HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Kokoshinio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-01, 14:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Post autor: Kokoshinio »

Dzięki, sprawdzę to ;)
Pozdro ;)
robertnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-26, 18:30
Lokalizacja: ostroleka

Re: HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Post autor: robertnet »

Mam modem E220 w iplusie, problem polega na tym, ze mam 2 kreski egde w domu, ale podczas łączenia internet po prostu staje. Np. otwieram stronę, i jest w trakcie otwierania a wszystko staje (te 2 małe monitorki w rogu ekranu nie migają), po jakims czasie znowu migaja i dalej sie otwiera. Powie mi ktos co jest grane? Bo to jest denerwujące, czy ten modem jest do niczego czy oprogramowanie?
Czasem zeby otworzyla mi sie jakas strona musze otworzyc druga, aby ta druga pobudzila transfer i wtedy sie otwiera.
Z
aznaczam jestem laikiem jesli chodzi o internet bezprzewodowy.
Dziekuje z góry za info.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-26, 18:52 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-26, 18:51 przez robertnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Post autor: YaHooo »

Czy tak się dzieje zawsze? Spróbuj późno w nocy, tak po 24. po drugie spróbuj nie korzystać z oprogramowania, a utworzyć nowe połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> Możesz jeszcze spróbować połączyć się w innej części miasta, może to wina BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
robertnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-26, 18:30
Lokalizacja: ostroleka

Re: HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Post autor: robertnet »

praktycznie zawsze, przed chwilka otworzyłem nowe polaczenie i to samo sie dzieje, ok spróbuje laptopa przewieźc w inne miejsce i sprobuje, co do BTS'a to jak rozumiem jest to wyszkiwarka stacji, wszedłem tu http://btsearch.pl/ ale nie wiem co wpisac w pole "szukaj" :/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 (iPlus) - kilka pytań

Post autor: YaHooo »

robertnet pisze:praktycznie zawsze, przed chwilka otworzyłem nowe polaczenie i to samo sie dzieje
To może wskazywać na obciążenie sieci, albo problem sprzętowy jak taka sama sytuacja jest nawet przy znikomym obciążeniu sieci (po 24 w nocy).
robertnet pisze:ale nie wiem co wpisac w pole "szukaj"
Najlepiej będzie jak wpiszesz swoje miasto. Ale bez polskich znaczków typu ą, ó czy ł.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ