Antena do MF283+,kilka pytań....

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

Witam,
Ostatnio skończyła mi się umowa z Neostrada , z której nie ukrywam nie byłem zadowolony - max 2mb,zrywanie połączenia itd,do centrali 5-6km. Zamówiłem dziś internet LTE z orange z modemem/routerem MF283+, dlatego orange bo mam z niego najlepszy zasięg. Chciałbym przez te 14 próbnych dni wykorzystać na maksa możliwości, to też od razu chciałbym kupić odpowiednią antenę.
Pakiet za 69 zł,czyli 50 gb " bez ograniczenia". Prawda jest taka że te 50gb wywalę bardzo szybko - 3 kompy w domu. Prosiłbym jakieś porady odnośnie takiego zestawiania, jaka antena , no i czy internet po tych 50gb bardzo zwolni ? Trochę ciężko się połapać w tych wszystkich regulaminach....
Nie ukrywam że stała/stabilna prędkość między 5 a 10 mb była by dla mnie wystarczająca,chociaż wiadomo im więcej tym lepiej ;)

W załączniku moja mapka zasięgu wraz z danymi, proszę o pomoc ! ;)

pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-08-26, 22:05 przez michanio91, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: matek451 »

Podaj swoją lokalizację.
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

matek451 pisze:Podaj swoją lokalizację.
O wybacz,
32-608 Osiek, Podlesie 27

Oczywiście jak ktoś ma lepszy pomysł na dobre łącze,chętnie wysłucham.

Obrazek

[ Dodano: 2015-08-27, 19:48 ]
hmmm nikt nie pomoże ?
raven-89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-18, 13:28
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: raven-89 »

Mam ten sam modem co Ty, do nadajnika LTE 6 km, zróżnicowany teren (wzniesienia, tereny zalesione itp), ustawiony zasięg na sztywno LTE bez anteny od prawie miesiąca. Aktualny test:
Obrazek

Bez anteny powinieneś już mieć większość informacji, ewentualnie możesz użyć telefonu z LTE podjechać pod nadajnik w Osiek Górny i wtedy będziesz wiedział na ile stać tamtejszy nadajnik Orange jeśli chodzi o upload i download. Co do limitu danych po utracie pakietu jest prawdopodobnie jeszcze 100 GB dla zasięgu LTE ale mi osobiście nie udało sie przetestować tego, inny zasięg niż LTE = max 0,1-0,2 Mbps, sprawdzone przez kilka lat będąc w Orange.
Co do samej anteny przepatrz forum, ostatnie kilka tematów o LTE.
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

raven-89 pisze:Mam ten sam modem co Ty, do nadajnika LTE 6 km, zróżnicowany teren (wzniesienia, tereny zalesione itp), ustawiony zasięg na sztywno LTE bez anteny od prawie miesiąca. Aktualny test:
[url=http://www.speedtest.pl/test/113788182]Obrazek[/URL]

Bez anteny powinieneś już mieć większość informacji, ewentualnie możesz użyć telefonu z LTE podjechać pod nadajnik w Osiek Górny i wtedy będziesz wiedział na ile stać tamtejszy nadajnik Orange jeśli chodzi o upload i download. Co do limitu danych po utracie pakietu jest prawdopodobnie jeszcze 100 GB dla zasięgu LTE ale mi osobiście nie udało sie przetestować tego, inny zasięg niż LTE = max 0,1-0,2 Mbps, sprawdzone przez kilka lat będąc w Orange.
Co do samej anteny przepatrz forum, ostatnie kilka tematów o LTE.
Właśnie tak się zastanawiam, mam pakiet 6gb za 6 zł w Orange, pomiar downloadu to ponad 10mb/s ( H+ ), nie jest to LTE. Czy np jak wykorzystam pakiet LTE, to zostanie mi ta prędkość 10mb/s ? Nie jestem pewny działania tej usługi .... :/
Druga sprawa, skoro na samym telefonie osiągam 10mb/s, to czy modem też da podobny wynik ?

Dziekuje za odpowiedz :szampan:
raven-89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-07-18, 13:28
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: raven-89 »

Sam robiąc testy telefonem i laptopem z mobilnym routerem dużych różnic nie odczułem (1-2 mb, ale takie już uroki tego neta), natomiast w domu telefon nie znajduje LTE natomiast router już sobie z tym poradził. Jeśli już weźmiesz lub wziąłeś mf 283+, to po prostu testuj, ja byłem przekonany, że bez anteny nic z tego nie będzie a jednak działa, i to lepiej niż mógłbym sobie wymarzyć. Zdecydowanie większe osiągi uzyskasz mając zasięg LTE.

Co do limitu, to tak jak na forum sporo osób pisało, po przekroczeniu nielimitowanego transferu zostaje 100 gb tego do 10 mb, ale sam tej informacji potwierdzić nie mogę. Warunek oczywisty - musisz mieć zasięg LTE.
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

Dziś dotarł mi internet, nie wiem tylko czemu abonament zamiast 70 zł mam 75 ( w przybliżeniu ).
Przywiózł go kurier,więc 14 dni na testy mam.

W domu od strony nadajnika łapie zasięg LTE ,ale bardzo słaby. Za oknem od tej samej strony domu jest już znacznie lepiej. 15mb szybkości.
Jestem straszeni zawiedziony zasięgiem WIFI- lipa. Wcześniej miałem TPlinka najtańszego+ neo,nawet 10 m od domu w każda stronę był zasięg, ten biedak dwóch pokoi nie przebije ( ściany-pustak ).
Próbuje od kogoś zapożyczyć jakąkolwiek antenę do LTE,zobaczyć jak wtedy będzie hulać.
W moim pokoju łapie tylko H+,szybkość około 15mb również,ale co jakiś czas masakrycznie spada do kilkudziesięciu kb :/

[ Dodano: 2015-08-31, 21:16 ]
Po próbach z tanią anteną,były około 3 kreski zasięgu LTE, prędkość 10mb.
Z anteną i H+ wyciągało ponad 20mb....

Prawdopodobnie pobawię się tym kilka dni i oddam,bo niestety nie spełnia moich oczekiwań.
Chyba że dokupić jakiś wzmacniacz sygnału wifi :szok:

Korzystając z możliwości połaczyłem go z TP-Link TD-W8951ND,wifi jest już ok.
Jutro dalszy ciąg zmagań ;)

[ Dodano: 2015-09-01, 15:11 ]
LTE z antena w oknie wewnątrz budynku :
Obrazek
H+ w tej samej konfiguracji :
Obrazek
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

Z antena Cybertech :
Obrazek
fusse
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-07-28, 14:38
Lokalizacja: Koszalin

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: fusse »

szalu nie ma z tą anteną, jaka to antena? 15db? ja tez wzialem net z orange, tylko ten najdrozszy pakiet maksymalny dla firm, a to dlatego,ze maja nielimitowane 3g i lte, a nadajnik z hspa+dc mam 200-300m za oknem i transfery na hspa+dc kolo 25mbit. sciąga w okolicach 3mb/s takze tragedi nie ma, pingi w okolicach 50ms, pograc mozna.

poluje teraz na b593 , jak juz kupię to moze sie połaszę na antene cybertecha 15db i spróbuje z 8km lte sciągnąć, moze bdzie lepiej :), na olx koles sprzedaje antene lte 24db z talerzem, wygląda ona jak satelitarna. ktos moze ma doświadczenie z takimi antenami ?
michanio91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 21:37
Lokalizacja: Osiek

Re: Antena do MF283+,kilka pytań....

Post autor: michanio91 »

Ja tam jestem zadowolony, na H+ bez anteny 25mb/s,nadajnik 2,2km od domu...
Internet mam tylko dla domu , więc stale jestem w zasięgu LTE, więc nie było sensu brać wyższego pakietu.

Antena jest taka :
http://www.cybertech.com.pl/p121,antena ... -mimo.html
Na ruterze 4 na 5 kresek zasięgu, 67dbm. Z tego co wiem to kabel ( u mnie 5 m ) strasznie kaleczy sygnał :)
ODPOWIEDZ