najlepiej udać się do jakiegoś eksperta który to zrobi.

Osobiście odradzałbym odinstlowywanie windows czy też formatowanie dysków.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ