Internet do Francji!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kodi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-16, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Internet do Francji!

Post autor: Kodi »

Witam.
W środę wyjeżdżam do Francji na okres ośmiu miesięcy i potrzebował bym dostępu do internetu z powodu tego, że prowadzę własną stronę internetową.
Czy dostanę gdzieś w Polsce starter z pakietem internetowym bądź jakąś ciekawą ofertę na internet działający we Francji/Europie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do Francji!

Post autor: ja.michal »

Lepiej na miejscu szukać.
Jeśli chcesz polską kartę SIM to Plus i T-Mobile mają dobre pakiety w roamingu w UE.
http://internet.plus.pl/indywidualni/pa ... w-roamingu
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... l-and-surf
Kodi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-16, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet do Francji!

Post autor: Kodi »

Na miejscu by uzyskać kartę sim słyszałem, że trzeba być zameldowanym czy coś tego rodzaju. Czy to prawda?
Jeśli nawet miałbym szukać internetu we Francji to abonament czy karta sim? Gdzie mógłbym coś znaleźć.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do Francji!

Post autor: ja.michal »

O meldunku we Freancji pierwsze słyszę. We Włoszech trzeba mieć Code Fiscale (czy jakoś tak). We Francji chyba tylko wchodzi się i kupuje, ewentualnie trzeba zarejestrować kartę.

Na stronach operatorów we Francji powinieneś szukać.
Tutaj masz jakieś informacje, ale mogą być nieaktualne, ale masz nazwy wszystkich operatorów, którzy działają we Francji: http://www.prepaidgsm.net/en/france.php
Kodi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-16, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet do Francji!

Post autor: Kodi »

A co jeśli kupił bym internet na abonament w Orange w Polsce i wyjechał z nim do Francji. Działał by on?, Orange z tego co wiem to Francuska sieć.
http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet do Francji!

Post autor: key »

Roaming dziala w kazdej sieci. Tylko koszty roamingu czesto przewyzszaja koszty internetu "na karte" kupionego w docelowym kraju.

PS. Franzuzi nie wymagaja nic, zeby zakupic karte SIM.
Nie pomagam na PW.
Kodi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-16, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet do Francji!

Post autor: Kodi »

Czyli jeśli kupię internet na abonament w Orange i wyjadę do Francji to będę musiał dodatkowo płacić za roaming? Czy szybciej transfer będzie mi zżerać?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet do Francji!

Post autor: key »

Bedziesz placil za roaming.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do Francji!

Post autor: ja.michal »

Kodi, pakiet danych w abonamencie obowiązuje na terenie Polski. W roamingu płacisz stawkę roamingową lub korzystasz z pakietów: http://www.orange.pl/kid,4002009267,id, ... rlink=true

Najtaniej jest kupić coś na miejscu. Jeśli koniecznie chcesz coś z Polski to T-Mobile lub Plus. Reszta nie będzie opłacalna.

Inna opcja to wziąć Tooway i zabrać ze sobą. ;)
SnOOpy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-05-20, 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet do Francji!

Post autor: SnOOpy »

Ja obecnie jestem we Francji kupienie karty z netem graniczy z cudem trzeba mieć papiery o zakwaterowaniu i takie tam . Obecnie korzystam z Hot spotów. Ogólnodostępne hot spoty to SFR Wifi Fon
SFR Wifi Public
FreeWifi
Orange
Do tych trzech pierwszych bez problemu działające loginy i hasła znajdziesz w sieci sprzedają je też na aukcjach internetowych ale bez sensu kupować . Odnośnie orange tutaj soą jakieś duże rędkości neta ale można przez neta dostep wykupić płacąc kartą Visa .
Najlepiej jak byś sprawdził jakie kot spoty masz w swojej miejscowości . Ja mam podłączoną antenę zewnetrzną wifi polepszającą zasięg Nanostation loco M2 i korzystam z SFR Wifi Public za free bo mam login i hasło :) z prędkością nie ma szału ale skype jakiś czas dobrze chodzi a facebook godzinami można klepać i strony przeglądać :) jak coś to pisz na PRV chętnie pomogę bo sam walczyłem przed wyjazdem z netem rok temu . Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2014-05-23, 04:07 przez SnOOpy, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do Francji!

Post autor: ja.michal »

SnOOpy, to z tego co piszesz lepiej mieć pakiet na internet w roamingu. :cfaniak:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet do Francji!

Post autor: key »

@Snoopy

Bylem zima na nartach w Francji. Kupilem online (ebay.de) karte LycaMobile.fr, zarejestrowalem online na adres hotelu, w ktorym nocowalem, po przekroczeniu granicy karta zaladowala sie w siec i internet dzialal.
Nie pomagam na PW.
SnOOpy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2014-05-20, 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet do Francji!

Post autor: SnOOpy »

Wydaje mi się że roaming i net to strzał w głowę tutaj net działa na takiej zasadzie że ktoś podpisując umowę na neta jak chce mieć taniej to musi udostępnić dalej przez specjalny router sygnał i tak powstają hot spoty. Chyba w polsce coś takiego praktykowało czy praktykuje orange .Więc antena wifi będzie najlepszym rozwiązaniem .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do Francji!

Post autor: ja.michal »

SnOOpy, w Polsce praktykuje to Orange, UPC i Netia z tym, że Netia w ramach Fonera więc sieć Hot spotów globalna.

Inna jeszcze opcja, z Fonerą, to kupić ich sprzęt. Wtedy dostaje się dostęp do innych Hot Sporów. Z tego co wiem Fonera jest właśnie z Francji.
ODPOWIEDZ