Tanio Co wybrać ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Tanio Co wybrać ?

Post autor: d3ugi »

Witam
Ponieważ sferia mnie delikatnie mowiac wykorzystała i mam u nich internet o zawrotnej predkości 8-18 kbit/s, jestem zmuszony zmienić szybciutko operatora internetowego.

Niestety puki co nic na kablu założyć się nie da (marki pod warszawą) jednak czekam aż dociągną do mnie linie telefoniczną. Dlatego chciałbym założyc coś na czas nieokreślony aby móc z tego szybko zrezygnować, kiedy już będe mógł założyc coś na kablu.

Mam więc takie wymagania :
-umowa na czas nieokreślony
-jaknajtaniej się da :)
-internet ma służyć do gg/skype/wykonywanie przelewów/przeglądanie jakichś www typu onet/nasza klasa

I teraz o ile zdążyłem się zorientować w miejscu w którym mieszkam nie ma innej możliwości niż sferia lub operaturzy gsm.

Znalazłem takiego blueconnecta :
http://www.era.pl/pl/biznes/taryfy/blue ... omputerze/
blueconnect 39 - umowa na czas nieokreślony - 39,00 zł (47,58 zł z VAT)

+ będe potrzebował modemu do zwykłego PC pod usb
http://www1.era.pl/phones/phone_details ... phone=1346 - pisze tu że ten modem kosztuje 1zł ale czy to prawda bo nie moge sie dopatrzeć jak to jest dokładnie.

czy to jest dobry wybór? może jest coś tańszego/lepszego ?
i jak to kupić wystarczy iść do salonu ?
czy umowa na czas nieokreślony umożliwi mi szybką rezygnacje z usługi ?

nie znam się na tym i byłbym wdzięczny za każda informacje :)

Z góry thx za odpowiedzi

POZDRAWIAM
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: pidsud »

Piszesz, że ma być tanio, więc ten abo Ery jest faktycznie najtańszy, ale limit 500MB. W umowie na czas nie określony modemu nie dostajesz. Proponuję więc kupić jakiś telefon np Nokię 6230, do ww. zastosowań EDGE powinno Ci wystarcyć. Jak długo masz zamiar używać tego internetu?
Oczywiście zajrzyj jeszcze do :faq:
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: d3ugi »

posiadam telefon nokia 3110 classic w TAK TAK-u czy dałoby rade używać go jako modemu ? i co sie wtedy robi czy trzeba przekladac karte sim ?
z takiego rozwiazania chce <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> jak najkrócej ale kabel telefoniczny mogą do mnie ciągnąc 3 miesiące jak i rok więc ciężko mi określić.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: Jaco »

d3ugi pisze:posiadam telefon nokia 3110 classic w TAK TAK-u czy dałoby rade używać go jako modemu
Tak
d3ugi pisze: i co sie wtedy robi czy trzeba przekladac karte sim ?
Tak
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: d3ugi »

a czy jest taka możliwość żeby podłączyć tego blueconnecta pod moją aktualną karte sim tak tak ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: Jaco »

d3ugi pisze:żeby podłączyć tego blueconnecta pod moją aktualną karte sim tak tak ?
Nie.Ale z karty Tak-Taka możesz sie połączyć i mieć neta. Zajrzyj do naszego :faq: i zrób sobie połączenie dial-up.

Sprawdź na karcie czy masz włączoną usługę przesyłania danych.
Ostatnio zmieniony 2008-04-14, 11:20 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: d3ugi »

to juz ostatnie pytanie :)
Kupuje tego najtanszego blueconnecta na czas nieokreslony, jako modem uzywam mojego telefonu nokia 3110, blueconnect jest podlaczony pod moja karte sim. I teraz w momencie kiedy bede kożystał z internetu jeżeli ktoś bedzię chciał do mnei zadzwonić lub napisać smsa co się stanie? normalnie będzie działało czy dojdzie dopiero po tym jak rozłącze się z internetem ??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: Jaco »

d3ugi pisze:Kupuje tego najtanszego blueconnecta na czas nieokreslony
Dostajesz kartę sim dla internetu.
d3ugi pisze:jako modem uzywam mojego telefonu nokia 3110, blueconnect jest podlaczony pod moja karte sim
Nie . Jesli kupisz usługę to tak jak napisałem że dostaniesz kartę dla neta. Na swojej karcie Tak-Tak możesz zrobić połączenie do neta ale za to zapłacisz dość sporo. Więcej tu: Internet na kartę
d3ugi pisze:I teraz w momencie kiedy bede kożystał z internetu jeżeli ktoś bedzię chciał do mnei zadzwonić
Rozłączy cię gdyż rozmowy głosowe mają priorytet nad danymi.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Tanio Co wybrać ?

Post autor: Sundance_kid »

Jaco pisze:Rozłączy cię gdyż rozmowy głosowe mają priorytet nad danymi.
W niektórych modelach zawiesza po prostu przesyłanie danych i wznawia po zakończeniu rozmowy.
ODPOWIEDZ