Pomoc w wyborze

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
quake987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-20, 08:46
Lokalizacja: Wapno

Pomoc w wyborze

Post autor: quake987 »

Witam wszystkich,
napisałem tego posta w dziale doboru sprzętu (w czym koledzy faktycznie mi pomagają :) )
Miałbym jeszcze prośbę w pomocy wyboru najlepszego dostawcy internetu mobilnego w mojej lokalizacji

Nie dawno skończyła mi sie umowa z Netią na internet i pomyślałem ze teraz wypróbował bym internet od któregoś z dostawców mobilnego internetu :)
I tutaj moje pytanie :)
Moje współrzędne to mniej więcej 52.9131 17.4661 mógłbym prosić o sprawdzenie do nadajnika którego operatora będzie najbliżej i skąd mógłbym uzyskać najlepszy zasięg i prędkość internetu ? Czy w mojej lokalizacji jest szansa uzyskać zadowalająca prędkość internetu mobilnego ? czy jest szansa na LTE?:) czy to tylko marzenie ściętej głowy :)

Domyślam sie tez ze potrzebna będzie za pewne antena zewnętrzna do polepszenia jakości sygnału ?
A o jakiej "mocy" była by najskuteczniejsza ?

Pozdrawiam
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: MKwiatusz3K »

Za wiele opcji nie masz.
W Kcyni masz LTE od Play ale raczej bez szans na złapanie :(

W okolicy masz UMTS900 T-Mobile i UMTS900 Plusa i z tych ofert proponuje wziąć coś do testów i zobaczec jak to działa.

Niedaleko przy nadajnikach Plusa i Aero pojawiło sie pozwolenie na LTE800 Sferii więc w przyszłości będziesz miał LTE od Plusa
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26174
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: wojteks »

quake987 pisze:52.9131 17.4661
UMTS900 Plusa (Aero2) i UMTS900 T-Mobile/Orange, czy działa to musisz sam sprawdzić.
Nie pomagam na PW!
quake987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-20, 08:46
Lokalizacja: Wapno

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: quake987 »

Dziękuje bardzo za odpowiedz :)
No to faktycznie za wesoło nie jest :(
A tego LTE z Kcynii nie da sie złapać nawet przy jakieś dobrej antenie ? Czy to jest po prostu za daleko ?

"W okolicy masz UMTS900 T-Mobile i UMTS900 Plusa " a z tych 2 nadajników na jakie prędkości mogę liczyć ? Bedze się to nadawało do nazwijmy do "normalnego" używania internetu ? czy raczej bedzie to tylko zasieg EDGE? i czy potrzebna bedzie mi antena zewnętrzna czy powinien wystarczyć sam modem? Na przykład ten Modem E3372 HiLink

Zrobie tak jak proponujesz i kupie najpierw modem a później jakiś starter z plusa i t-mobile i zobaczę jak to działa.

Chociaż chyba bardziej opłaca sie przetestować Plusa skoro w przyszłości jest szansa na LTE od niego:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26174
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: wojteks »

quake987 pisze:chyba bardziej opłaca sie przetestować Plusa skoro w przyszłości jest szansa na LTE od niego
Jeżeli miałeś adsl to będziesz bardzo zawiedziony UMTS900 z Plusa, on wieczorami ledwie działa a na przyszłość nie ma co testować bo to się bardzo dynamicznie zmienia.
Nie pomagam na PW!
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: MKwiatusz3K »

Masz ok. 9-10km do nadajnika LTE Play przy dobrej antenie Cybertecha wysoko ustawionej jest szansa na LTE ludzi łapia z takiej odległości a nawet i większej ale gwarancji nie masz
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Skrillex »

Witoj :) !
W twojej miejscowości jest też pozwolenie lte 800Mhz sferii ;) Lecz nie wiadomo kiedy to ruszy :D! 9-10 Km to dość sporo jak na lte... Najlepiej by było jak byś w miejscowości Kcynia przetestował te "LTE" czy wgl ono jest i jak się sprawuję :) ! Jeżeli było by ok :) Myślę że będzie ok. Kupiłbyś antene cybertecha do lte i powinnieneś złapać owy zasieg... Możesz się umówić z typkiem co sprzedaję anteny że w razie czego wymieniasz tą antenę na antenę do hspa+ 900Mhz :) ! Play w twoim wypadku byłby najlepszym rozwiązaniem bo Play jako jedyny ma internet mobilny bez limitu :D ! Zależy też to trochę od terenu jaki musi dotrzeć lte... Co do nadajnika nie powinnieneś mieć obaw, nadajniki Playa są dosyć wysoko :) !
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
quake987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-20, 08:46
Lokalizacja: Wapno

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: quake987 »

Dziękuje wszystkim za rady i opinie..teraz pozostaje mi tylko sie zastanowić co będzie najlepsze i testować ;) Teraz juz chociaz wiem na czym stoje :)
Dzięki wszystkim :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26174
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: wojteks »

Skrillex pisze:czy wgl
Po polsku proszę!
Nie pomagam na PW!
quake987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-20, 08:46
Lokalizacja: Wapno

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: quake987 »

Witam koledzy :)
Jeszcze takie jedno pytanko:)
Znalazłem na Allegro takie karty do internetu :
http://allegro.pl/internet-na-karte-ora ... 53004.html
albo
http://allegro.pl/play-internet-na-kart ... 45624.html

Ma Ktoś doświadczenie w korzystaniu z takich kart ? Warto coś takiego kupić ?
Ten z Play'a wydaje się być korzystniejszy chyba bo jest więcej GB za mniejsze pieniądze ...:)
Czy faktycznie ten "pakiet "internetu jest do wykorzystania bez dodatkowych kosztów w każdym zasięgu ?(kupuje , wkładam do modemu i już) czy tylko w LTE?
Pozdrawiam serdecznie :)
PaganMuffin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-01-15, 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: PaganMuffin »

Oferta z Play jest już nieaktualna usługą która jest tam opisywana od 21.01.2014 nie jest już dostępna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: matek451 »

Oferty dla "idiotów". Zamiast kupować kartę RBM I( 9 zł)na tej aukcji za 150 zł kup starter RBM II też za 9 zł. Doładuj za 50 zł uruchom Darmowy LTE bez limitu i masz na 100dni. Oferta do odwołania więc nie wiadomo kiedy wygaśnie. Ale w Wapnie trudno o zasięg LTE w Play więc to raczej nie dla ciebie. Możesz za to korzystać z nielimitowanego internetu na 3G w Play za 45 zł/m-c. wobec tego jaki jest sens zakupu 200Gb za 250 zł w Orange? Po zakupach na tej aukcji widać, że naiwnych nie brakuje.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:Możesz za to korzystać z nielimitowanego internetu na 3G w Play za 45 zł/m-c.
Albo opcja w Play dla umiejących się wstrzymać z pobierania w ciągu dnia czyli pakiet GB na konto po doładowaniu (+ co miesiąc np. 500 MB przy starterze za 19 zł) + formuła www za 5 zł + noce bez limitu za 10 zł + weekendy bez limitu za 10 zł. Razem 25 zł miesięcznie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19231
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: matek451 »

Teraz w Play na kartę jest tyle opcji, że każdy znajdzie coś dla siebie :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: ja.michal »

Trzeba tylko dobrze zapoznać się z ofertą.
quake987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-20, 08:46
Lokalizacja: Wapno

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: quake987 »

Dzięki wszystkim :)
ODPOWIEDZ