Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: g3000 »

Zastanawiam się, czy nie wykonać takiego kroku bo po aktualizacji do 4.3 mam problemy z niektórymi aplikacjami - działają tylko przy włączonym wyświetlaczu co oczywiście ma ogromny wpływ na zużycie baterii. Kontaktowałem się w tej sprawie z Sony, oni oczywiście umywają ręcę - bo to nie dotyczy ich aplikacji. Poradzili reset telefonu do ustawień fabrycznych jednak to też nic nie dało.

Mam też obawy jeżeli chodzi o instalację nowego sytemu - wiadomo istnieje ryzyko że z telefonem mogę się pożegnać. Mam też parę płatnych aplikacji - zakupiłem pełne wersje pro gdy Google robiło z jakieś okazji wyprzedaż za 1zł. Zakupiłem też mapy do GPS (także w czasie promocji i dożywotnią bezpłatną aktualizacją).
Czy gdy wgram nowy system wszystko, co zakupiłem mi przepadnie? Czy też nie ma różnicy - moje dane nt. zakupów są w Google Play.

Mnie najbardziej zależy na poprawnym działaniu Endomondo, gdzie nie rysuje mi śladu GPS, a Netmonitor nie tworzy logów przy wyłączonym wyświetlaczu. Gdy gaśnie wyświetlacz, nie pobiera też aplikacji z Google Play.
I nie jest to efekt działania innych aplikacji, ani trybu STAMINA. Pod Androidem 4.1 też miałem włączony tryb STAMINA i takich problemów nie było.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: Zgrywus »

g3000 pisze:Czy gdy wgram nowy system wszystko, co zakupiłem mi przepadnie? Czy też nie ma różnicy - moje dane nt. zakupów są w Google Play.
Dane są przypisane do konta, nie do telefonu.
dexter18

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: dexter18 »

Jeśli dane przypisywane są do konta to normalnie powinieneś mieć później możliwość ich pobrania na CM.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: g3000 »

Wielkie dzięki za wyjaśnienie!

A w ogóle ktoś spotkał się z takimi problemami, które opisałem? (chodzi o aplikacje, które działają tylko przy włączonym wyświetlaczu)
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: cegulla »

Tak ja się np. spotkałem. To są częste bolączki tego telefonu z systemem 4.3 . Też posiadam ten telefon i siedzę obecnie na romie existenz ultra 4.0, który bazuje na oryginalnym androidzie 4.3 .205 od sonego, zawiera kilka przydatnych i użytecznych modyfikacji co sprawia, że rom jest lepszy od stockowego.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: g3000 »

W końcu zainstalowałem tego CyanogenModa na moją Xperie SP.

Telefon rzeczywiście działa dużo szybciej. Martwi mnie tylko że nie mogę używać PC Companion. Po instalacji straciłem wpisy w kalendarzu, kontakty i smsy. Kontakty udało się odzyskać, ponieważ miałem zrobioną kopię na karcie pamięci.
Chciałbym też odzyskać smsy ale PC Companion wyłącza mi się przy każdej próbie odzyskania danych.
mati92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2013-03-02, 22:49
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Sony Xperia SP - warto zainstalować CyanogenMod?

Post autor: mati92 »

Też posiadam Xperie SP mam pytanie dotyczące działania gier np Real Racing 3 która na stocku wyłączą mi się w czasie wczytywania wyścigu.
ODPOWIEDZ