[iplus] Przesyłanie sygnału z modemu siecią WiFi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bigsister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-02-24, 11:00

[iplus] Przesyłanie sygnału z modemu siecią WiFi

Post autor: Bigsister »

Mieszkam w dolinie i chciałbym ulokować antenę na wierzchołku góry ( 60 m od domu ). Nie chcę ciągnąć kabla, bo strata mocy sygnału będzie ogromna i wymyśliłem coś takiego:
Umieszczam modem commander 2 na wierzchołku i podpinam go do Routera. ( zasilanie tam mam )
Sygnał następnie przesyłam do kompa siecią Wifi.

Czy ktoś w ten sposób odbiera internet iplus?
Jeśli tak, to proszę o porady, jakiego sprzętu uźyć.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [iplus] Przesyłanie sygnału z modemu siecią WiFi

Post autor: mar_kow »

Wiele rzeczy można zrobić ale niezbyt to się będzie opłacało. Rozumiem że kombinacja wynika ze słabego zasięgu Plus GSM - nie lepiej sprawdzić innych operatorów? Orange i Erę? Sprzedać wówczas iPlusa i kupić tę która ma lepszy zasięg.
Nie spotkałem routerów z wejściem sygnału na USB :? Na PCIMCIA tak
(EDGE Router ER75, GlobeSurfer II HSDPA/3G/WAN itp.), ale cena jest lekko zabójcza - powyżej 1000 zł. Lepiej opłaca się wtedy złożyć jakiegoś "blaszaka" za niewielkie piniądze, podłączyć modem, router i będzie służył za powiedzmy jako serwer. Tylko najpierw należy sprawdzić ten sygnał na górce - może i to się nie będzie opłacało...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [iplus] Przesyłanie sygnału z modemu siecią WiFi

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Nie spotkałem routerów z wejściem sygnału na USB
Ależ jest i to nawet opisywany u nas na forum: Vigor 2910G - router dla modemów USB

Więcej o dzieleniu internetu jest tu: >KLIK do FAQ<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [iplus] Przesyłanie sygnału z modemu siecią WiFi

Post autor: mar_kow »

Fakt - jest. Tylko że 665 zł to trochę sporo... Biorąc pod uwagę cenę sklepową. Zresztą teraz takie czasy że prawie wszystko jest możliwe jeżeli ma się sporo gotówki... :lol:
ODPOWIEDZ