Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: mcore »

tracer.on pisze:N CDMA to jak na razie działa to dobrze, nie mam nic do zarzucenia.
Moim zdaniem usługa jest naprawdę super i w końcu ktoś coś zaoferował dla mieszkańców małych miasteczek
PrzemekZZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-12-29, 22:07
Lokalizacja: warszawa

cesja

Post autor: PrzemekZZ »

Witam,
czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wykonania cesji Freedom Pro? Na infolinii mowia, ze tak, a w punkcie sprzedazy czarują, ze sie da, a inni, ze sie nie da. W regulaminie nie ma nic nt cesji. Jakies wskazowki, gdzie szukac info o tym?
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: tracer.on »

No dostałem dziś fakturę z okresem rozl. 23.11-24.14 na kwotę 69 zł.

Jak tam wasze reklamacje?

Jaki adres mailowy do reklamacji?
--
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Moja reklamacja chyba dalej jest rozpatrywana. Mailowo możesz to zrobić logując się na stronie Orange do swojego profilu i klikając kontakt z BOK.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: tracer.on »

Dzisiaj byłem w POKu gdzie zawierałem umowę i zwracają kasę 69Pln.
Oni zwrócą a ja mam opłacić Fak. żeby była wpłata na moje konto.
Jakbym miał paragon to by mi od razu wypłacili 69.

Tak twierdzili w moim Poku.
--
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: tracer.on »

Byłem wczoraj w Orange i wszystko ma niby być w porządku.
Ktoś z Poku skserował Fak i po wszystkim nic nie trzeba płacić i zwracać, mają przysłać korektę, a następną fakturę należy opłacić zgodnie z terminem.
--
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Nie no bez jaj!!! Reklamacja dalej nie rozpatrzona a tu na swoim koncie w Orange sprawdzam i już następną fakturę wystawili na, UWAGA 129zł!!!!!!!!!!! Za co??????????
Awatar użytkownika
ryvar72
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-12-07, 11:46
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ryvar72 »

Jak sprawdzacie konto w orange, ja nie mogę się zalogować na dane z umowy.
http://www.netmeter.eu/rs/20090111748.png
Tak? pr?dko?? to mam ale w pracy :)
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Login masz zapewne CDMXXXXXX, spróbuj bez @orange.pl
hasło to te dziwne znaki chyba...
Awatar użytkownika
ryvar72
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-12-07, 11:46
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ryvar72 »

Dzięki, wcześniej próbowałem CDMXXXXXX ale razem z @orange.pl
A odnośnie
soprano99 pisze:Nie no bez jaj!!! Reklamacja dalej nie rozpatrzona a tu na swoim koncie w Orange sprawdzam i już następną fakturę wystawili na, UWAGA 129zł!!!!!!!!!!! Za co??????????
to właśnie napisałem kolejną reklamację, bo również widzę u siebie 129 zł i nie wiem za co.
http://www.netmeter.eu/rs/20090111748.png
Tak? pr?dko?? to mam ale w pracy :)
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Heheheheheheheheheh, kochany Ołancz!!! Ja napisałem i dzwoniłem, pan w ogóle zdziwiony, nie wie nawet o jaką ofertę chodzi.
PS, poprzednia rekalamacja dalej nierozpatrzona.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ja.michal »

soprano99 pisze:PS, poprzednia rekalamacja dalej nierozpatrzona.
Ile dni? Jakieś warunki lub roszczenie podałeś w niej? Wysyłałeś pocztą polecony z potwierdzeniem odbioru?
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Reklamowałem poprzednią fakturę, 69 zł za aktywację, którą przecież opłaciłem w salonie. Było to ok 22 grudnia, najpierw mailem, potem zgłoszenie telefoniczne. I jak na razie zero odzewu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ja.michal »

W świetle obowiązującego prawa reklamacja na którą przedsiębiorca nie odpowiedział w ciągu 30 dni jest uznana za rozpatrzoną na korzyść składającego. Konsument ma 12 miesięcy na odwołanie się od decyzji przedsiębiorcy.
Problem tutaj może być, że to telefonicznie i mailem.
Wypadałoby napisać reklamację na piśmie i wysyłać z potwierdzeniem odbioru (żółta kartka). Inaczej nic nie ruszy bo będą "rozmydlać" sprawę.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:Wypadałoby napisać reklamację na piśmie i wysyłać z potwierdzeniem odbioru
Robiłem ostatnio reklamacje w Plusie i telefon wystarczył a kwota zwracana przez Plusa została uwzględniona w najbliższym rachunku.
Nie pomagam na PW!
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

ja.michal pisze: Problem tutaj może być, że to telefonicznie i mailem.
Wypadałoby napisać reklamację na piśmie i wysyłać z potwierdzeniem odbioru (żółta kartka). Inaczej nic nie ruszy bo będą "rozmydlać" sprawę.
Zgodnie z umową punkt V.3
"Wszystkie reklamacje dotyczące usług świadczonych na podstawie niniejszego regulaminu można zgłaszać telefonicznie, zgodnie z &4 ust. 5...."
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ja.michal »

soprano99 pisze:Zgodnie z umową punkt V.3
No tak. Ja nie mówię, że niemożna, ale jaki masz dowód?
Papier to papier.
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Mam dowód - zrzut strony internetowej z historią zgłoszeń za pomocą maila. Z datami i w ogóle.
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: radekpls »

mam problem mianowicie jak aktywować usługę Pakiet Złotówek na jaki numer trzeba wysłać sms i o jaka treść??
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Pakiet złotówek aktywujesz na swoim koncie abonenta w Orange. Numer oczywiście w sieci Orange a złotówki do Orange i TPSA.
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: LeNDo »

soprano99 pisze:Mam dowód - zrzut strony internetowej z historią zgłoszeń za pomocą maila. Z datami i w ogóle.
w jakim ty swiecie zyjesz ;) chcesz miec dowod? zglosc reklamacje na papierze...
mozesz sobie tym zrzutem billingow coś podetrzec za przeproszeniem... walczylem z era 3 miesiace bo pobrali mi 100 zl z konta miesiac po zakonczeniu umowy i dopiero pismo z grozba podania ich do sadu zaskutkowalo blyskawicznie...

a co do reklamacji... albo pisemnie albo idzcie do salonu firmowego niech wam to sprostuja na miejscu i sprawa bedzie zalatwiona bez zbednch ceregieli... jak chodzicie to jakichstam punktow partnerskich to sie nie dziwcie ze tak jest... idzcie do ery gdzie siedzi jakas blondi i zapytajcie ja o obsluge jakiegos htc ;d zapyta was co to w ogole jest zapewne (u mnie tak jest) takze nie narzekajcie ;)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-26, 08:32 ]
Poprawiłem pisownię.
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 08:31 przez LeNDo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: krystianb »

LeNDo pisze:. idzcie do ery gdzie siedzi jakas blondi i zapytajcie ja o obsluge jakiegos htc
Ma prawo nie wiedzieć bo oni MDA sprzedają :D
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: soprano99 »

Odpowiedź na reklamacje:

Kod: Zaznacz cały

Szanowny Panie,

Dziękuję za zgłoszenia reklamacyjne, które wpłynęły do PTK Centertel Sp. z o. o. w dniach (...). Z uwagą zapoznałam się z ich treścią i sytuacją na Pana koncie abonenckim.

Informuję o pozytywnym rozpatrzeniu wniesionych reklamacji. Wystawiam korekty do faktur z dnia (...).

Na dzień 15,04,09 saldo Pana konta abonenckiego wynosi 49zł do zapłaty. Proszę o wpłatę przy użyciu przygotowanego blankietu wpłaty.

Zdaję sobie sprawę, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Za wszystkie utrudnienia bardzo Pana przepraszam.

Miło mi, że pozytywnie zakończyłam zgłaszaną przez Pana sprawę. 

z poważaniem,
Joanna xxxxxxx
slawek-80
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-26, 16:22
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: slawek-80 »

Witam. Mam internet Freedom Pro już drugi miesiąc i na razie wszystko jest OK tylko że dzisiaj dostałem fakturę na kwotę 129 zł. Dodam że aktywacje zapłaciłem przy zakupie routera, ale nawet jakby naliczyli ją drugi raz to wychodzi 69+49=118. Czytając posty wyżej widzę że inne osoby też dostały fakture na taką kwotę. W związku z tym mam pytanie: jaki jest najlepszy sposób na reklamacje- przez internet czy pocztą na piśmie? A może jest możliwość załatwienia tego w salonie Orange?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ja.michal »

slawek-80 pisze:jaki jest najlepszy sposób na reklamacje- przez internet czy pocztą na piśmie?
Moc dowodową mają listy polecone wysłane pocztą. Polecony (zachować druk nadania) i potwierdzenie odbioru (żółta kartka - zachować). No i oczywiście mieć to pismo w 2 egzemplarzach. Jeden właśnie wysłać, a drugi sobie zostawić i podpiąć dowód nadania i potwierdzenie odbioru.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: centrix23 »

Witam. Ostatnio do mnie przyszedł rachunek na 246,46 PLN za okres rozliczeniowy 1.02-28.02 przy czym usługę brałem 23.02... :szok: Oczywiście skontaktowałem się z BOK telefonicznie (nawet nie trwało to długo) po czym podając kod abonencki miły Pan z Orange sprawdził moje konto i powiedział, żeby tej faktury nie opłacać bo to jest ich błąd w systemie i wszystko jest już ok. Następna faktura jaka ma przyjść to na 49PLN...Mam nadzieję bo takie niespodzianki podnoszą lekko ciśnienie :cwaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: ja.michal »

centrix23 pisze:Orange sprawdził moje konto i powiedział, żeby tej faktury nie opłacać bo to jest ich błąd w systemie i wszystko jest już ok.
Niech Ci to na piśmie dadzą. :cfaniak:
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: czarny »

Miałem to samo fakturka na 231,48 :zly: szybciutko za telefon,
(połączenie od razu),przedstawiłem sprawe pani sprawdziła dane i od razu,że błąd systemu ,że przeprasza nie kazała płacić tylko czekac za nastepną fakturą.
Cztery dni od złozenia reklamacji dotarło do mnie pismo od Pana Michała Knapa doradcy w departamencie obsługi klienta indywidualnego :/

"Dziękujemy za zgłoszenie,które wpłyneło do BOK.Uprzejmie informuję ,że rozpatrzyliśmy je pozytywnie
Jednocześnie potwierdzam,że dokonałem korekty błednie naliczonych opłat za ofertę OFP w wysokości 231,48 .Saldo do wpłaty na Pana koncie na dzień dzisiejszy wynosi 0 zł.
Cieszę się ,że mogłem być pomocny w rozwiązaniu Pana sprawy." :brawa:

To rozumiem szybko i sprawnie . :super:
Ostatnio zmieniony 2009-03-11, 20:28 przez czarny, łącznie zmieniany 1 raz.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: centrix23 »

ja.michal pisze:Niech Ci to na piśmie dadzą. :cfaniak:
W sumie nie zapytałem o to, ale dzwoniłem do Nich 2 razy - za pierwszym razem mnie rozłączyło :zdziwko: ale facet zdążył potwierdzić, że nie trzeba z tym nic robić (z tą fakturą)...Za drugim razem odebrał inny koleś i powiedział to samo, tylko że bardziej szczegółowo, że maja podobne przypadki i w taki sposób załatwiana jest ta sprawa...Dla mnie ok :ok: A tak poza tym to gratulacje dla autorów i moderatorów forum bo nie dość, że ciekawe to bardzo pomocne :cfaniak: Pozdrawiam
EmTeeDee

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - umowy i regulamin

Post autor: EmTeeDee »

Ja zostałem ''zaskoczony''właśnie przed chwilą :cry: :szok: CDMA mam od 22stycznia,zapłaciłem 249zł.za ruter i 69zł.aktywacja i do dzisiaj cisza.Przed chwilą przyszedł sms na neta orange free premium który mam jeszcze do 5go maja-cykl rozliczeniowy 10go z płatnością do 24go-w smsie pisze do zapłaty 240zł. :szok: Więc myślę że naliczyli to razem z CDMA ale dlaczego aż tyle??za Ofree 120zł.a reszta to za co?Przyjdzie faktura to trzeba będzie "wytoczyć działa" :hyhy:
ODPOWIEDZ