5G outdoor modem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
x64joxer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-14, 08:10

5G outdoor modem

Post autor: x64joxer »

Witam
Szukam dobrego modemu zewnętrznego 5G
Z tego co widze każdy modem 5G niezależnie od ceny ma jakieś 10% negatynwych opinii ktore to opninie cześciowo odnoszą sie do niestabliności w połaczeniu 5G, inne to kiepskie orogramowanie lub brak współpracy z jakąś siecią.

No to teraz pytanie czy jest coś naprawdę dobrego na rynku (niezależnie od ceny)?
Amoże zawsze statystycznie znajdzie się 10% ludzi którzy gdzieś tam bedą mieć problemy z 5g?
Zeusek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 608
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40
Lokalizacja: Chojnice

Re: 5G outdoor modem

Post autor: Zeusek »

Nie da się producentowi przetestować wszystkich możliwych konfiguracji... może i się da ale wtedy router będzie kosmicznie drogi. Zakładam że 80% ludzi chcę tylko włączyć i zapomnieć że jest router, reszta kombinuje i chcę czegoś więcej. Zawsze się znajdzie ktoś kto ponarzekać bo w danej konfiguracji coś nie działa jak by chciał.
Ogólnie jestem zadowolony ze swojego MC888 ale jest zawsze to 'ale' i coś może działać lepiej.
Huawei B818 -> ZTE MC888 -> Orange
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 358
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: 5G outdoor modem

Post autor: Kaloteck »

x64joxer pisze: 2024-05-22, 06:53No to teraz pytanie czy jest coś naprawdę dobrego na rynku
No to teraz odpowiedź . Nie ma...
siwyLKT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2024-06-21, 17:21

Re: 5G outdoor modem

Post autor: siwyLKT »

Dzień dobry, trafiłem tutaj w poszukiwaniach zewnętrznego urządzenia lub podjęcia decyzji o wewnętrznym z wyprowadzeniem zewnętrznych anten. Wracając do tematu, to jako zewnętrzną jednostkę w swojej głowie wybrałem Zyxel Nebula FWA710, czy to też jest do niczego?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1910
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 5G outdoor modem

Post autor: Mig25 »

To jest najprawdopodobniej sprzętowo NR7103 tylko z nowym softem Nebula.
A NR7103 jest bardzo dobrym sprzętem, nie mającym takich bugów jak ZTE...
Co prawda nie agreguje dwóch pasm 5G ( przydatne w Plusowym 5G Ultra) , ale daje radę. To tak w skrócie lepszy MC7010.
Jeśli FWA710 jest tym samym albo lepszym to będziesz zadowolony ( o ile to nie będzie plusowe 5G Ultra )
ODPOWIEDZ