Klub miłośników Google Chrome

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

Hehe, nie ma jak testy przygotowywane przez programistów niespodziewanie zwycięskich przeglądarek ;) To jak niemieckie testy samochodów, w których zawsze wygrywają niemieckie samochody ;)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Co nie oznacza, że nie wygrywają najlepsze. :) Poza tym, biorąc pod uwagę, że właśnie w tej technologii będą budowane strony www (co imperium Google'a jest, chyba, w stanie wymusić) przyszłość mojej przeglądarki rysuje się w tęczowych barwach.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Co nie oznacza, że nie wygrywają najlepsze. :)
Ani, że wygrywają najlepsze. Generalnie nic to nie oznacza, bo test jest bezwartościowy :)
valdens pisze:Poza tym, biorąc pod uwagę, że właśnie w tej technologii będą budowane strony www
Hehe, standardów tworzenia WWW to trzyma się może z 1% webmasterów niestety.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Jedno, co mnie zastanawia, to dlaczego Microsoft tak uparcie wciska klientom swoją przeglądarkę wraz z systemem - przecież włożona w nią praca programistów kosztuje, a nie przynosi zysku. Nawet trudno mówić o samym prestiżu, skoro finalny produkt znacząco odstaje od konkurencji.
A a'propos konkurencji - UE zabroniła MS dołączania IE do Windows Seven sprzedawanych w Europie, to gwóźdź do trumny dla tej przeglądarki; w Polsce zresztą już i tak większość użytkowników korzysta z Liska. Z jednej strony to dobrze :ok: , bo open source, ale z drugiej źle :dobani: , bo mimo otwartego kodu powstaje nowy monopolista na rynku.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

I jak tu ściągnąć FF bez IE? :P :rotfl:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jaco »

ja.michal pisze:I jak tu ściągnąć FF bez IE?
Da się tylko wcześniej trzeba zainstalować Chrome :rotfl:

[ Dodano: 2009-07-29, 20:34 ]
Które znów ściągamy przez IE :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

:] Trzeba będzie z telefonu ściągać i po BT na PC. :]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jaco »

ja.michal pisze:Trzeba będzie z telefonu ściągać i po BT na PC.
Zapominamy o wydawnictwach komputerowych i dołączonych do nich płytach z programami więc zainstalowanie FF bez IE jest jednak możliwe :cwaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Tak. IE za 20zł. :rotfl:
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Mariusz_DW »

Przez ftp da się, wystarczy wpisać w eksploratora windows np. ftp.mozilla.org, czy ftp.opera.com. IE to pewnie będzie dostępny przez Windows Update
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Wkrótce synchronizacja zakładek Chrome w chmurze

Google ujawnił plany stworzenia usługi, która zapewni dostęp do naszych zakładek w przeglądarce Chrome niezależnie od komputera, na którym aktualnie pracujemy.

Usługa będzie przechowywać dane "w chmurze", a dostęp do nich będzie możliwy poprzez zalogowanie się na nasze konto Google. Początkowo synchronizowane będą tylko zakładki, jednak w przyszłości korporacja planuje rozszerzyć zakres przechowywanych danych o kolejne typy. Co ważne, informacje o zakładkach będą zapisywane w czasie rzeczywistym, przez co zawsze po zalogowaniu uzyskamy do nich dostęp i będą one odpowiadały temu, co mogliśmy obserwować podczas ostatniej sesji...
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +w+chmurze
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Mariusz_DW »

No, w końcu. Z powodu braku tej opcji wróciłem do Opery.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Myślę, że to będzie bardzo wygodne, bezobsługowe. Generalnie bardzo podoba mi się kierunek, w którym podąża Google z tym OS-em i resztą inwentarza w chmurze. Gdziekolwiek człowiek przysiądzie do kompa, to będzie czuć się jak u siebie, w domu. Mi to bardzo odpowiada.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Zaczyna mi się to podobać. :) Trochę kiepsko jak się korzysta z 2-3 kompów na przemian i trzeba kombinować potem z zapisanymi stronami.

Swoją drogą jest Chrome dedykowany na x64?
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Mariusz_DW »

Normalnie to nie (u mnie na Viście x64 występuje w procesach jako 32bit), chyba że mają jakąś betę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Ehh. Szkoda. A znacie jakąś przeglądarkę na x64?
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Mariusz_DW »

Zdaje się, że FF. Do tego chyba potrzebne też pluginy 64bit (Java, Flash). Raczej dla entuzjastów. Flasha pod Wingrozę chyba jeszcze nie ma. Nie śledzę tematu.

Ja używam Visty x64 tylko ze wezględu na RAM. Z 64-bitowych aplikacji to mam tylko 7-zip. Reszta aplikacji (w tym browsery, kodeki, playery) 32bit
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Czyli coś. :) Dzięki za info. :)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: SQ08 »

Jest tez Safari 4 dla x64.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ja.michal »

Już lepiej się robi. :)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Serwis BlogsDNA podczas testów beta wersji systemu Windows 7 zauważył, że przy 64-bitowej wersji przeglądarka Google Chrome po prostu nie działa. Nie jest to jednak duży problem, bowiem wystarczy zmienić właściwości przeglądarki w ten sposób, jak jest to pokazane na obrazku.
http://www.chip.pl/images/googlechromew ... ersion.png

W wersji polskojęzycznej wygląda to następująco. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę przeglądarki Chrome, następnie właściwości i zakładkę skrót. Teraz wystarczy dopisać do "elementu docelowego" widoczną na zdjęciu frazę i gotowe.
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... -windows-7

[ Dodano: 2009-08-05, 12:54 ]
Google udostępnia tematy dla Chrome

Autorzy przeglądarki Google Chrome udostępnili użytkownikom serwis ze tematami (themes) - czyli nakładkami, umożliwiającymi łatwą zmianę szaty graficznej programu.
https://tools.google.com/chrome/intl/en ... index.html
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... hrome.html

[ Dodano: 2009-08-05, 14:28 ]
Obrazek
:D
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Nowe funkcje Google Chrome na platformy Mac i Linux

Od dłuższego czasu przeglądarka Google Chrome w wersji na komputery Mac oraz Linux jest w przygotowaniu. Niedawno, na oficjalnej stronie projektu, pojawiły się informacje o kolejnych funkcjach jakie zostały dodane do tych aplikacji.

Dla obydwu wersji programu znacznie poprawiono obsługę nowych kart (chodzi przede wszystkim o szybsze ładowanie się otwieranych okienek) oraz udoskonalono opcję umożliwiająca przerwanie pobierania pliku. Ponadto warto również wspomnieć o nowej funkcji przywracania usuniętych poprzednio miniaturek ze strony startowej przeglądarki...
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... c+i+Linux+

Hm, może ktoś przetestuje, powie nam jak to tam działa, co? Jestem bardzo ciekawy. Z komentarzy pod artykułem wynika, że chodzi już całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Google Chrome z synchronizowaniem zakładek w chmurze
18.08.2009, 12:09 Autor/Wprowadził: Przemek Dziak

Na początku miesiąca pisaliśmy o planach Google związanych z rozszerzeniem możliwości przeglądarki Chrome o synchronizację zakładek "w chmurze". Jak się okazuje, firma dość szybko zrealizowała swoje postanowienia i wprowadziła wspomnianą funkcję do najnowszej, testowej wersji przeglądarki oznaczonej jako 4.0.201.1.

Jak czytamy na witrynie The Chromium Blog, wielu użytkowników posiada kilka maszyn, np. w domu i w pracy. Nowo dodana funkcja pozwoli na korzystanie w Chrome z tego samego zestawu zakładek na wszystkich posiadanych komputerach. Co ciekawe, dostęp do zakładek możliwy jest również poprzez witrynę Dokumenty Google, gdzie po pierwszej synchronizacji tworzony jest specjalny katalog Moje foldery/Google Chrome.

Użytkownicy zainteresowani przetestowaniem nowej funkcji powinni udać się na witrynę Early Access Release Channels, skąd można pobrać deweloperskie Chrome w wersji 4.0.201.1. Po instalacji konieczne będzie dodanie linijki --enable-sync do skrótu Google Chrome jako dodatkowa opcja uruchamiania. Spowoduje to wyświetlenie pozycji Sync my bookmarks w menu Ustawienia Google Chrome.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +w+chmurze
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

64 bitowy Chrome na Linuksa już niebawem?
21-08-2009 22:47 | Antoni Woźniak | źródło: techconnect

Google zdaje się dotrzyma słowa i cierpliwość użytkowników Linukas zostanie w końcu wynagrodzona. Ponad rok temu odbyła się premiera wersji 32 bitowej przeglądarki Chrome, natomiast wariant 64 bitowy jakoś nie może zostać ukończony. Programiści jako główną przyczynę tego stanu rzeczy wskazywali problemy z kompatybilnością silnika V8 JavaScript, z którego Chrome mocno korzysta. Te problemy szczególnie mocno dotyczyły opracowywanej wersji dla systemów Windows, w takim środowisku wspomniany powyżej V8 w ogóle nie pracuje. Stąd też Google mówi, że to właśnie Linux oraz MacOS jako pierwsze otrzymają 64 bitową wersję przeglądarki. Twórcy oprogramowania dodają jednak, że także wariant dla systemów operacyjnych Windows jest bliski ukończenia. 64 bitowa wersja dla Linuksa powstaje w ramach otwartego oprogramowania Chromium, na którym bazuje zresztą Chrome. Na razie jednak nie zdradzono żadnej, nawet przybliżonej daty premiery nowego wariantu przeglądarki.
http://www.frazpc.pl/news/26474-64_bito ... z_niebawem
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Fajny test wydajności przeglądarek:

http://service.futuremark.com/peacekeep ... ics.action :ok:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Google Chrome 3.0.195.10 - Portable Edition

http://www.vista.pl/download/1314_googl ... ition.html

Wersja PORTABLE - bez potrzeby instalacji - klik i działa. Mamy przeglądarką ze swoimi zakładkami, ustawieniami, pamięcią cache, loginami, hasłami... w kieszeni. Śmiga z pendrive równie szybko, jak z dysku (a może szybciej, jak się ma szybkiego "pędraka" )
Multilang - do wyboru m.in. i język polski
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: kszaq »

Jeśli ktoś dobrze poszuka, w internecie jest też strona, gdzie można ściągnąć Chrome/Chromium Portable w wersji do wyboru: stabilna, beta lub najświeższy dev. Adresu niestety nie mogę podać, bo na stronce pojawiają się niestety również nielegalne wersje programów. :dobani:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Firefox 4.0 bardziej jak Chrome ?

Wygląda na to, że premiera Firefoxa 4.0 nastąpi w październiku lub listopadzie przyszłego roku. Nie ma na razie zbyt wiele informacji, co konkretnie mają przynieść aktualizacje, ale roboczy harmonogram mówi nam o jeszcze jednej małej poprawce dla Gecko (do wersji 1.9.4). Ma to być jakby przedsionek do wielkiej przemiany w wersję 2.0. Firefox 4 podzieli wyświetlaną zawartość na osobne procesy, a funkcja Weave pozwoli przechowywać ustawienia przeglądarki oraz nasze preferencje na zewnętrznym serwerze.
http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/ja ... ox,1362577

Ja uważam, że Mozilla nie ma innego wyjścia, jak tylko upodobnić Firefoxa do Chrome.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: krystianb »

valdens pisze:Ja uważam, że Mozilla nie ma innego wyjścia, jak tylko upodobnić Firefoxa do Chrome.
Trochę nie jestem w temacie, ale np opera na pewno od wersji 9 a może i wcześniej obsługuje przechowywanie przynajmniej części ustawień (czyli ulubione, linki na stronie startowej i pewnie jeszcze więcej) na serwerze. Być może chodzi o coś innego. Aha pare dni temu wyszła opera 10, jest pare nowości.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

WebKit wspiera WebGL

WebGL, API umożliwiające wyświetlanie w oknie przeglądarki zaawansowanej grafiki 3D sprzętowo renderowanej przez układ graficzny, jest już wspierane przez najnowszą wersję silnika WebKit. O fakcie poinformowało na łamach swojego bloga studio Wolfire Games. Co to oznacza w praktyce?
Silnik WebKit jest aktualnie wykorzystywany przez dwie popularne przeglądarki internetowe – Safari i Chrome...
http://www.dobreprogramy.pl/WebKit-wspi ... 14449.html
Ostatnio zmieniony 2009-09-16, 08:00 przez valdens, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ