Zmiana internetu, wybór sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vaxha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-06, 13:47

Zmiana internetu, wybór sprzętu

Post autor: vaxha »

Witam za 3 tygodnie przenoszę się z orange freedom na abonament do red bull mobile 100GB na kartę( LTE ).
Stojąc przed wyborem modemu, routera, oraz anteny zewnętrznej. Myślałem nad Huawei B315, Huawei B593, oraz D-Link DWR-921. Zdecydowałem się na Huawei B315. Na alledrogo oprócz ofert 500+ zł, są także takie:
http://allegro.pl/router-lte-huawei-b31 ... 32221.html
Okazja, czy pułapka, jak myślicie ? Wiem że będę musiał aktualizować oprogramowanie, bo stare z plusa, oraz play ma wyłączone niektóre opcje w tym obsługę anten zewnętrznych. Wystarczy że podłącze router do laptopa za pomocą przewodu i odpalę aktualizacje ściągniętą ze strony producenta/dystrybutora i wszystko będzie w porządku ? Jest w tym sprzęcie możliwość wybrania sygnału "tylko lte" ?
Jaką antenę polecacie do tego modemu? Mam 9km przez las do najbliższego bts. Wraz ze znajomym udało nam się połączyć z LTE za pomocą zwykłego modemu usb wystawionego przez okno. Połączenie było przerywane, jednak dobra antena powinna chyba polepszyć moc sygnału na tyle aby połączenie było na tyle stabilne na ile się da przy internecie radiowym. Dzięki z góry za pomoc ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6553
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana internetu, wybór sprzętu

Post autor: onken »

Abonament RBM i 100 GB ?? Od kiedy cos takiego jest... ? Jest tylko na karte RBM5 i moze sie skonczyc w kazdej chwili lub na karte w Play za 45 zl m-c
vaxha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-06, 13:47

Re: Zmiana internetu, wybór sprzętu

Post autor: vaxha »

Mój błąd, chodziło mi oczywiście o internet na kartę. Może się skończyć w każdej chwili, ale nie widzę powodów żeby do tego czasu przepłacać.
ODPOWIEDZ