Internet LTE w play

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

Witam
Jakie Realne prędkości w LTE w play można osiągać?
Czy te modemy ZTE 823 są dobrę , zrywa połączenie? Ja mam router tp linka 3420 ale chyba ten modem nie pójdzie na nim?
dexter18

Re: Internet LTE w play

Post autor: dexter18 »

pawelpk pisze:Witam
Jakie Realne prędkości w LTE w play można osiągać?
Czy te modemy ZTE 823 są dobrę , zrywa połączenie? Ja mam router tp linka 3420 ale chyba ten modem nie pójdzie na nim?
W zależności od abonamentu od 15 Mb/s w zwyż. Jaki masz poziom sygnału ? W dBm ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Prędkości LTE w ofercie na kartę to do 15Mb/s. W ofertach abonamentowych do 15-20-30Mb/s w zależności od taryfy. obecnie ma pre-paidzie osiągam DL 15Mb/s UL 5Mb/s. MF-823 to nowy modem w wersji HiLink i nie wiadomo jak wspólpracuje z MR-3420v2. na oryginalnym FW. Działa na Gargoyle.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

dexter18 pisze:W zależności od abonamentu od 15 Mb/s w zwyż. Jaki masz poziom sygnału ? W dBm ?
No z tymi prędkościami to w playu nie jest bo obecnie na hspa mam abonament do 6mbit/s a tu jak widzę 5 mbit/s to aż nie można uwierzyć (ale to tak jest tylkko kilka razy w miesiącu) ogólnie to 4,5 mbit/s mam na playu nadajnik w odległości około 1 km.
A LTE dopiero dziś zamówiłem więc w piątek będzie a pytam bo do 10 dni mogę zrezygnować w razie czego i pozostać przy obecnym abonamencie.
Gdzie mozna sprawdzić ten poziom sygnału?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-01-15, 18:08 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 18:08 przez pawelpk, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Jesteś w zasięgu LTE Play? Przedłużyłeś umowę, składałeś wypowiedzenie? Jaką wziąłeś ofertę i za ile? W Goleniowie Play nie ma zasięgu LTE 1800, brak nawet pozwolenia na BTS.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Widziałem kilka speedtestów z oferty Play Online LTE, ale w zasięgu HSPA (na chwilę obecną LTE Play jest tylko w większych miastach) i wygląda to całkiem nieźle - upload na poziomie 2 - 3 Mbps, download 7 - 10 Mbps. Mnie za miesiąc kończy się umowa (4 Mbps dl u 0,5 ul) i zamierzam skorzystać z oferty, mimo że nie ma u mnie zasięgu LTE - i tak prawdopodobnie będę miał szybszy internet niż teraz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Złoż wypowiedzenie, można otrzymać lepsza ofertę od Grupy Utrzymania w Play. Większe limity, rabat na abonament. Ogólna zasada dotycząca wszystkich operatorów.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Szczerze? To co mi zaproponowali (a właściwie mojej mamie, bo to na nią jest umowa) to jest chyba jakiś żart. Wymówienie złożone, a oni... 14 GB za 39,99 zł, prędkość w LTE do 10 Mbps i nocny transfer za 0 zł przez 3 miesiące. Niemal to samo co dla nowych klientów, to po pierwsze, po drugie, potrzebuję większego pakietu danych, a oni nie dość że chcą mi zabrać Formułę WWW to jeszcze obniżają limit 1 GB... Różnica w stosunku do tego co płacę teraz to 10 zł, więc po tych trzech miesiącach, jakbym chciał NT to musiałbym płacić tyle samo co teraz za 15 GB z Formułą WWW (nie wiem dlaczego ją wycofali, dla mnie to strzelają sobie w kolano), tyle że z prędkością do 4 Mbps (kto wie czy w tej nowej ofercie, nie będąc w zasięgu LTE nie będę miał dokładnie tej samej prędkości). Żenada...

Co do przedłużenia umowy to sprawa wygląda tak, że moja mama wzięła na rok, bo wtedy byłem jeszcze niepełnoletni, a z tego co się dowiedziałem w salonie Play, do umowy bez modemu wystarczy sam dowód osobisty i nie potrzeba żadnych zaświadczeń o zarobkach czy opłacanych imiennie rachunków (i tak też było w lutym 2013, kiedy moja mama brała ofertę 15 GB). No i teraz ja miałbym wziąć nową umowę już na siebie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Grupa Utrzymania w Play faktycznie nie rozpieszcza stałych klientów. Ten rabat 10 zł to standard, limit ,prędkości i cena taka jak dla nowych umów tylko SIM. Jedyny prezent to 3m-ce nocek za free, łaskawcy :D . Jak by dali za 39,90 18GB, 15Mb/s i noce za free to można pomyśleć nad kontynuacją. W Brzegu Play nie ma nawet pozwolenia na LTE1800 więc prędkości raczej nie wzrosną jakoś radykalnie. Ponoć niektórzy na HSPA+ osiągaja 7-8Mb/s. Jeśli chcesz umowę na siebie to przechodź do Orange, sieć po modernizacji NetWorks, na UMTS2100 masz HSPA+DC. Możesz mieć za 44,95 35GB w umowie na dwa lata bez sprzętu. Przy zakupie przez internet noce (0-8) bez limitu za darmo. Najtańszy modem HSPA+DC E-3251( z Orange) kupisz za 110 zł. Na twoim miejscu podziękowałbym fioletowym.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

Właśnie się waham pomiędzy Orange a Play, z tym że w Orange umowa byłaby na 2 lata (wolałbym krótszy okres, ale ostatecznie mógłbym przełknąć), no i słyszałem że w Orange trzeba mieć jakieś zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z banku albo opłacany rachunek, ale nie wiem czy tak będzie przy umowie bez sprzętu (wiem że przy zakupie przez internet chcą - i w Play, i w Orange). A może nawet dzisiaj do salonu podskoczę i zapytam o szczegóły. Jeśli będzie opcja, że chcą tylko dowód - poważnie rozważę ofertę Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

W umowie z Orange na 12 m-cy bez sprzętu możesz mieć 20GB za 49,90.
Awatar użytkownika
XanPL
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 242
Rejestracja: 2012-06-19, 12:10
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet LTE w play

Post autor: XanPL »

Bari pisze:no i słyszałem że w Orange trzeba mieć jakieś zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z banku albo opłacany rachunek, ale nie wiem czy tak będzie przy umowie bez sprzętu
Zamiast tego zaświadczenia możesz wydrukować z banku "POTWIERDZENIE PRZELEWU OTRZYMANEGO" czyli twojej wypłaty.
Co do rachunku to musi być potwierdzona zapłata jak płacisz w sklepie to ci przyczepiają paragonik, a jak przelew to drukujesz sobie potwierdzonko i gitara:P
CYBERTECH Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO + Huawei E5186s-22a
1x Ubiquiti UniFi UAP 1x UniFi AP-AC v2
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:Jesteś w zasięgu LTE Play? Przedłużyłeś umowę, składałeś wypowiedzenie? Jaką wziąłeś ofertę i za ile? W Goleniowie Play nie ma zasięgu LTE 1800, brak nawet pozwolenia na BTS.
No oni mówią ze jest w Goleniowie LTE nawet na mapce zasięgu jest. Co do warunków to mam standard Limit 22GB, transfer 15 mbit/s, 2 lata umowa, abonament 55 zł.
Kiedyś zapytałem konsultanta jaka jest realna prędkosć ale powiedział mi że 12 mbit/s to jest osiągalne. Jutro się okaże, jak nie, to odstepuję od umowy na odległość.
Inne warianty to: 20 mbit/s - 30GB - 67zł/miesiąc oraz
30mbit/s- 35 GB - 99zł/miesiąc.
Ogólnie play w hspa+ jest lepszy niż plus bo miałem na tydzień plusa to hspa+ wychodził mi 2mbit/s a w playu jest nawet 5mbit/s realnej prędkości. Lte w plusie było 12,13 mbit/s a w play? ZObaczymy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

W Goleniowie nie ma zasięgu LTE1800 Play( na mapie zasięgu też jej brak), nie ma nawet pozwoleń na BTS LTE1800 Play. Wprowadzają cię w błąd, konsultant operatora to ostatnia osoba, u której możesz szukać pomocy czy informacji. Więcej powie ci szklana kula niż oni. Oni mają sprzedawać a nie pomagać, nawet nie mają pojęcia co sprzedają, to dyletanci. Podpisałeś umowę bez sprzętu na dwa lata, po co ? To bardzo słabe oferty.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:W Goleniowie nie ma zasięgu LTE1800 Play( na mapie zasięgu też jej brak), nie ma nawet pozwoleń na BTS LTE1800 Play. Wprowadzają cię w błąd, konsultant operatora to ostatnia osoba, u której możesz szukać pomocy czy informacji. Więcej powie ci szklana kula niż oni. Oni mają sprzedawać a nie pomagać, nawet nie mają pojęcia co sprzedają, to dyletanci. Podpisałeś umowę bez sprzętu na dwa lata, po co ? To bardzo słabe oferty.
Nie podpisałem jeszcze dopiero kurier ma przywieżć modem plus umowę. Ale tak jak powiedziałem baba zapewniała mnie że jest lte w goleniowie i wchodząc na mapę ich zasięgu to tylko technologia lte nie jest ale nie czje o co w tym chodzi. Fakt faktem ja mogę mieć i zasięg gprs interesuje mnie tylko czy będę miał chociaż 12mbit/s
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet LTE w play

Post autor: wojteks »

pawelpk pisze:Fakt faktem ja mogę mieć i zasięg gprs interesuje mnie tylko czy będę miał chociaż 12mbit/s
Tego nikt Ci nie zagwarantuje, Play Online nie działa na zasięgu GPRS. \
Czy uzyskasz 12Mbps przy obciążeniu sieci to wątpię.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Na stronie Play odchaczasz tylko "Technologia LTE" na zewnątrz i masz zasięg LTE. W Goleniowie go nie ma , tylko HSPA+( 4G wg. marketingu Play co jest kompletna bzdurą). Baba z Play obieca ci wszystko abyś tylko wziął ofertę. Większość ludzi łyka to jak pelikany. Nie odpowiedziałeś czy to umowa ze sprzętem na dwa lata, jeśli nie to twoja oferta to dno i metr mułu, ja bym tego nie wziął. Ludzie z ulicy mają lepsze. Odeślij im to w cholerę i składaj wymówienie. Na HSPA+ w Goleniowie to raczej możesz pomarzyć, obym się mylił.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:Na stronie Play odchaczasz tylko "Technologia LTE" na zewnątrz i masz zasięg LTE. W Goleniowie go nie ma , tylko HSPA+( 4G wg. marketingu Play co jest kompletna bzdurą). Baba z Play obieca ci wszystko abyś tylko wziął ofertę. Większość ludzi łyka to jak pelikany. Nie odpowiedziałeś czy to umowa ze sprzętem na dwa lata, jeśli nie to twoja oferta to dno i metr mułu, ja bym tego nie wziął. Ludzie z ulicy mają lepsze. Odeślij im to w cholerę i składaj wymówienie. Na HSPA+ w Goleniowie to raczej możesz pomarzyć, obym się mylił.
No napisałem że jest to umowa na dwa lata ze sprzetem. W Goleniowie jest hspa+ i chodzi lepiej niż plusa hspa. Baba mi powiedziała że zmodernizowali nadajniki i że te 12 mbit/s jest możliwe ponieważ modem zte 823 będzie w stanie działać na takiej prędkości a taką niby oferują. I faktycznie LTE nie ma ale ta prędkość szybsza w jakiejś technologii hspa+ będzie. Podzielę się tutaj swoimi uwagami jednak jakbym korzystał z odstąpienia od umowy to mam sobie coś na dowód zatrzymać że odesłałem ten badziew?
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 22:10 przez pawelpk, łącznie zmieniany 1 raz.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Internet LTE w play

Post autor: Bari »

XanPL pisze:Zamiast tego zaświadczenia możesz wydrukować z banku "POTWIERDZENIE PRZELEWU OTRZYMANEGO" czyli twojej wypłaty.
Co do rachunku to musi być potwierdzona zapłata jak płacisz w sklepie to ci przyczepiają paragonik, a jak przelew to drukujesz sobie potwierdzonko i gitara:P
No właśnie chodzi o to, że w tej chwili jestem jeszcze licealistą i musiałbym jeszcze sporo poczekać, zanim będę miał legitymację studenta albo własne zarobki. W Play, jeśli wezmę umowę bez modemu, będą wymagali ode mnie jedynie dowód - tak mi powiedzieli na początku stycznia i tak też było w lutym 2013.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-01-16, 17:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-01-16, 17:32 przez Bari, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Baba to ma takie pojęcie o technologii , BTS-ach , antenach i sprzęcie jak ja o astronomii czyli zerowe. W technologii 3G(HSPA) wzrost prędkości jest możliwy po zastosowaniu drugiej nośnej czyli w HSPA+DC a na razie Play( poza Warszawą ) jej nie stosuje i nie zamierza stosować( teraz inwestuje w LTE ). Modem MF823 nie ma tu znaczenia , decyduje BTS i jego obciążenie. Chyba, że baba miała szklana kulę i ta jej powiedziała jakie będziesz miał osiągi w Goleniowie. Ale bajer to miała niezły. Nie zdziw się jak będziesz miał z nim problemy w zestawie z MR-3420v2 to HiLink i tego ci pewnie baba nie powiedziała. Ratuje zmiana FW na Gargoyle.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:Baba to ma takie pojęcie o technologii , BTS-ach , antenach i sprzęcie jak ja o astronomii czyli zerowe. W technologii 3G(HSPA) wzrost prędkości jest możliwy po zastosowaniu drugiej nośnej czyli w HSPA+DC a na razie Play( poza Warszawą ) jej nie stosuje i nie zamierza stosować( teraz inwestuje w LTE ). Modem MF823 nie ma tu znaczenia , decyduje BTS i jego obciążenie. Chyba, że baba miała szklana kulę i ta jej powiedziała jakie będziesz miał osiągi w Goleniowie. Ale bajer to miała niezły. Nie zdziw się jak będziesz miał z nim problemy w zestawie z MR-3420v2 to HiLink i tego ci pewnie baba nie powiedziała. Ratuje zmiana FW na Gargoyle.
Czyli nawet jakbym był w zasięgu LTE to i tak mój router nie odbierze sygnału LTE? Muszę zmienić oprogramowanie? Bo jak na razie włożyłem ten modem do routera i działa tylko co jesli byłbym w zasięgu LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Router obsługuje modem i nie ma nic wspólnego z technologią LTE. MF823 to modem LTE1800 i odbiera usługę LTE wszystkich operatorów w Polsce. Jeśli działa z MR-3420v2 na oficjalnym FW to wszystko OK. Potwierdziłeś tym samym kompatybilność MF823 z MR-3420v2 na OFW co jest istotne. Łączysz się na HSPA+ , jakie masz wyniki? Oczywiście gdy znajdziesz się w zasięgu LTE któregoś z operatorów będziesz miał LTE.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:Router obsługuje modem i nie ma nic wspólnego z technologią LTE. MF823 to modem LTE1800 i odbiera usługę LTE wszystkich operatorów w Polsce. Jeśli działa z MR-3420v2 na oficjalnym FW to wszystko OK. Potwierdziłeś tym samym kompatybilność MF823 z MR-3420v2 na OFW co jest istotne. Łączysz się na HSPA+ , jakie masz wyniki? Oczywiście gdy znajdziesz się w zasięgu LTE któregoś z operatorów będziesz miał LTE.
Na razie play jeszcze nie włączył mi nowej usługi. Mam nadzieję że jutro już będzie działać. Jedyne co zauważyłem to że zawsze miałem transfer około 4 do 5 mbit/s a po uruchomieniu modemu mam nawet 7mbit/s. A usługę mam do 6 mbit/s. Jak będzie syf to pakuje i odstępuję od umowy.
dexter18

Re: Internet LTE w play

Post autor: dexter18 »

Baba to ma takie pojęcie o technologii , BTS-ach , antenach i sprzęcie jak ja o astronomii czyli zerowe
:hyhy: :hyhy: :hyhy:

Nie powiem uśmiałem się.

Oni wciskają kity, by oferta się tylko sprzedała.
pawelpk pisze:Na razie play jeszcze nie włączył mi nowej usługi. Mam nadzieję że jutro już będzie działać. Jedyne co zauważyłem to że zawsze miałem transfer około 4 do 5 mbit/s a po uruchomieniu modemu mam nawet 7mbit/s. A usługę mam do 6 mbit/s. Jak będzie syf to pakuje i odstępuję od umowy.
Osiągi niczego sobie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

@pawelpk z jakiego modemu dotychczas korzystałeś?
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:@pawelpk z jakiego modemu dotychczas korzystałeś?
Huawei e 173-u2
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

To modem z DL 7,2Mb/s stąd jego max. możliwości to realnie 4-5Mb/s. Teraz po zmianie na szybszy modem masz około 7Mb/s. Oby po aktywacji nowej oferty było lepiej. Powodzenia.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

No i wszystko już jasne, prędkość mam max 9 mbit/s, a wysyłanie 2,5mbps, nie mam tak jak ktoś tu pisał zasięgu LTE a najlepsze jest to że nie mogę odstąpić od umowy zawartej na odległość ponieważ wziąłem internet na firmę. A abonament mam z prędkością do 15 mbps.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19232
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w play

Post autor: matek451 »

Jak na HSPA+ to 9Mb/s o ile jest stabilne to niezły wynik. To 15Mb/s to po pierwsze do 15Mb/s i raczej osiągalne na LTE.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Internet LTE w play

Post autor: pawelpk »

matek451 pisze:Jak na HSPA+ to 9Mb/s o ile jest stabilne to niezły wynik. To 15Mb/s to po pierwsze do 15Mb/s i raczej osiągalne na LTE.
Racja internet nie jest stabilny jakby był to by mnie zdziwilo ze ktoś z operatorów jest uczciwy w tym kraju. Wczoraj i dzis mam predkosc 4mb/s
ODPOWIEDZ