Nokia 9210i + tani internet

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nieznajomy

Nokia 9210i + tani internet

Post autor: nieznajomy »

Witam!
Posiadam telefon Nokia Communicator 9210i. Chciałbym mieć na nim niedrogi internet. Nie korzystałbym dużo (sprawdzenie poczty,nieraz paru stron,gadu-gadu). Mam SIMPLUS-a (nie chciałbym zmieniać sieci,gdyż mam ten numer już bardzo długo). Co polecacie?
Pozdrawiam
agnyra

Re: Nokia 9210i + tani internet

Post autor: agnyra »

Jeśli nie chcesz zmienić numeru to właściwie nic nie można polecić gdyż CSD w Sim+ jest bardzo drogi. Gdybyś jednak był skłonny kupić starter SimData to tam minuta połączenia CSD kosztuje bodajże 0,30 jeśli się mylę niech mnie ktos poprawi. Plusa polecam do tego modelu jeszcze z tego względu iż tylko w tej sieci jest dostępny HSCSD czyli połaczenie data z preędkoscia 43,2 kbps. w Erze lub Orange było by to zaledwie 9,6 kbps. Pozdr.
nieznajomy

Re: Nokia 9210i + tani internet

Post autor: nieznajomy »

no właśnie,<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam strasznie drogo,za samo połączenie wciąga mi ok 1pln;/ Jest na minuty? Ja bym wolał na odebraną/wysłaną ilość danych... Starter moge kupić,ale wtedy do każdego połączenia z netem musiałbym zmieniać karte? DualSim chyba na moim modelu nie działa,poza tym nie chce sie w takie coś bawić;) Dobrze by było,gdybym mógł zachować numer w SimData,jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia 9210i + tani internet

Post autor: magmike »

Twój telefon nie obsługuje GPRSu wiec musisz płacić za minuty, to jedyny sposób połączenia sie z internetem. Widziałem na allegro dualsim o wielkości zwykłego SIMa więc poszukaj, powinien pasować, bo to chyba jedyne rozwiązanie. Numeru nie zachowasz.
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ