Połączenie 2 sieci LAN poprzez WAN i D-Link 514

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jojo

Połączenie 2 sieci LAN poprzez WAN i D-Link 514

Post autor: Jojo »

Jak skonfigurować powyższy router tak aby można było połączyć dwie sieci LAN (chodzi mi w tym przypadku o połączenie poprzez port WAN po drugiej stronie jest komputer z udostępnieniem połączenia). Bo z tego co próbowałem to udało mi się je połączyć ale musiałem wpisać na routerze statyczny IP gdy był dynamiczny <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie otrzymywał adresu sieciowego. Udało mi się nawet udostępnić foldery po stronie WAN były one widoczne od strony sieci LAN czyli routera DI-514, i właśnie tu mam proble czy jest sposób na to aby mieć dostęp do komputerów po stronie D-Linka DI-514 od portu WAN bo na razie mnie nie wpószcza. chodzi mi poprostu o swobodny ruch miedzy sieciami jak w LAN.
druga rzecz to jest tracert nie wiem dlaczego ale gdy chciałem sprawdzić trasy pakietów od strony D-Linka (LAN) pierwszym adresem IP był adres routera D-Linka a później to już same gwiazdki i na końcu dopiero adres docelowy strony jak zrobić żeby zamiast tych gwiazdek były normalne adresy IP??
Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ