[NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: ja.michal »

  • 7000 zmodernizowanych stacji bazowych
  • 26 regionów Polski w zasięgu sieci UMTS 900
  • Już ponad 90% populacji Polski w zasięgu UMTS
  • Koniec modernizacji sieci we Wrocławiu
T- Mobile zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 7000 lokalizacji na blisko 10000 planowanych. W ramach prac wymieniane są obecnie stosowane nadajniki na najnowsze pozwalające oferować znacznie szybszy Internet. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze funkcjonowanie sieci. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.

W ramach prowadzonego projektu, T-Mobile systematycznie udostępnia także sieć UMTS 900 w kolejnych regionach Polski. Po przyłączeniu obszarów Bielskiego, Chełmskiego oraz Zamojskiego sieć UMTS 900 obejmuje już 37% populacji Polski (46% powierzchni Polski) w 26 regionach (Nowosądeckie, Zielonogórskie, Gorzowskie, Tarnobrzeskie, Krośnieńskie, Przemyskie, Rzeszowskie, Białostockie, Tarnowskie, Elbląskie, Ełckie, Olsztyńskie, Kieleckie, Ciechanowskie, Radomskie, Suwalskie, Łomżyńskie, Jeleniogórskie, Legnickie, Leszczyńskie, Wałbrzyskie, Ostrołęckie a teraz już Bielskie, Chełmskie oraz Zamojskie). Sieć UMTS 900 umożliwia transmisje danych z szybkością do 21Mbs, co oznacza możliwość swobodnego korzystania z Internetu.

Łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach (UMTS 900/2100) jest już ponad 90% populacji Polski!

Obecnie trwa modernizacja sieci telekomunikacyjnej w kilku z największych miast Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Aglomeracjach Katowickiej i Trójmiejskiej. Zakończona została modernizacja sieci we Wrocławiu.

Szczegółowy harmonogram prac dostępny jest na stronie www.najlepszasiec.pl

T-Mobile Polska
Biuro Prasowe
Konrad Mróz
Źródło wiadomości: Informacje prasowe T-Mobile Polska

Obrazek
Więcej o budowie sieci, mapki postępu: t-mobile-trendy.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: matek451 »

Prace jak widać postępują i być może i ja w łódzkim doczekam się kiedyś NetWorks. A teraz trochę dziegciu do tej łyżki miodu. Mimo tak pięknego rozwoju sieci T-Mobile nadal nie oferuje sprzętu do HSPA+DC. Ze sprzętem zostało daleko w tyle w porównaniu z Orange i Plusem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: ja.michal »

matek451, nie zgodzę się co do sprzętu. O ile modemów i routerów z DC brak tak tablety i smartphone'y są z DC.
Także stwierdzenie, że brak sprzętu nie jest do końca prawdziwe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: matek451 »

Z mojego punktu widzenia jest mi to obojętne, kupuję własny sprzęt.Biorę tylko SIM :) . Ale większość klientów go nie ma i bierze z T-Mobile. Konsultanci chętnie chwalą się nową technologią i prędkością po czym niezorientowanym dają sprzęt bez obsługi HSPA+DC. Jeśli chodzi o tablety i smartfony z DC to ich ceny w sensownych taryfach wprost powalają. Jeśli trzymać się sztywno zasady to sprzęt do DC oferują ale wybór bardzo ograniczony i cenowo nieatrakcyjny. :dobani:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: Andrzejz78 »

Czegoś tu nie rozumiem z tym NetWorks
Czy mając kartę Orange mogę się połączyć z BTSem T-Mobile U900?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26173
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:Czy mając kartę Orange mogę się połączyć z BTSem T-Mobile U900?
To są wspólne stacje więc łączysz się z NetWorks a w zależności od posiadanej karty sygnał jest przekazywany do sieci Orange albo T-Mobile
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks, przypuszczałem że tak to działa ale moje pytanie wynikło z tego że od dłuższego czasu jest u mnie pozwolenie na U900 Orange, mapa T-Mobile wskazuje że lubelskie jest po modernizacji a jak nie było zasięgu na U900 tak nie ma nadal
Teoretycznie powinienem być też w zasięgu T-Mobile U900
Mam neta na kartę w Orange więc pomyślałem że może prepaidów do N nie wpuszczają

Czy nośna do Orange U900 i T-Mobile U900 jest taka sama?
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: Mały »

Andrzejz78, w woj. pomorskim sieć ta widoczna jest pod nazwą:

Kod: Zaznacz cały

260 34
Wyszukałem ją w telefonie, ale musiałem w nim ustawić:
Tryb pracy sieci:

Kod: Zaznacz cały

UMTS 900/2100
Wybór sieci:

Kod: Zaznacz cały

Recznie
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: zimplusowany »

Tak się zastanawiam, czy jak technicy wchodzą na stację, na której znajduje się również sprzęt innych operatorów np. Plusa, to też odłączają ich "od prądu"? A może Networks! wymienia nadajniki wyłącznie na masztach/kominach itp., na których wiszą wyłącznie ich "zabawki"?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze: Czy nośna do Orange U900 i T-Mobile U900 jest taka sama?
Raczej tak z racji tego, że 3G 900 MHz jest "poskładane" z pasma T-Mobile i Orange.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: krystianb »

Mały pisze:w woj. pomorskim sieć ta widoczna jest pod nazwą:
Nie tylko, MNC 34 to tylko dodatek dla urządzeń nie radzących sobie odrobinę niestandardową konfiguracją sieci, z każdego nodeB emitowane są również standardowe wyróżniki zarówno orange jak i t-mobile, normalnie użytkując telefon nie zauważa się czy jest zalogowany do 900 czy 2100.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: Andrzejz78 »

Dziś mała niespodzianka Po przełączeniu na U900 pojawił się słabiutki sygnał [CID: 31472, 2 - S SE (pd - ws), LAC: 58200] nośna 3064
Ciekawi mnie skąd może być ten sygnał bo na pewno nie z pobliskiego BTSa do którego mam 2km
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: kris_kjk »

A jeszcze niedawno (2012) tylko 2G i tylko z Orange, T-mobile tylko na zewnątrz (a i tak trzeba było szukać zasięgu), ale od wiosny jakaś rewolucja z każdym miesiącem coś przybywało. Zaczęło się od 3G najpierw 2100 potem 900 Orange i T-Mobile (bardzo silny sygnał), Z Play mogę korzystać bez anteny, pojawił się Plus, Aero2 i nawet jakiś LTE (choć troszkę daleko), a na mapce widać pozwolenia dla Play dla ich LTE (tylko daleko, ok. 17 km) ... szok ile zmian. Czekam na jakiś bliższy maszt z LTE ;)
dexter18

Re: [NEWS] T-Mobile powiększa zasięg szybkiego Internetu

Post autor: dexter18 »

Doczekałem się odpalenia U900. 13 km ode mnie :D
ODPOWIEDZ