Prosze o pomoc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin82

Prosze o pomoc

Post autor: marcin82 »

Jestem troche zielony wiec tak posiadam laptopa, ktory nie posiada wbudowanej karty sieciowej WiFi tylko zwykłą, czy moge u siebie jakos uruchomic internet bezprzewodowy, co musze kupic????
[email protected]

Re: Prosze o pomoc

Post autor: [email protected] »

Witam,
najlepiej kupic modem/karte oraz posiadac karte sim ktorejs z sieci operatorow kom. Abonament lub prepaid.
Mozna komplecik kupic u operatora, wydaje mi sie ze najlepiej w Plusie i za 60zl miesiecznie cieszyc sie internetem.
Pozdr.
Gość

Re: Prosze o pomoc

Post autor: Gość »

to rozumiem ze nie musze posiadac wbudowanej karty sieciowej bezbprzewodowej WiFi w laptopie. Wystarczy ze mam wolne gniazdo PCMCIA tak??? Jesli to prawda to w poniedzialek kupuje:)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Prosze o pomoc

Post autor: MaciekAdv »

Tak wystarczy wolne gniazdo PCMCIA, ale zanim kupisz to sprawdz w jakiej sieci w twoim zasiegu jest dostepny EDGE(mozesz podejsc do salonów sprzedazy poszczegulnych operatorow i oni to moga sprawdzic czy tam gdzie mieszkasz jest zasieg EDGA) - EDGE to taki pare razy szybszy GPRS, bo zasieg GPRS jest zgodny z zasiegiem kazdego operatora, wiec jak masz zasieg jakiegos operatora GSM to mozesz miec neta przez GPRS.
I oczywiscie przy wyborze modemu zwruc uwage zeby obsługiwał jak najwyższa klase EDGE najlepiej klase 10(czym wyzsza klasa tym szybciej ci bedzie net smigał).
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
[email protected]

Re: Prosze o pomoc

Post autor: [email protected] »

dokladnie tak, wolne gniazdo PCMCIA typu II.
Peosze zorientowac sie w ofertach. Osobiscie polecam iPlusa. Najwiekszy zasieg, przede wszystkim UMTS. Edge tez duzy. Poza tym mozna wykupic tylko karte, na zasadzie prepaid a modem dokupic sobie gdzie indziej. Tym sposobem bez zobowiazan (bez umowy na 24m-ce) i po nizszych kosztach za modem, mamy super internet na conajmniej edge.

Jakby co jestem do dyspozycji i moge zaproponowac modem GC89, trzymiesieczny. Chodzi jak burza. Chce go sprzedac bo w mojej okolicy jest juz umts. Dlatego musze miec karte edge/umts.

Po jutrzejszych wedrowkach i zapoznaniu sie z ofertami, gdyby zdecydowal sie Pan na podpowiedziane rozwiazanie, to prosze o kontakt na maila [email protected].

Powodzenia...
- Arek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosze o pomoc

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:to rozumiem ze nie musze posiadac wbudowanej karty sieciowej bezprzewodowej WiFi w laptopie.
Nie potrzebujesz karty WiFi wbudowanej.
Jeżeli chcesz używasz Internetu komórkowego, to potrzebujesz (jak to już tu napisano karty na PCMCIA lub USB).
Natomiast karta WiFi jest do sieci bezprzewodowych tzw. WLAN i jeżeli w tej sieci będzie udostępniony internet, to też do internetu. Ala to działa tylko lokalnie w danej sieci. Z WiFi można też korzystać w miejscu w którym działają hot-spoty.
Wymieniony na początku internet komórkowy działa natomiast wszędzie tam, gdzie jest sygnał danej sieci GSM - czyli w całej Polsce (prawie).

Co do jeszcze karty WiFi. Takie karty też występują jako karty na PCMCIA lub USB. Często także modemy do internetu komórkowego zawierają już wbudowane karty WiFi i masz "dwa w jednym".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Prosze o pomoc

Post autor: sardo nunspa »

A co do laptopa to musisz wiedziec, że produkty z chipsetem SIS + procesor AMD mogą stanowić nie lada wyzwanie dla Twoich umięjetności instalowania modemu.
Na dodatek niektóre laptopy z procesorem Intel, po podłączeniu doń modemu USB mogą znacząco tracić power. Dlatego że, mają wadliwe sterowniki ACPI. niestery nie znam modeli.
Ale nie martw sie może nie trafi kosa na Ciebie :wink:
Latka lecą...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Prosze o pomoc

Post autor: Szadzik »

Uważaj też przy zakupie karty PCMCIA, bo te od SE to w większości są 16bitowe i działają ok, natomiast GC89 jest 32bitowa i nie wszędzie chce działać, sprawdź najpierw jakie masz gniazdo PCMCIA.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ