Chciałbym miec neta na dwoch kompach i potrzebuje routera

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Massey
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2008-02-17, 13:04
Lokalizacja: Polska

Chciałbym miec neta na dwoch kompach i potrzebuje routera

Post autor: Massey »

aplecik :D

mam teraz jeszcze jedno pytanko.

Mam lacze 1mb/s z kablówki, mam dwa komputery i chciałbym miec neta na dwoch tych kompach i chyba potrzebuje routera? Moje pytanko jest takie czy ten router:

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item311404874_tp_link_tl_r402m_router_4xlan_dsl_kablowka_fv_wisp.html
będzie dobry? Szukam czegos taniego i w miare dobrego :)

I czy jak bede mial ten router to on mi dzieli ta 1mb na 2x po 512kb/s na kompa tak? I zalozmy ze bede sciagal na jednym kompie jakis program i na drugim kompie tez cos bede sciagal to transfery bede mial te same czy jak to wyglada?

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-17, 15:40 ]
To już inny dział. Przeniosłem do radiówki.
Ostatnio zmieniony 2008-02-17, 15:43 przez Massey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Chciałbym miec neta na dwoch kompach i potrzebuje routera

Post autor: Jo_gurt »

Massey pisze:będzie dobry? Szukam czegos taniego i w miare dobrego :)
Bedzie dobry, tylko zauwaz, ze nie ma AP, wiec nie udostepnia polaczenia bezprzewodowego.
I czy jak bede mial ten router to on mi dzieli ta 1mb na 2x po 512kb/s na kompa tak?
Nie. Podzieli ci dynamicznie, czyli im wiecej komp bedzie chcial tym wiecej dostanie (oczywiscie do mozliwosci podlaczenia do WANa). Przy duzym ruchu jest to malo efektywne (duzy ruch czyli p2p, postawienie servera itp itd), ale do domowych zastosowan wystarcza.
Massey pisze:I zalozmy ze bede sciagal na jednym kompie jakis program i na drugim kompie tez cos bede sciagal to transfery bede mial te same czy jak to wyglada?
Zaleznie od potrzeb. Do tego p2p potrafia zezrec wszystko ze wzgledu na to, ze otwieraja po kilkadziesiat (-set, tysiecy) polaczen.
Massey
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2008-02-17, 13:04
Lokalizacja: Polska

Re: Chciałbym miec neta na dwoch kompach i potrzebuje routera

Post autor: Massey »

pomogłes ;D dzieki A co to jest te AP? Ja chce tylko poalczyc dwa kompy normalnie kablem :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Chciałbym miec neta na dwoch kompach i potrzebuje routera

Post autor: Jo_gurt »

AP = Access Point, czyli urzadzonko rozsylajace sygnal droga radiowa, np do lapka. Jesli nie potrzebujesz to nie ma o czym gadac :)
ODPOWIEDZ