Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nielimitowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 278
Rejestracja: 2010-06-21, 19:41
Lokalizacja: PL

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Nielimitowany »

luckd pisze:użytkownicy wkurzą
Jedni się wkurzą, drudzy zaś nie. To co jest dla ciebie złe, dla kogoś może być bardzo dobre.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: krystianb »

DJ1910 pisze:ciekawe co tam Wojtuś na blogu będzie pisał, jak internauci będą swe wrzuty pisali
Pan W. cenzuruje wszystkie wyrzuty, wczoraj odpowiedziałem na jego wypowiedź "limity zostały na dobrym poziomie" przytaczając różnicę do starych taryf: 14GB mniej przy obniżce o 21zł i 1GB mniej przy podwyższeniu opłaty o 24zł. Najgorszym słowem jakie użyłem było "kłamstwa", oczywiście moja wypowiedź nie została zaakceptowana.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gikru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-19, 12:09
Lokalizacja: Witanki

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: gikru »

Nasuwa mi się jedno pytanie odnośnie nowej oferty jeśli mam już podpisaną umowę na 24 miesiące a wprowadzają tz. "szcześliwe godziny 24-8". Aktywują mi tą usługę ?
Miałem podobną sytuację tyle że w plusie miałem wzięty abonament i weszła identyczna usługa i automatycznie mi to uaktywnili.
Czy tutaj może być podobnie :)
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: ryba825 »

Strona główna nowej strony Orange waży ~2MB. Na średnim EDGE poprzednia wersja strony potrafiła się długo włączać, współczuję tym którzy będą musieli na tą wchodzić. ;/ Kto jest za petycją do Pana W. za tym, aby stronę orange.pl wyłączyć z liczenia przesłanych danych? :D
krystianb pisze:oczywiście moja wypowiedź nie została zaakceptowana.
Mój też nie został zaakceptowany, aczkolwiek użyłem takich sformułowań jak "Orange ma talent do ofert, szczególnie do ich... psucia", "Dział marketingu powinien robić głębsze badania rynku, bo 6 GB z 99 zł, to jest WIELKA pomyłka."
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: piotrek2308 »

gikru pisze:Aktywują mi tą usługę
Zadzwoń do BOK-u i się dopytaj.

Tak reasumując tą rewolucje dla przeciętnego użytkownika który przedłuża umowę i coś tam od czasu do czasu sciągnie to chyba nie jest źle.
Obniżyli nie tylko limity ale też ceny z 75 do 59 czyli 16zł
Limit dla przedłużającego 6 GB czyli bardzo podobnie jak w Optimum
I te szczęśliwe godziny.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: krystianb »

ryba825 pisze: wyłączyć z liczenia przesłanych danych?
Oj tam trzeba niepotrzebne rzeczy dorzucić do elementów zablokowanych, czy to w adblocku czy operze :cwaniak:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
EmTeeDee

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: EmTeeDee »

Ja przedłużę na rok ;) miałem brać Ofree premium bez modemu , ale chyba zostanę z ofpro :niepewny:
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Procio »

A wie ktoś jakie będą dostępne modemy i za ile? Oraz jaki koszt aktywacji?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: LukeX »

Czy tylko mnie irytuje działanie strony orange.pl ? Nic nie idzie na niej zrobić :dobani: i te jeszcze wszechobecne pseudoinformacje/plotki ze świata :/ nie wchodzę tam żeby to czytać a tylko po to żeby dowiedzieć się informacji na temat mojego konta i usług :niepewny: Ciekawi mnie czy będzie opcja aktywacji " szczęśliwych godzin" dla obecnych abonentów
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: krystianb »

LukeX pisze:Ciekawi mnie czy będzie opcja aktywacji " szczęśliwych godzin" dla obecnych abonentów
Wątpię. Szczęśliwe godziny mają poprawić humor, nowym nieszczęśliwym klientom.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
EmTeeDee

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: EmTeeDee »

Też tak myślę ;) chodzi o złapanie kolejnych naiwniaków w sieć :rotfl: w sumie to nie mam innej opcji ,więc i tak przedłużę umowę - ale tylko na rok.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Adamgl »

orange.pl pisze:Wszystkie opcje Orange Free są dostępne w technologii CDMA
Dla obecnych też ? jeżeli tak to już wiem dlaczego miesiąc temu dali mi kartę dualną ;)
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Procio »

OK już wiem jakie są modemy i za ile.

Dostępne modemy w Orange Free 59 to:

Kod: Zaznacz cały

    Huawei E870 - 1 zł
    Huawei E160 z kartą pamięci 1 GB lub 2 GB - 1 zł
    Huawei E 1752 - 1 zł
Orange pisze

Kod: Zaznacz cały

Wszystkie opcje Orange Free są dostępne w technologii CDMA 
Czy któryś z w/w modemów obsługuje technologię CDMA?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Adamgl »

W regulaminie Orange jest wpis
orange.pl pisze:W ramach Planu Taryfowego Orange Free 39,50 technologia CDMA jest niedostępna.

czyli jednak nie wszystkie opcje jak to napisali na ich stronie.
dkk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-20, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: dkk »

W ofertach biznesowych CDMA jest w trzech najwyższych:

Nowy BE Standard
Nowy BE Premium
BE Platinum Pro

w "Nowym BE na start" oraz "BE Mini" pozostają tylko sieci UMTS - czyli mniej więcej tak, jak do tej pory...

Padło pytanie odnośnie Szczęśliwych Godzin na starych planach - w biznesie nie ma takiej opcji, w masówce (Free) więc pewnie też nie ma (wyjątek to najwyższa oferta Platinum, tylko że tam to kosztuje +5zł netto)

A tak z ciekawości... Czy ktoś z Was skorzystał z opcji z netbookiem? Jakie macie opinie?

i jeszcze dygresja:
Wg mnie z nowych planów najkorzystniejszy jest Nowy BE Standard, abo 54 zł netto, z rabatem przy ofercie bez modemu 48,6zł w ramach którego dostajemy:

- limit 8 GB - to niby niewiele, ale.....
- ...dostajemy również bez dopłaty usługę Szczęśliwe Godziny (więc po 24 bez limitu:))
- ... oraz (również bez dopłaty) usługę Więcej Maili - czyli poczta przez najpopularniejsze porty również bez limitu (niezależnie od pory dnia)

Więc w sumie całkiem dużo, jak dla "normalnego" użytkownika:)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: krystianb »

dkk pisze:Więc w sumie całkiem dużo, jak dla "normalnego" użytkownika:)
Niestety "normalni" użytkownicy nie mają regonu, firmowego nipu i wpisu do krsu czy tam rejestracji działalności gospodarczej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: adixm »

krystianb pisze:Niestety "normalni" użytkownicy nie mają regonu, firmowego nipu i wpisu do krsu czy tam rejestracji działalności gospodarczej.
Różnica jest naprawde ogromna pomiedzy ofertami dla klientow indywidualnych a biznesowych, wiec warto zawsze z kims kto ma firme pogadac a za 54 zł (65,88 zł z VAT) mamy do dyspozycji 10GB, czyli różnica wynosi az 6GB.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: ja.michal »

Tylko ciekawe jak ten ktoś zaksięguje to u siebie, że mu kasę za to dajesz. Wiem czepiam się, ale można się przejechać.
gikru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-19, 12:09
Lokalizacja: Witanki

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: gikru »

nie da sie moze umowy ktora mam jakos zerwac i wziac nowa albo zmienic plan taryfowy czy cos w tym stylu ?
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Pijo »

adixm pisze:za 54 zł (65,88 zł z VAT) mamy do dyspozycji 10GB,
A bez modemu jest jeszcze 10% taniej - 48,60 zł (59,29 zł z VAT). Jedyna za zarazem bardzo dobra oferta (Orendzopobieracz i Wiecej Emaili w cenie )
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: adixm »

Pijo pisze:A bez modemu jest jeszcze 10% taniej - 48,60 zł (59,29 zł z VAT).
I dalej będę się czepiał że nigdy oferta dla klientow biznesowych nie odbiegala tak mocno od oferty dla klientów indywidualnych jak to twierdzi rzecznik - zobaczymy jeszcze co będzie z oferta Multimo.

[ Dodano: 2010-09-15, 11:29 ]
nie da sie moze umowy ktora mam jakos zerwac i wziac nowa albo zmienic plan taryfowy czy cos w tym stylu ?
Opłaca Ci sie zrywac umowe i płacić kare umowna?Jaką teraz posiadasz taryfe(ile GB i jaka cena)?
dkk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-20, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: dkk »

krystianb pisze: Niestety "normalni" użytkownicy nie mają regonu, firmowego nipu i wpisu do krsu czy tam rejestracji działalności gospodarczej.
Wbrew pozorom takich szczęśliwców jet dużo:-)

Nie wszyscy wiedzą, ale żeby kupić ofertę biznesową Orange niekoniecznie trzeba mieć firmę, trzeba mieć po prostu REGON, a więc: rolnicy, lekarze, prawnicy inne tzw. "wolne zawody" plus organizacje, zrzeszenia... Jak się poszuka to zawsze się znajdzie ktoś pod kogo można się podłączyć.

Był też poruszany temat "dogadywania" się z zaprzyjaźnioną firmą - warto wspomnieć, że firma nie ma obowiązku odliczania kosztów (jest to prawo nie obowiązek), więc można się spokojnie dogadać z kimś żeby wziął ofertę biznesową na siebie i płacić jego fakturę i tyle (mój znajomy miał ta ku mnie przez lata, teraz założył własną firmę).
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: adixm »

dkk pisze:Był też poruszany temat "dogadywania" się z zaprzyjaźnioną firmą - warto wspomnieć, że firma nie ma obowiązku odliczania kosztów (jest to prawo nie obowiązek), więc można się spokojnie dogadać z kimś żeby wziął ofertę biznesową na siebie i płacić jego fakturę i tyle (mój znajomy miał ta ku mnie przez lata, teraz założył własną firmę).
Moim zdaniem też to da sie spokojnie zalatwic, różnica pomiedzy ofertami i cenami jest ogromna, wiec warto pokombinowac. Zobaczymy co jeszcze bedzie z Multimo, bo jeśli nowe aktywacje będą już z Nowym BE i szczesliwymi godzinami to bedzie to jedyna słuszna opcja i bez sensu będzie bawienie sie z firmami.
gikru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-19, 12:09
Lokalizacja: Witanki

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: gikru »

adixm pisze:Opłaca Ci sie zrywac umowe i płacić kare umowna?Jaką teraz posiadasz taryfe(ile GB i jaka cena)?

teraz mam 3gb za 50 zl ;/


[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2010-09-15, 13:22 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-15, 12:23 przez gikru, łącznie zmieniany 2 razy.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Adamusek xD »

dkk pisze:Wbrew pozorom takich szczęśliwców jet dużo:-)

Nie wszyscy wiedzą, ale żeby kupić ofertę biznesową Orange niekoniecznie trzeba mieć firmę, trzeba mieć po prostu REGON, a więc: rolnicy, lekarze, prawnicy inne tzw. "wolne zawody" plus organizacje, zrzeszenia...
Nawet nie pomyślałem o tym.
Ostatnio zmieniony 2010-09-15, 12:22 przez Adamusek xD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gogolek92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-06, 17:05
Lokalizacja: [Maz]

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: gogolek92 »

Byłem w salonie się spytać czy jest możliwość aktywowanie happy hours na starej taryfie, dowiedziałem się że niestety nie :( Szkoda, bo w Plusie była możliwość aktywowania podobnej usługi na starej taryfie. Można tylko przejść na inną droższa taryfę za opłatą(facet coś wspominał o opłacie 20zł) i dopiero mieć happy hours i wyższy limit(w przypadku klientów biznesowych, bo w indywidualnych jest mniejszy albo ten sam limit za wyższą cenę, paranoja :/) Muszę rozważyć zmianę starej taryfy Optimum(75zł) na nową BE Premium(108zł). No ale ten abonament ponad 100zł... masakra. Dowiedziałem się też że w ofercie biznesowej można przedłużyć umowę 3 miesiące przed zakończeniem umowy, a nie tak jak wcześniej 6 miesięcy. Jestem zawiedziony rewolucją, myślałem że zadbają o obecnych abonamentów :/
dkk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-20, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: dkk »

gogolek92 pisze:Dowiedziałem się też że w ofercie biznesowej można przedłużyć umowę 3 miesiące przed zakończeniem umowy, a nie tak jak wcześniej 6 miesięcy. Jestem zawiedziony rewolucją, myślałem że zadbają o obecnych abonamentów :/
Teraz to zależy od Klienta (w uproszczeniu od wielkości firmy), niektóre firmy mają 3 miesiące, niektóre więcej, sprawdź na Twoim koncie, nie dawaj się zbywać Pani w Salonie ogólnikową informacją, bo może masz szczęście i już możesz przedłużyć:)
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: Pijo »

adixm pisze:zobaczymy jeszcze co będzie z oferta Multimo.
Stare taryfy Business Everywhere są nadal dostępne w sprzedaży np. w ofercie z netbookiem, czy bez modemu, więc można wyciągnąć wniosek, że Multimo pozostanie bez zmian.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: droga77 »

A się da zrobić (sesie czy cesie) . Przepisać umowę z firmy na indywidualnego użytkownika ?
Przepraszam za błędy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Za kilka dni wielka rewolucja w ofercie internetowej Orange.

Post autor: wojteks »

droga77 pisze:(sesie czy cesie)
To się nazywa cesja.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ