Utrata pingu w iPlus

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
doggie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-27, 13:17

Utrata pingu w iPlus

Post autor: doggie »

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem dość niestabilne skoki pingu w iPlusie. Nie wiem czym moze byc to spowodowane. Nawet jesli zadna strona nie jest uruchomiona ani nic nie jest pobierane to ping skacze od 100 do 1000 nawet raz potrafi byc 30 min 200 pozniej 5 min 400 pozniej 15 min 300 i tak w kolko. Jest jakis sposob zeby to ustabilizowac?

I jeszcze jedno pytanie... iPlus strasznie duzo wysyla danych badz tez pakietow (nie za bardzo sie na tym znam) potrafie wlaczyc go odejsc od kompa na godzine nic nie robiac a po powrocie mam juz 10.00Mb danych wyslanych nie wiadomo skad i dlaczego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Utrata pingu w iPlus

Post autor: mar_kow »

Pingi w przypadku każdego operatora będą mniej lub bardziej stabilne. Zależy to głównie od obciążenia sieci, stanu technicznego BTS'a, odległości, zakłóceń elektromagnetycznych. Nawet przy połączeniu HSDPA są różne i nie ma się na nie za bardzo wpływu.

Jeśli chodzi o pakiety - wyłącz aktualizację windowsa, antywirusa (co godzinę może pobierać uaktualnienia) i sprawdź oprogramowaniem anty spyware czy w systemie nie grasuje oprogramowanie szpiegowskie. Antywirusa można z powodzeniem ustawić na tryb aktualizacji "ręczny". I nie powinno być problemów.
ODPOWIEDZ