Zasięg WiMax Era

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: adixm »

grzegorz0123, wydaje mi się, że jednak może być problem z zasięgiem bo to już są Rydułtowy na granicy z Rybnikiem(Niewiadomiem)?
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: ppoler »

Jak sie wpisze do Netiowej wyszukiwarki zasięgu:
http://www.netia.pl/wimax,znajdz.html
miasto, kod 03-289, i ulicę z zakresu tego kodu to na szczegółowej mapie w tym miejscu nie jest już niebiesko :( Widac wyrażnie: kilka rzutów beretem poza zasięgiem dwóch nadajników (kilkanaście km od każdego).

Do nadajnika Ery na Annopolu jest z 6km tylko czy ten nadajnik obsługuje sektor północny-wschód?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Quest »

ppoler, napisz mi w emailu ulice to powiem Ci czy są na twojej ulicy aktywni klienci, a kolorem niebieskim się nie przejmuj bo to jest zasięg teoretyczny chyba na 10 km a wimax potrafi dolecieć dalej. Zależy czy masz duży domek, czy nie ma drzew po drodze, bloków. Złóż zlecenie na pomiar to nic nie kosztuje a możesz być mile zaskoczony.
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: ppoler »

grzegorz0123 pisze:ppolerZłóż zlecenie na pomiar to nic nie kosztuje a możesz być mile zaskoczony.
Dzięki ale nadziei na Wimax Netii nie mam od czasu kiedy u sąsiada (budynek nieco wyzszy) technik tej firmy nie znalazł zasięgu nawet z anteną na kilkumetrowym wysięgniku.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Quest »

ppoler, powiem ci tak, na budynku na dachu są dwa kominy. Na jednym jest beznadziejny sygnał a na drugim brakuje skali. A ty mówisz o dwóch różnych budynkach, po części masz racje. Bo są przypadki że na jednej posesji jest sygnał a na drugiej u sąsiada nie ma. Zależy też kto wykonywał pomiar czy pracownik doświadczony czy student na zleceniu. złóż zlecenie na pomiar. Pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
kris23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-05-20, 10:44
Lokalizacja: WLKP

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: kris23 »

Dziś na stronie ery zobaczyłem nową mapkę zasięgu usługi WiMax (stan na marzec 2009). Mam wrażenie, że w zasięgu jest większy obszar niż w poprzedniej wersji mapy. Czy ktoś może potwierdzić uruchomienie nowych przekaźników? Interesuje mnie obszar w okolicach Murowanej Gośliny (Wielkopolskie). Jakiś czas temu odpowiedź z Ery w sprawie uruchomienia WiMax w mojej miejscowości była negatywna :(

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: ja.michal »

Czy przypadkiem Era nie powiększa zasięgu przed wprowadzeniem faktycznie oferty?
http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf ... imax/mapka

Wg mapki kupa obszaru jest pokryta a było znacznie mniej.

[ Dodano: 2009-05-26, 17:57 ]
Swpją drogą to chyba faktycznie samemu będzie można to instalować bo na stronie Ery jest instrukcja instalacji całego zestawu.
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: tranquilas »

Opłata za użytkowanie sprzętu jest wliczona w abonament czy płaci się dodatkowo??Jeśli oferta się nie pogorszy to w listopadzie będzie 'żegnaj Wimax Netii'...Abonament za telefon 45zł albo 30zł za utrzymanie łącza-nie dzięki!!Ma ktoś dokładny namiar na nadajnik w Tczewie??
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Wg mapki kupa obszaru jest pokryta a było znacznie mniej.
Żeby jeszcze sensowną mapkę dali...
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Quest »

tranquilas, na ERE poczekasz sobie do września, i za montaż zapłacisz dodatkowo.
A oferta jest podobna cenowo do Netii niestety. Netia jest 6 zł. droższa względem Ery. na łączu 1 megowym na dwa lata. :zdziwko:
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: tranquilas »

W Erze 1Mb/s na 2 lata kosztuje 69zł (bez telefonu) a w Netii 59zł tylko,że doliczyć trzeba 30zł za utrzymanie łącza.Dobrze kombinuje??
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: bob »

tranquilas pisze:w Netii 59zł tylko,że doliczyć trzeba 30zł za utrzymanie łącza.Dobrze kombinuje??
Utrzymanie łącza w WiMax? :zdziwko:
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: tranquilas »

Jeśli bierzesz bez telefonu 45zł to musisz płacić niestety.
http://www.netiawimax.pl/content/view/58/90/
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: bob »

tranquilas pisze:Jeśli bierzesz bez telefonu 45zł to musisz płacić niestety.
Masakra. :zdziwko:
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: tranquilas »

Dlatego jeśli nie zaproponują mi cen jak dla stałych klientów (jeśli takie są) to rezygnuje z ich usług.Telefon nie przydaje mi się teraz a 30zł za nic nie zamierzam płacić.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: ja.michal »

tranquilas, w Erze trzeba za dzierżawę sprzętu co miesiąc płacić. :]

9zł przy umowie na 36 miesięcy,
14zł przy umowie na 24 miesięcy,
34zł przy umowie na 12 miesięcy.

Czyli np. 1Mb/s w umowie na 12 miesięcy to będzie 89zł+34zł = 123zł miesięcznie. Netia drożej?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Quest »

tranquilas, proponuje uważnie przeczytać ofertę ERY a wtedy zobaczysz że 1 Mega kosztuje 69 zł. + 14 zł. jakaś opłata? w sumie 83 zł a w Netii to samo łącze kosztuje 89zł. Czyli różnica wynosi 6 zł. Ale w Erze mogą być większe koszta aktywacji i może się okazać że po 24 miesiącach obie oferty wyniosą Cię tyle samo. Uważam że takie oferty nie mogą różnić się drastycznie.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: sobpiotr »

Witam. Za 2 tygodnie stanę się szczęśliwym posiadaczem Era Wimax. Usłyszałem od techników że zasięg mam bardzo dobry...tyle że ja nie widzę żadnej stacji bazowej wimaxa wiem gdzie jest najbliższa jednakże patrząc w tamtym kierunku jej nie widzę. I tu jest moje pytanie. Czy przy odległości 3km od nadajnika musi być widoczność?
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: guteq »

sobpiotr pisze:Witam. Za 2 tygodnie stanę się szczęśliwym posiadaczem Era Wimax. Usłyszałem od techników że zasięg mam bardzo dobry...tyle że ja nie widzę żadnej stacji bazowej wimaxa(...). Czy przy odległości 3km od nadajnika musi być widoczność?
Nie, WiMAX jest specjalnie zaprojektowany do pracy bez "line of sight" czyli bez bezpośredniej widoczności - na odbiciach, echach itp. Wiec nie przejmuj się, że nie widzisz stacji bazowej ;)
Pozdro,
GutEQ
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: sobpiotr »

No nie wiem, do stacji bazowej netia wimax miałem 8Km i powiedzieli że gęsto oliściona. Bardzo wysoka topola zasłania...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-27, 13:46 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-05-27, 12:46 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Jo_gurt »

sobpiotr, liście są faktycznie skuteczną blokadą. Natomiast praca z NLOS (bez widoczności) jest możliwa np w zabudowaniach miejskich.
A generalnie jak u ciebie to działa? Jaki ping?
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: tranquilas »

Dlatego pytałem jak to jest z tym abonamentem za sprzęt.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: sobpiotr »

Jeszcze nie wiem, jeszcze nie doszlo... A zastanawia mnie fakt jak to ma dobrze dzialac skoro klient montuje to samodzielnie i nikt dokladdnie w naszym domu/mieszkaniu tego nie mierzy.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-28, 10:23 ]
Poprawa pisowni. Zdania na forum zaczynamy wielką literą.
Ostatnio zmieniony 2009-05-28, 09:23 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Quest »

sobpiotr, zgadzam się z Tobą zamontowanie instalacji nie jest łatwe, czasami wymaga dużej sprawności fizycznej i wielu narzędzi elektromechanicznych. A sygnał mierzy się w miejscu w którym ma być zamontowana antena. Czyli najczęściej jest to komin na dachu. Jeżeli nie było u Ciebie technika Ery przebranego za kominiarza to pomiar nie jest wiarygodny.

[ Dodano: 2009-05-28, 10:58 ]
Mam pytanie na jakiej częstotliwości będzie działał Wimax Ery? Bo w przypadku Netii jest to 3,6 GHz a na tej częstotliwości przeszkody terenowe mają wpływ na sygnał. Jeżeli Era ma wykupione niższe pasma częstotliwości to sytuacja może być całkiem inna. Bo inaczej mogą rozchodzić się fale.
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: ppoler »

Mam niedługo dostać do podpisu umowę na Wimax od Ery.

Można ponoć zamówić instalację teminala (ze zintegrowaną anteną) za 299 zł albo wykonać tą instalację samodzielnie.
mirek.sz1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-05, 19:11
Lokalizacja: lubieszewo

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: mirek.sz1 »

Witam ponownie :cfaniak:
właśnie natrafiłem na nową mapke zasięgu ery wi max
i już mam pytanko prośbe czy mógł by ktoś mi poradzić
odnośnie czy jest szansa na owy zasięg ''Lubieszewo
pow. Drawsko Pom. , gmina Złocieniec na tej mapce
co nieco może się wydawać że tak co do poprzedniej
mapki :niepewny:

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-06-11, 21:41 ]
To ma być wiersz? Popraw to bo ciężko to czytać :zly:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: krystianb »

Jedyny sposób to telefon do ery i usługa sprawdzenia zasięgu, jeśli będą uważali że jest szansa to przyślą techników którzy zmierzą sygnał (usługa bezpłatna i nie zobowiązująca do niczego)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: szmitz »

Ta mapka to powinna być zrobiona tak jak na telefony komórkowe i internet - trochę do kitu ta nowa mapka ale za to jaki zasięg :ok:
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: Khalbar »

Witam ja składałem zamówienie na era wimax 2 krotnie z zastrzeżeniem że do okoła mnie sam wysoki gęsty las
Dwa razy zadzwoniono do mnie powiedzieli że zasięg powinien być prosiłem o przyjazd techników na miejsce jednak to nic nie dało

Podpisałem umowe z nimi a sprzęt przyszdł przed-wczoraj kurierem teraz pytanie :d w którą stronę mam ustawić te przeklętą antene z mapki (strona ery )nie widze gdzie jest nadajnik
Przez telefon też nie chcą powiedzieć gdzie stoją te nadajniki (jakaś tajemnica fatimska z tego jest)

Rozmawiałem przez telefon z gościem powiedział jeżeli samemu mi sie nie uda podłączyć to będę musiał wezwać techników którzy podłączą za 300 złotych jeśli im by sie jednak to nie udało to umowa będzie ze mną rozwiązana bez żadnych kosztów (również techników)


Pytanie do ciebie grzegorz0123 możesz mi wskazać miejsce nadajnika najbliżeszego mnie mieszkam 30 km pod warszawą a kod to 05-326 Czubajowizna niedaleko wołomina ok 10km
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg WiMax Era

Post autor: sobpiotr »

grzegorz gdzies w poprzednim poscie napisal liste nadajnikow z miastami i kodami pocztowymi dzieki nim mozesz zobaczyc na jakiej ulicy w pobliskiej twojemu miejscu zamieszkania stoi nadanijnik i w jego strone odwrocic antene...naprawde zamawiales era czy netia wimx? jak era to masz farta ze ci przyszlo ja ciagle czekam(prawde mowiac myslalem ze poki co jeszcze sobie troche na sprzet poczekamy..;/)

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-12, 19:50 ]
Zdania rozpoczynaj z wielkiej litery. Upominam ponownie.
ODPOWIEDZ