Jaki modem do internetu PLAY LTE przy słabym zasięgu sieci

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
psotnick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-06, 08:49

Jaki modem do internetu PLAY LTE przy słabym zasięgu sieci

Post autor: psotnick »

Witam,

na wstępie przepraszam jeśli nie podam jakiś "oczywistych" danych potrzebnych do pomocy w moim temacie, ale zupełnie się na tym nie znam :(

Właśnie kupiłem internet w sieci play (LTE z zasięgiem 4 sieci) - do 3 telefonów, karta internetowa gratis.

Potrzebuję do tej kary modem, który będzie ściągał zasięg z dalekiej odległości.
Internet będzie używany w gospodarstwie agroturystycznym w środku lasu - do tej pory zasięg tam jest w wybranych miejscach działki, na pomostach, na środku jeziora itp., ale już w domu i na tarasie tego zasięgu nie ma.
Mówię o zwykłym zasięgu telefonicznym.

Zależy mi na tym, by móc korzystać z laptopa na tarasie lub w domku.

W grę wchodzi modem, router, dodatkowa antena - tak na prawdę wszystko, co pomoże mi ściągać zasięg z dość mocno oddalonych nadajników.
Nie zależy mi na sygnale rozsyłanej sieci z routera (jeśli padnie na wybór routera), bo sieć potrzebna jest tylko w 1 urządzeniu.

Będę wdzięczny za informacje czym się kierować, czegoś szukać i na jakie parametry zwracać uwagę, a przede wszystkim będę wdzięczny za konkretne przykłady urządzeń.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19230
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem do internetu PLAY LTE przy słabym zasięgu sieci

Post autor: matek451 »

To oferta głosowa Play. Można korzystać z roamingu krajowego ale tylko w 3G, LTE jest dostępne w sieci macierzystej Play. Pomoc z naszej strony niemożliwa, powód brak lokalizacji, w której ma być używanata karta internetowa.
ODPOWIEDZ