LTE tanio

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

LTE tanio

Post autor: marx2 »

Witam
Potrzebuję złożyć tani zestaw, który będzie udostępniał internet do RasberryPi i komórki. Na Rpi będzie stać Kodi podpięte do TV, i będzie serwować streamy np z TVP.
Modem LTE musi umożliwiać zdalny dostęp i wysyłanie z niego SMSów (wysłanie SMSa włącza nielimitowane LTE).

- najtańsze co znalazłem, to ZTE MF90 za ok 150zł, lub HUAWEI E5372. Wadą jest brak ethernetu, więc do Rpi musiałbym dokupić karte WiFi.
- jako alternatywa to np modem E3372 (100zł) i do tego jakiś router który go obsłuży (np znalazłem EDIMAX LT-6408n - nada się?)
- czytałem iz polecacie zte b315, no ale tutaj cena jest dwa razy wyższa.

Zestaw będzie działać non-stop (może na noc będzie wyłączany).
Dobrze, gdyby była możliwość wymuszenia łączności wyłącznie po LTE.

Co odrzuciłem:
- podpięcie modemu LTE bezpośrednio do Rpi - działałoby, ale nie byłoby AP WiFi, a jest potrzebny
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

a może zamiast Edimaxa lepszy będzie TP-LINK TL-MR3420?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE tanio

Post autor: wojteks »

marx2 pisze:i będzie serwować streamy
W sieci lokalnej czy na zewnątrz? Potrzebujesz IP dostępny z zewnątrz?
marx2 pisze:znalazłem EDIMAX LT-6408n - nada się?
Będzie działał ale to raczej słaby wybór, tak samo zresztą jak budżetowe Tp-Linki MR3220/3420. Z routeró to Dovado radzi sobie z modemami LTE ale budżet potrzebny wyższy niż na B315/b593
Nie pomagam na PW!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE tanio

Post autor: dzejk »

używane dovado tiny widziałem na allegro po 99zł.
To zdecydowanie lepszy wybór, niż budżetowe edimaxy,d-linki, czy tp-linki.
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

nie będzie nic na zewnątrz, chodzi o postawienie takiego smart TV dla starszej osoby przykutej do łóżka. Rpi, gdyż dysponuje tylko starym analogowym TV, a Rpi ma wyjście analogowe. LTE, bo streaming jednak sporo pasma zabiera.
Dovado tiny jak patrzę na Allegro to koło 500zł. Są takie noname (sorry za link ale nie ma żadnych symboli):
http://allegro.pl/nowy-router-wifi-dova ... 74634.html
Nada się? nie lepiej jakiegoś tplinka, w który można wsadzić alternatywny soft jak gargoyle?

Czyli rozumiem że lepiej szukać routera z modemem LTE niż jakiegoś MiFi? To poprosiłbym może o jakieś tańsze modele, bo co do modemu który wybrałem (E3372s) to widzę że żadnych wątpliwości nie ma (nie wiem tylko o co chodzi z tym hinlink, ale to doczytam w wolnej chwili)
Ten będzie ok?
http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e337 ... 70521.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE tanio

Post autor: dzejk »

zobacz temat niżej viewtopic.php?f=11&t=44904 gdzie wspomniany jest ten dovado, nie ma sensu dublować wypowiedzi.
Tych dovado tiny już nie widzę na allegro - sprzedawał je remek_pl, jeśli mnie pamięć nie myli.
Sprzęt z mojej sygnaturki działa bardzo dobrze na sofcie Cezarego z eko.one.pl

Druga sprawa, zdalny dostęp - jak tylko do sms w RBM, to załatwisz to przez play24.pl
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

jesteś pewien że to ten link? o dovado nie ma tam ani słowa.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE tanio

Post autor: dzejk »

Pomyłka, chodziło o ten viewtopic.php?f=11&t=44910
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

wychodzi na to że te dovado to zabutki, czy D-LINK DWR-116 będzie lepszym wyborem?
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: LTE tanio

Post autor: Ridix »

Jedno co mogę powiedzieć to D-LINK DWR-116 działa świetnie z moim modemem Huawei e3372s-153 i nie zamienił bym go w życiu na TP-Linka MR3220/3420 .Router nie ma mocy na złączu USB ;) ,takie Routery to powinien jakiś urząd wycofać z rynku.Router kupuje się by działał a nie jakieś kombinacie w modowane softy z wirusami.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE tanio

Post autor: matek451 »

A co ma jakiś super urząd do tego, że seria MR TP-linka ma problemy z modemami LTE. To rynek i klienci weryfikują dany produkt, jak jest kiepski to nie kupują i kropka. Dotyczy to wielu towarów na rynku. A modowane softy w wielu przypadkach to najlepsze rozwiązanie, choćby z tak popularnym modemem E3372s-153 HiLink, któremu taki soft nadaje cechy nieosiągalne w tych oficjalnych od operatorów. Podobnie jest z projektami OpenWRT, DD-WRT czy Tomato. Tworzą je ludzie, od których programiści tworzący OFW w firmach mogli by się uczyć. Takie FW pobiera się z zaufanych stron, twórców. A oferta routerów z USB obsługujących modemy LTE bez zająknięcia na oficjalnym FW jest tak uboga , że alternatywny FW wgrywany do routerów z portami USB jest koniecznością i dla zaawansowanych użytkowników jedynym wyjściem.
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

no to zdecyduje sie na D-LINK DWR-116 i modem który wcześniej wkleiłem, jeśli to działa bezproblemowo. Dzięki!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE tanio

Post autor: dzejk »

a zaraz przyjdzie ktoś inny i powie, że to jednak d-link jest be, a tp-link cacy...
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

Zapraszam :) będę zamawiał wieczorem to jeszcze mogę zmienić
Czy z tym routerem będzie dobrze działa w/w modem? Mam szukać jakiejś konkretnej wersji, tzn hilink czy niehilink?
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: LTE tanio

Post autor: Ridix »

Jedyną wadą D-LINK DWR-116 jest że może czasem mieć mniejszą prędkość,ale sprawdzałem co jest za to odpowiedzialne i wyszło że antenki WIFI,ale routery tak mają wiele takich wątków jest w internecie,problemu nie ma z kablem i modemem troszku odsuniętym od antenek,lub jeśli się podłączy antenę zewnętrzną,to problemu nie ma całkowicie.
Ja mam Huawei e3372s-153 z Hilink ,wersja Huawei e3372h-153 nowsza nie pozwala na alternatywne softy,przynajmniej tak piszą na forach.
marx2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-05, 12:49

Re: LTE tanio

Post autor: marx2 »

czy ten DWR-116 obsługuje zarówno hilink jak i niehilink?
ODPOWIEDZ