Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Marcin R

ANTENA!!!

Post autor: Marcin R »

Witajcie
Mam antene i jeszcze mając w domu zobaczyłem 100 kb/s na liczniku!!!
Jest OK
Pozdrowienia
bietka

bc

Post autor: bietka »

Witam.Mieszkam w War-Maz przy granicy z Rosją.Przez kilka lat miałam neostradę,która notorycznie mam się rozłączała.Jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> bc działa ok.ale jest wolny-prędkość pływa od 15-30-40 kbps.Czasami pojawia się np120 kbps.Czy postawienie anteny poprawi prędkość?
Mattle

Re: ANTENA!!!

Post autor: Mattle »

Marcin R pisze:Witajcie
Mam antene i jeszcze mając w domu zobaczyłem 100 kb/s na liczniku!!!
Jest OK
Pozdrowienia
Hej, a czy do Merlin U530 mozna dokupić antenke? Jesli tak, to jaką i ile to kosztuje? Dzieki!
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: ANTENA!!!

Post autor: krzysztof.wojcik »

Mattle pisze:
Marcin R pisze:Witajcie
Mam antene i jeszcze mając w domu zobaczyłem 100 kb/s na liczniku!!!
Jest OK
Pozdrowienia
Hej, a czy do Merlin U530 mozna dokupić antenke? Jesli tak, to jaką i ile to kosztuje? Dzieki!
Ten model nie posiada gniazda na antenę zewnętrzną.
Konrado

Blue connect

Post autor: Konrado »


Blue connect to szajs i wielkie g..no.Kto mi moze pomoc uwolnic sie tego tak
zebym im nie musial palacic kary za rozwiazanie umowy.
Dziekuje i czekam [email protected][/u]
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Blue Connect

Post autor: Sławek' »

nie jest tak źle, karta OPTION 3G, lokalizacja 30 km od Poznania :


Obrazek

karta SEGC89 :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-01-13, 14:43 przez Sławek', łącznie zmieniany 1 raz.
dudi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-01-12, 17:40

globe trotter fusion+ blue connect

Post autor: dudi »

Proszę o pomoc, modem GT Fusuion + chodzi po UMTS, ale nie chodzi po GPRS. Przt próbie łączenia zaraz znika zasięg? Sieć Era - Blue C.
Dudi
lukasz

bc

Post autor: lukasz »

mam stacjonarny PC, czy na przejściówce PCMCIA modem będzie działał?


pozdro! 8)
andrzej c.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-14, 17:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Blue Connect

Post autor: andrzej c. »

ja mam merlina U630 i karte pci 97pln. i nie moge tego podlaczyc .ktos moze to rozgryzl NAPISZCIE.
Zdzisiu

blue connect

Post autor: Zdzisiu »

Mam internet w sieci era od 2 miesiecy. Za modem zaplacilem 730zl i place 50zl/m-c brutto. Transfer przy sciaganiu nie jest najgorszy bo mam po 30kb/s, ale podczas otwierania stron to czesto mam ochote polozyc sie spac.
Ogolnie odradzam zakladania neta w erze.
Robert

Re: EDGE

Post autor: Robert »

Marcin R pisze:Witajcie,
Mieszkam w okolicy Kampinosu mam BC od 1.12. i stwierdzam ze to starszna lipa. Działam na EDGE ale chodzi jak zwykły GPRS. Przeglądanie stron to jakies 20 kb/s. Czekam na paczkę z antena zewnętrzna ale nie wierze zeby cos sie poprawiło. teraz mam 3-4 kreski/5 mozliwych.
Pozdrawiam
Witam
zastanawiam sie nad zakupem usługi blueconnect, ale najpierw chciałbym ja przetestować u mnie w domu sprawdzić zasięg, sygnał UMTS/EDGE itp.
Czy ktoś chciałby mi pomóc? proszę o odp. na maila [email protected] lub GG 4593018
Robert

Re: EDGE

Post autor: Robert »

Marcin R pisze:Witajcie,
Mieszkam w okolicy Kampinosu mam BC od 1.12. i stwierdzam ze to starszna lipa. Działam na EDGE ale chodzi jak zwykły GPRS. Przeglądanie stron to jakies 20 kb/s. Czekam na paczkę z antena zewnętrzna ale nie wierze zeby cos sie poprawiło. teraz mam 3-4 kreski/5 mozliwych.
Pozdrawiam
Witam
zastanawiam sie nad zakupem usługi blueconnect, ale najpierw chciałbym ja przetestować u mnie w domu sprawdzić zasięg, sygnał UMTS/EDGE itp.
Czy ktoś chciałby mi pomóc? proszę o odp. na maila [email protected] lub GG 4593018 (mieszkam w Błoniu)
bietka

Re: Blue Connect

Post autor: bietka »

Ja poszłam do salonu ERY i na 2dni wzięłam zestaw testowy.Instalacja zajęłą mi chwilkę.Usługę zakupiłam gdyż neostrady miałam serdecznie dosyć.
Bob-bis

Re: bc

Post autor: Bob-bis »

lukasz pisze:mam stacjonarny PC, czy na przejściówce PCMCIA modem będzie działał?


pozdro! 8)
Pisałem post na poprzedniej stronie o identycznej sytuacji. Czytać się nie chce czy co?
Gość

bob-bis -nie chce sie czytac

Post autor: Gość »

ja myślę ze tobie nie chce się czytac .
przeczytaj wszystkie posty na ten temat a to tylko 3 strony,a odpowiedż
na swoje pytanie znajdziesz[/list]
Robert

Blueconnect

Post autor: Robert »

Ja poszłam do salonu ERY i na 2dni wzięłam zestaw testowy.Instalacja zajęłą mi chwilkę.Usługę zakupiłam gdyż neostrady miałam serdecznie dosyć
Niestet byłem w salonie Ery i nie dają zestawów testowych, a swoja droą ja jak bym mógł to bym wybrał neostradę!!!
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

JA

Post autor: andrzej.sul »

k321 pisze:Wpisujcie czy poza Warszawą dobrze chodzi ta usługa
JA MIESZKAM W KRAKOWIE I TEż MAM TEN PROBLEM
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

PROSZę O ...

Post autor: andrzej.sul »

Eniu pisze:Ha!!! Zainstalowalem ten programik od simensa i internet sie nie rozlacza :) Ten manager to jakos porazka byla maxymalna. Net zwalnia czasami do zera jak przy uzyciu managera tylko ten sie rozlaczal a teraz wstaje po chwili. W przypadku korzystania z emula to ma znaczenie :) No czyli jestem maxymalnie zadowolony z blueconnect :)
A CZY MUGłBY MI PAN PODAć STRONE SKąD MOżNA śCIąGNąC TEN PROGRAM??
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Płytka z orginalnym programem Siemensa jest dołaczana do zestawu BlueConnect z modemem ES 75. Programik niczego sobie, całość (razem z AR, instrukcją w pdf) to 28,9 MB. Ale jak sama nazwa wskazuje - To program dla Siemensa
bietka

Re: Blue Connect

Post autor: bietka »

Mozna również na stronie internetowej ery -blue con.wyrazić zainteresowanie uslugą.Póżniej oddzwaniają i można umówic się z przedstawicielem który przyjedzie do domu z prezentacją usługi.A swoja drogą to dziwne ze nie ma u Ciebie zestawu do testów.J abrałam go dwukrotnie bo nie mogłam się zdecydować.Może ktoś ze znajomych ma i pożyczy?
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

Mam BC ale czy jak korzystam z WAP to płace dodatkowo czy to mam w obsłudze?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Jeżeli będziesz się łaczył poprzez GPRS lub EDGE ze stronami WAP (w telefonie),
Niezależnie od APN (erainternet, eranet) połaczenie takie jest objęte abonamentem czyli nic więcej nie płacisz.

Połaczenie przez CSD (klasyczne wdzwanianie przez nr dostępowy ery ) jest już płatne wg cennika.
Ale z tego co pamiętam CSD w taryfie DATA jest zablokowany
NeronMJ

BC

Post autor: NeronMJ »

Witam , mam BC od tygodnia. Mieszkam w Wieliczce a pracuje w Krakowie/Nowa-Huta/. Na razie nie mogę powiedieć nic złego. Transfer Wieliczka Downlond ok. 150-180Kbps. Upload ok. 65-80Kbps. Kraków-Huta podobnie. :lol:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Bo prawda jest taka : Ilu użytkowników tyle opini
Każdemu działa zależnie od tak wielu czynników, że nie ma co generować jednej opini "dobre" lub "złe".
Jak każda usługa ma swoje plusy i minusy.
A błędy nie zawsze leżą po stronie usługodawcy.....
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

witam,
szukam osoby która podpisała umowę na blue connect (abonament 50 pln/mc) i chciałaby z niej zrezygnować. Jest to możliwe na zasadzie cesji umowy (przeniesienie zobowiązań wynikających z umowy na osobę trzecią). Kontakt: [email protected]
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

Witam
mam bc od listopada 2005r. zdecydowalem sie na niego bo mieszkam w takim miejscu ze mozliwy net jest tylko przez gprs, moj transfer dochodzi czasem nawet do 84kb/s wiec narzekac <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font>, mam siemensa ES75 i <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z menegera ery net dziala troszke wolniej ale bez zadnych problemow na tym z siemensa musze przy kazdym uruchomieniu kompa rozlaczac i podlaczac modem bo go niewidzi i to mnie denerwowalo. Ogolnie bc jest bardzo dobry, tylko jeszcze mogloby mi edga zlapac bo przekaznik mam jakis 1km od domu.
pozdro
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Witam
mam bc od listopada 2005r. zdecydowalem sie na niego bo mieszkam w takim miejscu ze mozliwy net jest tylko przez gprs, moj transfer dochodzi czasem nawet do 84kb/s wiec narzekac <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font>, (...) , tylko jeszcze mogloby mi edga zlapac bo przekaznik mam jakis 1km od domu.
pozdro
Ale 84 kbit/s to jest EDGE
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

84 to tylko igielki na wykresie srednia predkosc to ok 70kb/s jak na EDGE to troszke zamalo bo mam klase 10 na EDGE i klase 12 na GPRS, na stowe niema edge.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Szczytem "dokładności" w pokazywaniu prędkości okazał się Blue Connect Manager Ery, który w czasie gdy zmontowałem połaczenie via NOKIA 6510 (iRDA) wykazał mi predkość 98 kilobitów ;-)
Na obecnym modemie (ES 75) wielokrotnie "próbował mnie przekonać", że to cudo wyciąga więcej niż parametry producenta (i w ogóle EDGE).

To tak na marginesie tych "igiełek" z 84
:P
wściekła

blue do bani

Post autor: wściekła »

....od niedawna jestem użytkownikiem blue.. i poprostu ręce opadają,mieszkam pod warszawą mój modem ma ciągle jakiś problem z POP3,zawiesza się,zegar się zatrzymuje bajty stoją w miejscu,odałam go do serwisu,zastępczy działał super,znajoma ma ten sam model i u niej działa b.dpbrze,serwis oddał mi sprzęt nie znajdując żadnej usterki podobno wgrali nowy soft, <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> prawda nadal się blokuje nie może znalezć zdalnego serwera .....a płacić trzeba. NO TO CO MÓŻNA Z TYM ZROBIĆ????? WŚCIEKŁA.
ODPOWIEDZ