jak zerwać umowę w orange!!!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: wikara »

mam takie pytanie:

co zrobić by zerwać umowę w orange,niepłacąć kary umownej1000zł.
-mam tylko taki argument,że niewywiązują się z umowy.

a co dalej to już pozostawiam wam może wy coś wiecie więcej,lub to praktykowaliśćie/hehe



_______________________
ED77 + ORANGE + EDGE/GPRS = 6KB/S
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Vipera »

Zanim ktoś poda coś więcej, zerknij na tą publikację:
USŁUGI TELEFONICZNE. NIEDOZWOLONE POSTANOWIENIA UMOWNE na INFOR.pl

Pozdrawiam i powodzenia (trzymam kciuki)

Klient też ma prawa a nie tylko obowiązki!
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
aga_q

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: aga_q »

dokładnie - wszystko w artykule podanym przez Viperę!!
ja już sprawdziłam to u zaprzyjaźnionego prawnika - każdą umowe można wypowiedzieć z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, ale mogą zażądać od Ciebie jedynie zwrotu otrzymanych w promocji telefonu czy modemu ( bo to wynika z reguulaminu promocji). Przy czym jeżeli ich wina jest ewidentna ( tak jak właśnie nagminne łamanie warunków umowy przez operatora), to nawet tego możesz odmówić rekompensując w ten sposób swoje "straty"
I do WYPOWIEDZENIA im umowy nie potrzebny Ci prawnik ani sąd, więc nie obawiaj sie jakichs kosztów nieziemskich.

pozdrawiam
i dołączam sie do życzeń powodzenia!!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Szadzik »

aga_q pisze:dokładnie - wszystko w artykule podanym przez Viperę!!
ja już sprawdziłam to u zaprzyjaźnionego prawnika - każdą umowe można wypowiedzieć z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, ale mogą zażądać od Ciebie jedynie zwrotu otrzymanych w promocji telefonu czy modemu ( bo to wynika z reguulaminu promocji). Przy czym jeżeli ich wina jest ewidentna ( tak jak właśnie nagminne łamanie warunków umowy przez operatora), to nawet tego możesz odmówić rekompensując w ten sposób swoje "straty"
I do WYPOWIEDZENIA im umowy nie potrzebny Ci prawnik ani sąd, więc nie obawiaj sie jakichs kosztów nieziemskich.

pozdrawiam
i dołączam sie do życzeń powodzenia!!
Niepotrzebny, jasne. A operator jest na tyle głupi, ze od razu jak tylko złożysz wymówienie to Ci przyzna rację i już. Już to widze. Będą Cię gnębić tak samo jak Plus ludzi co zrywali umowy jak były zmiany regulaminu, przygotuj się na to. Gdyby operator miał przyznać rację tak od razu to zaraz by się ludzi rzucili i zaczeli zrywać umowy - myslisz że się to opowi opłaca, taki precedens tworzyć?
Back to the Future ;)
aga_q

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: aga_q »

oj, chyba sie nie zrozumieliśmy, albo ja nie tak rzecz ujełam :)

Kodeks cywilny pozwala każdej ze stron wypowiedzieć umowe, tak? Tak
chcesz, masz, jakby nie patrzeć, do tego prawo i niestety operator musi je uznać.

I tu kwestia nazewnictwa: wg kodeksu, co innego ZERWANIE umowy a co innego WYPOWIEDZENIE umowy.

§ 16
Rozwiązanie umowy

1. Abonent może rozwiązać umowę z zachowaniem trzydziestodniowego okresu wypowiedzenia. Umowa ulega rozwiązaniu z upływem tego okresu.
2. W okresie wypowiedzenia nadal naliczane są opłaty wynikające z umowy.
3. Wypowiedzenie umowy przez Abonenta jest skuteczne pod warunkiem zachowania formy pisemnej i przesłania wypowiedzenia do Działu Obsługi Klienta listem poleconym lub doręczenia do Działu Obsługi Klienta osobiście.
4. Wypowiedzenie powinno wyraźnie wskazywać, jakiego numeru telefonu w sieci XXX dotyczy.
5. >Okres wypowiedzenia liczony jest od dnia doręczenia do Działu Obsługi Klienta wypowiedzenia lub dnia wpłynięcia do Działu Obsługi Klienta listu poleconego.


nie mówiłam o zerwaniu umowy bez karnej opłaty... to faktycznie byłby precedens :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Szadzik »

aga_q pisze:[.... Tniemy cytaty troszkę!!!]
nie mówiłam o zerwaniu umowy bez karnej opłaty... to faktycznie byłby precedens :)
Ano...
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

wikara1

Post autor: wikara »

hmhmhm!no jak co radzicie mam zrywać umowe i mieć ten cały bałagan na głowię czy sobię odpuścić,bo mam dylemat,waszą opinię też będe brał pod uwagę....czy to będzie jeszcze większa walka niż o transfery i itd.

dziękuję za wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Kuna »

Szadzik pisze:Będą Cię gnębić tak samo jak Plus ludzi co zrywali umowy jak były zmiany regulaminu, przygotuj się na to.


Napisz więcej jak to było, bo kusiło mnie żeby umowę zerwać przez ten regulamin, ciekawe co mnie ominęło
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Szadzik »

Kuna pisze:TNIEMY cytaty - przypomina Moderator!
Napisz więcej jak to było, bo kusiło mnie żeby umowę zerwać przez ten regulamin, ciekawe co mnie ominęło
Plus zmienił regulamin świadczenia usług określonej grupy klientów i ci właśnie klienci mieli prawo do zerwania umowy co było zapisane w umowach. Zrywali ludzie lawinowo jednak Plus (najbrdziej złodziejska i oszukańcza sieci w tej chwili - nie ma to nic wspólnego ze świadczeniem usług internetowych) nie chciał tego uznać i nadal żądał od tych ludzi opłaty umownej za zerwanie umowy. Ludzie mieli spore problemy i straszenie komrnikiem i firmami windykacyjnymi.
Back to the Future ;)
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: krecikson »

Szadzik pisze:Plus zmienił regulamin świadczenia usług określonej grupy klientów i ci właśnie klienci mieli prawo do zerwania umowy co było zapisane w umowach. Zrywali ludzie lawinowo jednak Plus (najbrdziej złodziejska i oszukańcza sieci w tej chwili - nie ma to nic wspólnego ze świadczeniem usług internetowych) nie chciał tego uznać i nadal żądał od tych ludzi opłaty umownej za zerwanie umowy. Ludzie mieli spore problemy i straszenie komrnikiem i firmami windykacyjnymi.
najbardziej złodziejska jest ERA, potem Orange, Plus kiedyś też nie był lepszy teraz poprawił się, najlepsza byla Idea ale zniszczono tą marke, choć to dzisiejszy Orange to już zupelnie coś innego
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Vipera »

krecikson pisze:najbardziej złodziejska jest [...]
Rozumiem rozgoryczanie i póki co mamy (przynajmniej teoretycznie) wolność słowa i każdy może wyrażać swoje opinie i przemyślenia.
Jednak jeśli już się wytacza jakieś ostre argumenty to powinno sie je poprzeć konkretami.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: DJMETRIX »

WITAM!
Ja mam podobny problem . . .
A mianowicie ...
Posiadam modem ZTE MF330 z orange w abo 60zł (500MB)
Ten modem to totalny "szit"...
Slaby zasieg , slaby transfer ( czasami zaskoczy )
Ogolnie nie pobiera mi danych.... LIPA NA MAXA
Mam umowe na 3 lata i chce zloyc wypowiedzenie
Jak?? i czy w ogole da sie??
POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez DJMETRIX, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Valdi »

Wstrzymaj się do wiosny.
Jak uprawomocni się wyrok dotyczący zmiany regulaminu, wtedy zgodnie z wyrokiem pomarańcza musi cię sama poinformować że możesz zerwać umowę :)
Chyba że ich odwołanie będzie skuteczne :(

ps. co z tym linkiem bo otwiera mi się strona główna a nie artykuł.

Valdi
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: jj_1985 »

Valdi kto Ci powiedział że Orange musi Cie poinformować o mozliwości rozwiązania umowy ???
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: DJ1910 »

wejdz na stronkę UKE i tam jest cała uchwala, lacznie z tym ze operator MUSI poinformować o mozliwosci zerwania umowy jesli nie zgadza sie z tą zmianą regulaminu
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: jj_1985 »

Operator będzie miał obowiązek poinformowac o zmianie regulaminu, a klient w tym momencie ma mozliwość zerwania umowy , ale najpierw klient musi o tym w ogóle wiedzieć. Uwierz mi, że na pewno nie będzie to informacja, Prosze Pana zmieniliśmy regulamin i może Pan zerwać umowe bez żadnych kosztów. <lol>

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-01-07, 18:40 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-01-07, 18:40 przez jj_1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Valdi »

poczekamy zobaczymy - czy uda się wypowiedzieć umowę :)

Valdi
samurajzam
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-04, 08:43
Lokalizacja: waw

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: samurajzam »

Ja po 5ciu dniach już miałem dość iplusa za 60 zł dali mi modem HUAWEI E220 za 1 zeta to ja go póściłem na allegro za 550 zł nie zapłaciłem dwóch rachónków a cały czas korzystałem z neta to zyskałem 120 zł na tym interesie czyli 550 +120=670 czyli nie dużo jestem stratny do 1000 zł musiałem bo psychicznie bym sie wykończył z tym transferen 1giga przy zasiegu 3g. Uwolniłem się i teraz mam Multimedia wszystko gra i jest OK.

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-21, 14:26 ]
Przypominał jaki jest tytuł tematu : jak zerwać umowę w orange!!!
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: Engelbert »

samurajzam pisze:cały czas korzystałem z neta to zyskałem 120 zł
No właśnie nie wiem, czy do końca zyskałeś. Umowa została rozwiązana z Twojej winy, ale należności, wygenerowane przez jej rozwiązaniem, przed zawieszeniem świadczenia usługi chyba także będą windykowane.

A pomyśleć, że mogłeś zrobić cesję...
batmanek9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-23, 21:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak zerwać umowę w orange!!!

Post autor: batmanek9 »

Witam mam pytanie odnośnie zerwania umowy z orange.

Wlasnie zerwalem umowe z orange przed czasem,oplacilem kare za wczesniejsze zerwanie i wszystko mam uregolowane i powiedziano mi ze telefon bede mial wylaczony w przeciagu 2-3 dni,po tym okresie telefon nie zostal wylaczony,a jak zadzwonilem do BOK to powiedziano mi ze telefon bede mial wylaczony po 30 dniach od momentu rezygnacji,z koleji zadzwonilem dzien pozniej i uslyszalem calkiem inne informacje,ze moja rezygnacja zostala przekierowana do dzialu dezaktywacji i telefon bedzie wylaczony w ciagu kilku,kilkunastu godzin.

Czy ktos moze wie czy faktycznie obowiazuje mnie 30-dniowy okres wypowiedzenia.Odpowiedzi prosze kierowac na adres [email protected].

Pozdrawiam i z gory dziekuje.
ODPOWIEDZ