Router LTE z antenkami do domu na wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pytam
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2014-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ossa

Router LTE z antenkami do domu na wsi

Post autor: pytam »

Witam.

Który Router LTE z antenkami najlepiej łapie zasięg na wsi przy oknie każdej dostępnej technologii?

Chcę niedługo sobie taki kupić, bo zwykły modem LTE ma problemy z utrzymaniem zasięgu w środku domu.

Nie chcę używać zewnętrznych anten z kablem, dlatego szukam Routera LTE z antenkami który dobrze łapie zasięg.

Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z antenkami do domu na wsi

Post autor: matek451 »

Antenki zewnętrzne w takich routerach nie poprawiają właściwie sygnału. Jeśli jest on słaby to stosuje się anteny zewnętrzne na wybrane pasmo.
Chmpn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-01-18, 17:32

Re: Router LTE z antenkami do domu na wsi

Post autor: Chmpn »

matek451 pisze:Antenki zewnętrzne w takich routerach nie poprawiają właściwie sygnału. Jeśli jest on słaby to stosuje się anteny zewnętrzne na wybrane pasmo.
Zgadza się, korzystam z urządzenia LTE na wsi i antenki znajdujące się bezpośrednio przy urządzeniu w moim przypadku poprawiły zasięg o 1-2 kreski ale internet jest niestabilny i co chwilę rozłącza, efekt po prostu mizerny. Tylko antena zewnętrzna w takim przypadku.
ODPOWIEDZ