Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

janek222, myślałeś kiedyś o zaimplementowaniu automatycznego pingowania? Jak ja to widzę - masz w programie opcję wymuszania HSxPA więc pierwsza rzecz to tamto okienko "zapamiętywało" by ustawienia, np że chce pingować onet co 1 sekundę, wysyłając 50 bajtów danych, ale byłaby opcja coś w stylu "włącz automatycznie po połączeniu". Bardzo by mi to ułatwiło życie bo walczę z ułomnościami Playa, a problem przewijał się już tu na forum niejednokrotnie. Prosiłbym bardzo uprzejmie aczkolwiek intensywnie o rozważenie tego :padam:
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

janek222, myślałeś kiedyś o zaimplementowaniu automatycznego pingowania?

Bardzo przydatna funkcja,tylko co na to autor TNI? :ok:
Pozdrawiam.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.59g (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Dodano: Ustawienia -> Start programu -> Automatyczne pingowanie
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Maciek764 pisze:janek222, myślałeś kiedyś o zaimplementowaniu automatycznego pingowania?
A ja jestem przeciwny umieszczaniu takiej funkcji. Gdybym był administratorem takiego pingowanego serwera, to bym takiemu pingującemu userowi odciął do niego dostęp.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:A ja jestem przeciwny umieszczaniu takiej funkcji.
Jak się pojawi więcej takich głosów to funkcja zostanie zablokowana.
Pozdrawiam
Janek
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:A ja jestem przeciwny umieszczaniu takiej funkcji. Gdybym był administratorem takiego pingowanego serwera, to bym takiemu pingującemu userowi odciął do niego dostęp.
Nie przesadzaj, każdy windows ma taką funkcję, ważne żeby w TNI nie było domyślnie ustawionego żadnego adresu.
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

Nie przesadzaj, każdy windows ma taką funkcję, ważne żeby w TNI nie było domyślnie ustawionego żadnego adresu.
No właśnie,niech każdy ma wybór,czy chce tego używać. :ok:
TNI jest THE BEST :super:
Pozdrawiam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:Nie przesadzaj, każdy windows ma taką funkcję
Jak ją uruchomić?
Krzysztof
TheArt
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2008-02-16, 00:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: TheArt »

Używam Chrome i wszelkie pluginy posiada, link nie uruchamia pobierania, trzeba kliknąć RMB i wybrać zapisz link.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:Jak ją uruchomić?
Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o polecenie "ping" i to, że jest równie "groźne" co ping wbudowany w Twój program.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Chris-Kr pisze:A ja jestem przeciwny umieszczaniu takiej funkcji. Gdybym był administratorem takiego pingowanego serwera, to bym takiemu pingującemu userowi odciął do niego dostęp.
Moim zdaniem masz trochę racji, jednak:
- nie ma przecież podanego żadnego serwera, jest on decyzją tylko i wyłącznie użytkownika
- jak jakiegoś serwisu nie lubisz to możesz jego adres wpisać :rotfl:
- takie molochy polskiego internetu typu onet czy wp raczej nie będą miały nic przeciwko :cwaniak:

Dobra, trochę sobie robię jaja, ale funkcja jest raczej niszowa, odpalają ją dopiero ludzie, którzy wiedzą do czego im się przyda.
Zmiany:
1. Dodano: Ustawienia -> Start programu -> Automatyczne pingowanie
Dzięki dzięki dzięki :ok:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o polecenie "ping" i to, że jest równie "groźne" co ping wbudowany w Twój program.
Ale ludzie, którzy korzystają z wiersza poleceń na ogół wiedzą co robią i tego polecenia bez sensu nie mają zwyczaju nadużywać. Natomiast jeśli zwykłym "myszkoklikaczom" udostępni się funkcję pingowania bez ich udziału, a często nawet bez ich świadomości, może to doprowadzić do awantury.
Wielu administratorów serwerów jest uczulonych na pingi i wyłącza u siebie odpowiedzi na pinga. Jeśli ciągłe pingowanie stanie się nagminne, to większość adminów wyłączy u siebie odpowiedzi na pinga i w ten sposób wylejemy dziecko wraz z kąpielą.
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

udostępni się funkcję pingowania bez ich udziału
Z tego co pamiętam to domyślnie ustawiony jest adres 127.0.0.1 zwany potocznie localhostem chyba ;)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

TheArt pisze:Używam Chrome i wszelkie pluginy posiada, link nie uruchamia pobierania, trzeba kliknąć RMB i wybrać zapisz link.
W Firefoxie wystarczy kliknąć lewym klawiszem myszy i rozpoczyna się pobieranie.
Zresztą cytowany przez Ciebie komunikat "missing plug-in" chyba nie budzi wątpliwości.
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Bo Chrome ma jakiś dziwny, wręcz absurdalny zwyczaj - masz na przykład plik MP3 na serwerze, to Chrome nie zacznie pobierania, tylko otworzy stronę z takim pseudo odtwarzaczem i będzie ją odtwarzał.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

3k12 pisze:okres rozliczeniowy i tam możliwość ustawienia by nie liczyło transferu w godzinach od-do
Będę na to potrzebował trochę więcej czasu, jest duża szansa że zostanie to zrobione ale nie w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
3k12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-11-20, 19:50
Lokalizacja: Wwa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: 3k12 »

unpublished pisze: [ Dodano: 2011-11-25, 03:51 ]
3k12 pisze:- okres rozliczeniowy i tam możliwość ustawienia by nie liczyło transferu w godzinach od-do ( to dla tych co mają nielimitowany transfer w godzinach nocnych a mają włączony w programie okres rozliczeniowy) bo potem trzeba robić korektę transferu. W historii połączeń by była wtedy dodana informacja np. "taryfa nocna"
Czy ten pomysł padł śmiercią naturalną, czy są jakieś szanse na realizacje, bo osobiście uważam pomysł za dobry, a samą funkcję za przydatną i praktyczną.
Chris-Kr pisze: Może nie łapię niuansów (nie mam iPlusa, więc z tego nie korzystam), ale wydawało mi się, że te rolę spełnia włączenie opcji "iPlusopobieracz"?
iPlusopobieracz to usługa skierowana do wszystkich użytkowników Plus Internet
No właśnie mam Play (24.00-9.00 nielimitowany transfer) i testowałem to i iPlusopobieracz nie działa
Chodzi mi o to co napisałem. Ustawiam sobie od-do i nie liczy transferu w okresie rozliczeniowym

przykład:
Mam limit 40GB w Play na miecha + od 24.00-9.00 nielimitowany transfer.
Ustawiam sobie okres rozliczeniowy 40GB do wykorzystania + ustawiam sobie -> pokazuj ile pobrałem między 24.00-9.00 (jest tylko info: taryfa nocna) ale żeby mi tego nie odejmowało od tych 40GB w godz 24.00-9.00

o to mi chodzi :P

Chrome to ZUO ;)


dodam jeszcze, że czasem mi się program wiesza na win7 64 bit (na 32bit u mnie śmiga bez problemów)
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

Chris-Kr pisze:Może nie łapię niuansów (nie mam iPlusa, więc z tego nie korzystam), ale wydawało mi się, że te rolę spełnia włączenie opcji "iPlusopobieracz"?
W interncie mobilnym np. erze (blueconnect) lub orange (free) masz w abonamencie np 4 GB limitu transweru na miesiąć (potem musisz płacić, dośc sporo, za każdy przetranswerowany MB), ale w godzinach nocnych możesz pobierać bez limitu za free. Chodzi więć o to by program zliczał ilośc przetranswerowanych (upload/download) bytes z wyłączeniem określonego przedziału czasowego który można ustawić manualnie, np. 00:00 do 8:00 bo wtedy "licznik stoji" i nie zliczają ci tego.

Czy już wiesz o co chodzi?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26178
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

Chris-Kr pisze:A ja jestem przeciwny umieszczaniu takiej funkcji.
Popieram w 100%. Kto chce może to sobie w wierszu poleceń otworzyć a taka funkcja w programie może stworzyć problemy dla autora/forum.
Chris-Kr pisze:Gdybym był administratorem takiego pingowanego serwera,
Odciąłbym odpowiedź na ping z sieci komórkowych lub inne restrykcyjne działania podjął. Jeden ping nie obciążą serwera ale tysiące pingów z większymi pakietami to już konkretne obciążenie szczególnie jak jest duży ruch (wieczorami).

[ Dodano: 2011-11-26, 07:49 ]
Maciek764 pisze: takie molochy polskiego internetu typu onet czy wp raczej nie będą miały nic przeciwko :cwaniak:
Mylisz się. Podaj adres IP swojego serwera i zobaczymy ile pingów wytrzyma z pakietem 1400B
Nie pomagam na PW!
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

wojteks pisze: taka funkcja w programie może stworzyć problemy dla autora/forum
No nie rozśmieszaj mnie, za niewłaściwe użycie narzędzia nie odpowiada autor tylko użytkownik.

Jest mnóstwo narzędzi do testów penetracyjnych i jakoś ich autorzy nie są ciągani po sądach bo ktoś użył ich do znalezienia/wykorzystania podatności w czyjejś sieci/systemie.

Ja jestem za zostawieniem tej opcji, bez domyślnie ustawionego serwera i z ostrzeżeniem, że administrator serwera docelowego może nie życzyć sobie takich działań.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:No nie rozśmieszaj mnie, za niewłaściwe użycie narzędzia nie odpowiada autor tylko użytkownik.
Jeśli ktoś da dziecku brzytwę do zabawy i jeśli to dziecko zrobi krzywdę sobie lub komuś innemu, to odpowiedzialność za to poniesie ten, kto nóż dał dziecku.
Jest mnóstwo narzędzi do testów penetracyjnych i jakoś ich autorzy nie są ciągani po sądach bo ktoś użył ich do znalezienia/wykorzystania podatności w czyjejś sieci/systemie.
Zdziwił byś się!
Na Autora TNI już wywierano naciski stojące na granicy groźby, aby zarzucił publikowanie programu.
Nie trzeba więc wielkiej wyobraźni, by wyobrazić sobie reakcje administratorów oraz właścicieli serwerów zalewanych wysyłanymi niepotrzebnie pingami.
Ja jestem za zostawieniem tej opcji, bez domyślnie ustawionego serwera i z ostrzeżeniem, że administrator serwera docelowego może nie życzyć sobie takich działań.
Nie widzę w czym problem!
Jest funkcja "Wymuszanie HxDPA", która robi dokładnie to samo, a jedyna różnica polega na tym, że do rozpoczęcia pingowania trzeba ją świadomie uruchomić.
Wymaga to trzech kliknięć myszką. Czy to jest tak wyczerpująca czynność?
Krzysztof
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:Jeśli ktoś da dziecku brzytwę do zabawy i jeśli to dziecko zrobi krzywdę sobie lub komuś innemu, to odpowiedzialność za to poniesie ten, kto nóż dał dziecku.
Bezsensowna analogia.
Chris-Kr pisze:Na Autora TNI już wywierano naciski stojące na granicy groźby, aby zarzucił publikowanie programu.
Z jakiego powodu?
Chris-Kr pisze:Jest funkcja "Wymuszanie HxDPA", która robi dokładnie to samo
O tym nie wiedziałem, osobna opcja automatycznego pingowania wydaje się być zbędna w tym przypadku. Nie zmienia to jednak faktu, że administrator serwera docelowego może być niezadowolony niezależnie od tego w jaki sposób pingowanie zostanie zainicjowane. Nie rozumiem tej paniki jaką siejecie.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:Z jakiego powodu?
Ponieważ TNI umożliwia używanie brandowanego modemu z innym softem, niż brandowany.
Krzysztof
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:Ponieważ TNI umożliwia używanie brandowanego modemu z innym softem, niż brandowany.
O ile się orientuje nie jest to w Polsce nielegalne, poza tym zawsze wydawało mi się, że TNI w tym przypadku wykorzystuje jedynie istniejące mechanizmy Windowsa (np. połączenia dial-up).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Popieram w 100%. Kto chce może to sobie w wierszu poleceń otworzyć a taka funkcja w programie może stworzyć problemy dla autora/forum.
A w dodatku jaki problem napisać 1 linijkowego bata i wrzucić go do autostartu ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:O ile się orientuje nie jest to w Polsce nielegalne, poza tym zawsze wydawało mi się, że TNI w tym przypadku wykorzystuje jedynie istniejące mechanizmy Windowsa (np. połączenia dial-up).
Oczywiście!
I dlatego TNI jest w dalszym ciągu rozwijany i publikowany.
Ale że takie naciski były, to jest fakt.
Krzysztof
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Co nie zmienia faktu, że narzędzia "do pingowania" są legalne i naciski można spokojnie przekierować do /dev/null.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Popieram w 100%. Kto chce może to sobie w wierszu poleceń otworzyć a taka funkcja w programie może stworzyć problemy dla autora/forum.
Jeżeli jest realne zagrożenie jakimiś problemami, a nie na zasadzie "bo mi się ta funkcja nie podoba" to nie będę się upierał, żeby została, po prostu walnę na pulpicie skrót do ping xxx -t na pulpicie z uruchamianiem zminimalizowanym. Do autostartu nie będe wrzucał bo jednak częściej korzystam z kabla.
Mylisz się. Podaj adres IP swojego serwera i zobaczymy ile pingów wytrzyma z pakietem 1400B

Ależ ja nikomu nie zamierzam słać takich potworów :hyhy: U mnie żeby internet się nie zawieszał wystarczy 50 bajtów a może się okazać że jeszcze mniej (mniej nie sprawdzałem, ale standardowe 32 bajty o ile pamiętam też problem rozwiązywały)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

moher pisze:Co nie zmienia faktu, że narzędzia "do pingowania" są legalne i naciski można spokojnie przekierować do /dev/null.
Narzędzia do pingowania - tak.
Ale narzędzia do zakłócania pracy sieci, już niekoniecznie.
I myślę, że nie byłoby większego problemu z właśnie takim zakwalifikowaniem programu, który natychmiast po nawiązaniu połączenia z internetem zaczyna w ciągły sposób atakować jakiś serwer strumieniem pingów.
Krzysztof
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: moher »

Chris-Kr pisze:który natychmiast po nawiązaniu połączenia z internetem zaczyna w ciągły sposób atakować jakiś serwer strumieniem pingów.
Ping też można podciągnąć do tej definicji, wszystkie programy sieciowe można na siłę zakwalifikować jako programy do zakłócania, ale nikt w rzeczywistości tego stwierdzenia nie obroni.

A ta opcja "wymuś HxSPA" nie działa właśnie w ten sposób?
ODPOWIEDZ