Wybór operatora w Radomiu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Wybór operatora w Radomiu

Post autor: Aregon »

Witam
Słowem wstępu: mieszkam w Radomiu przy ulicy Nowa Wola Gołębiowska, można powiedzieć, że koło krzyżówki z Potkańskiego. Do tej pory korzystałem z internetu od Plusa, zestaw ODU IDU 200, i jestem średnio zadowolony, net skacze i różnie z jakością połączenia bywa. Pomyślałem nad zmianą, i tu zaczynają się schody. Najbliższy BTS to komin i Play (ok 1,6km). BTS Plusa to Jadar, albo szpital (ok 4,5 km oba). BTS T-Mobile 2,5 km, ale zasłonięty drzewami i ukształtowaniem terenu. Jako, że moja ulica jest w spadku terenu, najlepiej widoczne są komin i szpital, reszta przez ukształtowanie terenu i zalesienie jest niewidoczna.
Ostatnio testowałem przez miesiąc od T-mobile internet, i tu zaskoczenie działał bardzo dobrze (lepiej niż plus) na zwykłym modemie domowym (ale pingi w grach insza inszość).

Tu moje pytanie: w jakiego operatora zainwestować warto w moim przypadku, i w jaki sprzęt, by maiło to ręce i nogi, a i jakość i stabilność połączenia była na dobrym poziomie - Słowem wilk syty i owca cała. Wydaje mi się, że w moim przypadku muszę iść w router zewnętrzny, ale mam już taki mętlik w głowie, że potrzebuję porady speców

PS odległości zaczerpnąłem ze strony ukosne.pl
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: piotrzet »

Testy każdego z operatorów w twojej lokalizacji. Wstaw wyniki speedtest najpierw w porach wieczorych i dane z aplikacji netmonster. Jeśli Plus odpada to odpuść testy. Zrób pozostałej 3.
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: Aregon »

zgodnie z wytycznymi. Najpierw Speedtest
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: Aregon »

Teraz dane z netmonster i routerów Plusa i Tmoblie. Do Orange niestety nie miałem dojścia, ale jest na tym samym nadajniku, na ul Północnej co Tmobile
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: Aregon »

Panowie, ktoś coś?, podpowie?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: piotrzet »

Ale na czym te testy robiłeś? Na tym odu-idu?
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: Aregon »

dane z Plusa, na speedtest z telefonu, sygnał z bts pochodzi z routera. Dane z Tmobile i Play to telefon, dodatkowo screen z rotuera tmobile na sygnał z bts
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora w Radomiu

Post autor: piotrzet »

Jaki telefon? Skąd mam wiedzieć jaki modem i czy to są możliwości maksymalne czy nie.
ODPOWIEDZ