Internet LTE w play

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Internet LTE w play

Post autor: darekka »

Te 15Mb to w Łodzi po LTE w Red Bull Mobile bez problemu jest osiągalne http://www.speedtest.net/my-result/3245513656
http://www.speedtest.net/my-result/3245598353
Niestety wszystko zależy od miejsca zamieszkania.


















;\

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2014-01-20, 18:10 ]
Poprawa linków bo się forum rozjeżdżało.
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 18:10 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

U mnie podobne wyniki. Sieć LTE w Play jest nowa, niewielu użytkowników ma telefony, modemy LTE więc BTS-y nieobciążone i wyniki maksymalne dla tej oferty. Gorzej na HSPA+, tu wszystko zależy od lokalizacji i obciążenia BTS-a. Z tej sieci korzysta dużo więcej użytkowników stąd prędkości dużo niższe od tych w umowie. Operatorzy internetu mobilnego nie gwarantują prędkości , posługują się pojęciem do "x Mb/s". Nie znaczy to, że są nieuczciwi. W internecie mobilnym dostępne prędkości zależą od wielu zmiennych, często niezależnych od operatora. W stosunku do innych krajów europejskich w Polsce mamy super internet mobilny. ( duże pakiety,niskie ceny, dobre prędkości). Play w tym temacie stosuje od dawna własna polityke przycinania transferu.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

Ja łącze testuje na www.speedtest.pl bo w tym co Wy testujecie to wkurza mnie że muszę wybrać serwer a jeden serwer do drugiego jest nie równy sobie i prędkość potrafi skoczyć dwukrotnie.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Ja zawsze testuję do Warszawy i mam całkiem miarodajne wyniki (porównywalne ze speedtest.pl)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Internet LTE w play

Post autor: Andrzejz78 »

Bari pisze:całkiem miarodajne wyniki
Miarodajny wynik daje tylko pobranie względnie dużej paczki danych
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Play się odezwał - tym razem chcą mi dać 22 GB do 15 Mbps za 49,99 zł, Nocny Transfer w godzinach 1 - 8 i rabat na dwa pierwsze miesiące (za 0 zł). Odpowiedziałem że się jeszcze zastanowię - a niech nie myślą że ja tak od razu polecę na każdą ofertę ;) Czy coś z tego można jeszcze wydrzeć? Chciałbym większy pakiet miesięczny, bo przy krótszym Nocnym Transferze może być przydatny ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Złożyłeś wypowiedzenie? jeśli tak to lecą sobie z tobą w kulki. Dali Ci taka ofertę jak bez złożenia wypowiedzenia tylko raczyli dołożyć 2GB. Za 49,90 powinni Ci dać 25+3=28GB, plus rabat na dwa m-ce za 0 zł. Bez wypowiedzenia ludzie maja to za 59,90. Nocki oczywiście 1-8 bez limitu za free.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Tak, wypowiedzenie jest złożone, 7 lutego koniec umowy. Jutro będą dzwonić jeszcze raz. Czyli powinienem walczyć o większy limit? W sumie to w jednym miesiącu mi wyszło 43 GB (licząc Nocny Transfer), więc jest czym się podeprzeć. Na moją niekorzyść działa chyba to, że umowa ma być na 12, nie 18 m-cy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Ten rabat faktycznie daja przy przedużeniu na 18 m-cy. Ale jeśli zależy ci na większym limicie to walcz o to co napisałem i w ostateczności weź na 18 m-cy z tym rabatem na 2 m-ce lub bierz te 28GB za 49,90 na 12 m-cy bez rabatu.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Z prostej matematyki wynika, że dla limitu większego o min. 4 GB/m-c warto olać rabat. Raczej wolałbym umowę na rok, żeby zamiast w lipcu 2015 to już w styczniu 2015 negocjować kolejną poprawę warunków. Zobaczymy co jutro powiedzą jak powiem że z moich obliczeń wynika że potrzebuję więcej GB, jako przykład podam te 43 GB z sierpnia czy tam września 2013. Jak zaproponują pakiet w wyższej cenie (59,99 zł) to nie biorę nic poniżej 33 GB.

Ale i tak byłem w szoku, kiedy konsultantka powiedziała mi, że korzystam z Huawei E5220 (mam umowę bez sprzętu).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Te 28GB za 49,90 w umowie na rok jest możliwe do uzyskania. Grupa Utrzymania( tak nazywa się Dział Utrzymania Klienta w Play) daje z reguły 10 zł upustu od oferty jak dla przedłużających bez wypowiedzenia. ( ci maja 28GB za 59,90). Za 59,90 to negocjowałbym 35GB.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

Bari pisze:Play się odezwał - tym razem chcą mi dać 22 GB do 15 Mbps za 49,99 zł, Nocny Transfer w godzinach 1 - 8 i rabat na dwa pierwsze miesiące (za 0 zł). Odpowiedziałem że się jeszcze zastanowię - a niech nie myślą że ja tak od razu polecę na każdą ofertę ;) Czy coś z tego można jeszcze wydrzeć? Chciałbym większy pakiet miesięczny, bo przy krótszym Nocnym Transferze może być przydatny ;)
A to co ci zaproponowali to z modemem lte? I czy bedziesz mial lte?
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Bez modemu, w ogóle mi kit wcisnęli że osiągnę 15 Mbps na E5220 (który LTE nie obsługuje) - nie skomentowałem tego (chyba że na HSPA+ Play też da się takie prędkości wyciągnąć, ale w to wątpię), a tak poza tym to u mnie nie ma i jeszcze długo zasięgu LTE nie będzie.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

Nie wiadomo czy dlugo nie bedzie bo zauwaz ze w szczecinie nie ma lte a np w wałczu woj zachpom.juz jest wiec play to dzika sieć. Co do prędkości to ja max na hspa+ osiagam 9,8 mbps. Ale lte nie mam jak juz pisalem wyzej. Ja dostalem bez wypowiadania umowy 22gb z predk.do 15mbps z modemem zte 823 na dwa lata za 55zl. Ale po tych scenach co pisalem kiedys dostalem rabat 5 zl miesiecznie do konca umowy.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Ok. 10 Mbps mnie zadowoli, jedynie o te większe limity chcę jeszcze powalczyć :D

edit:
Przedłużyłem umowę na rok, 30 GB za 59,99 zł, rabat na 2 miesiące i ten niedokończony okres rozliczeniowy (czyli tak jakbym miał te 30 GB za 49,99 zł bez rabatu), prędkość do 20 Mbps (ale w LTE, na HSPA pewnie będzie ok. 10 Mbps), Nocny Transfer od 1 do 8. Może i mogło być jeszcze lepiej, ale i tak jest dobrze, skoro dali mi rabat przy umowie na 12 m-cy, no i ta oferta jest lepsza od wczorajszej (tam trochę ponad 2 zł za 1 GB, tu 2 zł za 1 GB).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Czyli zgodnie z moimi przewidywaniami masz 30GB za 49,90 . No i umowa na dwa lata. W Play nie sa skorzy do upustów. Gdzieś sobie musza odbić ten darmowy transfer na LTE. Szkoda, że nie masz zasięgu LTE wtedy przez 6m-cy miałbyś megaofertę.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Tak, konsultantka mi przypomniała o tej możliwości darmowego LTE, że co prawda nie jestem w zasięgu, ale gdybym w czasie pierwszych pół roku umowy się znalazł i miał sprzęt... Tak czy inaczej nie jest źle, dwukrotnie większy transfer, tyle że krótszy czas NT, ale i tak ostatnio mało z niego korzystałem, lepsze prędkości - ja tam jestem zadowolony, czekam aż włączą (może już jutro będzie?).
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

Zobaczcie jaką mam prędkość w poniedziałek o godz. 11.00 kiedy nadajnik jest nie obciążony. Dodam że mam cały czas DC-HSPA+ w play. A np w każdą niedzielę ledwo się strony włączają.
dexter18

Re: Internet LTE w play

Post autor: dexter18 »

W DC normalne takie prędkości. Ja miałem mały upload niestety.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

A teraz mam takie predkosci żeby nie było tak dobrze, Ta sama pogoda, to samo miejsce - kpina.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Internet LTE w play

Post autor: Andrzejz78 »

pawelpk, po wykonaniu testu na dole strony pojawia się link do wklejenia na forum z wynikami testu
Będzie Ci łatwiej wstawiać wyniki ;)
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

A faktycznie nawet nie wiedziałem, dzięki :)
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Obrazek
Robione przed chwilą, połączenie przez WiFi. Zasięg HSPA+ (no chyba że E5220 obsługuje DC, ale z tego co mi wiadomo to nie).
dexter18

Re: Internet LTE w play

Post autor: dexter18 »

Bari, coś mi się wydaje, że nie ma DC.
ODPOWIEDZ