Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
k321

Blue Connect

Post autor: k321 »

Z przykrością muszę stwierdzić ,że usługa w 80 % nie spełnia oczekiwań abonentów. Transfer jest bliski 0 ,może w dużych miastach jest lepszy.
Abonenci nazywają to coś blue-g.....no. Wiem, bo mam do czynienia jako przedstawiciel jednej z f-m internetowych
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

usluga jest swietna - ale w warszawie..
poza warszawa dziala zwykly gprs - wiec tutaj wygrywa zdecydowanie idea ze swoim edge
Gościu

Re: Blue Connect

Post autor: Gościu »

Usługa sprawdza się w Wawie. Dalej trzeba stosować dodatkowe anteny zewnętrzne.

Gościu
k321

Re: Blue Connect

Post autor: k321 »

Wpisujcie czy poza Warszawą dobrze chodzi ta usługa
Jas81

Re: Blue Connect

Post autor: Jas81 »

Testowałem BC na pożyczonym zestawie od znajomego na osiedlu Tarchomin w Wawie. Średnie prędkości 100-300 kit/s na balkonie (notebook + Merlin) a w mieszkaniu 40-100 kbit/s.

Jasio
Drosera

Re: Blue Connect

Post autor: Drosera »

...dość daleko od Warszawy /260km/ chodzi toto jakoś Smile na wejściu 230 - serce po modemie się raduje, ale przy ściąganiu czegokolwiek szczęka opada nieco... moce przerobowe spadają w tempie zawrotnym wręcz... no i niestety czasem się czemuś rozłącza samodzielnie...
bm27

Re: Blue Connect

Post autor: bm27 »

i spaść do 1 kreski skali (jest 5) lub zaniknąć zupełnie co kilka minut. Od 5 miesięcy jak to mam (2 miesiace testów) nigdy nie udało się osiągnąć 5. 90% czasu uzytkowania jest to 3 kresi. 5% czasu użytkowania to 4 kreski i pozostałe 5% to poniżej 3 kresek lub brak sygnału. Ogólnie nie ma szans przekroczyć nawet 256kbit/s. A średnia to góra może 128kbit/s. 384kbit/s to mit. Najbardziej mnie wkurza jerdnak to, że po uruchomieniu usługi komercyjnej jakość jej spadła conajmniej 2 razy w porównaniu z okresem testów. Ogólnie lipa. Umoczone 24 miesiące. 159 zł /m-c po to żeby sobie poczytać onet i sprawdźić pocztę (o żadnych radiach internetowych itp. nie ma nawet mowy) to umoczona kasa. Po raz kolejny ten operator udowadnia, że o Klienta się dba tu tylko wtedy, gdy kończy się mu umowa, albo jej jeszcze nie podpisał (3 krotna interwencja na HelpDesk nic nie dała. Sygnał jak był tak jest lipny). Nie polecam więc, bo nawet nie chce mi się myśleć jak to działa troche dalej niż 2km od Pałacu Kultury...
piotro

Brak Aktywnego Kreatora połączeń !!

Post autor: piotro »

Posiadam system W2000P z SP4.Sterowniki są zainstalowane, aplikacja również ale w Wireless Manager nie ma aktywnej opcji Kreatora połączeń. Prosze o pomoc ??
eckrbr

Re: Blue Connect

Post autor: eckrbr »

Fatalny transfer, nawet odczytanie poczty sprawia problemy
TheArt

Re: Blue Connect

Post autor: TheArt »

co wziasc GPRS czy EDGE w Idea
k321

Re: Blue Connect

Post autor: k321 »

raczej inny wątek kolego, blue connect to ERA
Adam

Blue connect

Post autor: Adam »

Mieszkam w Łodzi i jestem bardzo zadowolony z ery i uslugi blue connect , sprawdzałem jeszcze w Warszawie i też jest super.
Pozdrawiam
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

Mieszkam w okolicy Marszalkowskej w Wawie. Mam blueconnecta od tygodnia (Merlin U630). Jestem z niego bardzo zadowolony.

Bez antenki zasieg jest na 3-4 kreski i osiaga max 35 KB/s. Z antenka ma 4-5 kresek i transfer zbliza sie do mitycznego 48 KB/s (moj rekord to 43 KB/s)

Duzy plus dla ERY za to, ze place 120zl na miesiac a nie 150zl 8)
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: konrad »

Anonymous pisze:Duzy plus dla ERY za to, ze place 120zl na miesiac a nie 150zl 8)
Jest również opcja za 39zł netto :D :D :D


W tym przypadku modemy są sporo droższe ... coś za coś
608 066 086 - ADB Era
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: :0 »

A dokładniej 50 PLN brutto > http://www.blueconnect.pl/index.php?id= ... ction=korp

Nie rozumiem, tylko różnicy pomiędzy abonamentem za 50 PLN, za 97 PLN i 120 PLN. Czy tylko koszt modemu na start je różni?
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: konrad »

W tym za 39zł netto jest ustlony limit transferu na poziomie 500MB. Oczywiście z praktyki wiemy iż limity nie są egzekwowane.
W sumie mamy teraz 3 opcje:

39zł netto - drogie modemy, niskie opłaty, limit 500MB

79zł netto - brak modemu, średnie opłaty, limit 2GB

99zł netto - tanie modemy, wysokie opłaty, limit 2GB

to tak w skrócie

dla każdego coś się znajdzie



pozdrawiam
608 066 086 - ADB Era
Vipera

W Katowicach BC jakoś śmiga

Post autor: Vipera »

Z BC <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> wprawdzie stosunkowo krótko, jednak jeśli chodzi o transfer to nie mogę nazekać. Maksymalny (po EDGE) uzyskałem 217 Kb/s, choć czasem spada (sporadycznie) do 15-20.
Problem pojawiłm pojawił się z innej strony : Aplikacja "Blue Connect Manager" robiła częste psikusy (typu - nie znajduje karty - któraą system i inne programy znajdują bez problemu). Zmiana na orginalny program producenta sprawę załatwiła.
Nico

Re: Blue Connect

Post autor: Nico »

Witam
mam bc od kilku dni. Ogolnie narzekac nie moge bo tam gdzie mieszkam innej opcji po prostu nie ma. Ale do rzeczy. Czy korzystacie za pomoca bc z programow p2p (emule konkretnie). Nie wiem dlaczego ale na std ustawieniach emula nie przechodze testow TCP pomimo iz firewalle mam wylaczane. Jesli ktos sie laczy niech poda ustawienia portow. Jezeli Era blokuje takie polaczenia tez powiedzcie o tym bo szkoda mi czasu na bezowocne konfigurowanie.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Właśnie mam włączony eMule - Fakt, że gdy robię test połaczenia to mam ten sam problem co Ty - nie przechodzi pozytywnie testu. Jednak pliki ściąga.
Wprawdzie różnie bywa ze skutecznością ale jakoś dre.
Głowy jednak bym nie dał, że Era cosik blokuje bo parę ich "numerków" odczułem na własnej skórze.
Np. Spróbuj sie zalogować do omnixa. Dopuszcza jedynie połaczenie dla nr przypisanego do karty.
:-((((
Bob

Re: Blue Connect

Post autor: Bob »

Ja korzystam z BC od 2 tygodni, mam stacjonarny PC, przejściówka PCMCIA i karta Merlin U630. Soft do obsługi to MobiLink, ten od Ery to szajs. Mieszkam od Warszawy 12 km na zachód. Poziom sygnału zawiera się pomiędzy 2 a 3 kreski czyli nie jest za mocny. Szybkość sprawdzana na www.dsl.cz wynosi zawsze ponad 300 Kbps, a transfer przy ściąganiu dochodzi do 43 KB/s. Łącze jest stabilne, nie zrywa, jestem więc zadowolony. I tak nie mam innej alternatywy. Poza tym za niecałe 100 zł brutto to niezły produkt i usługa.
Gość

Re: Blue Connect

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Mieszkam w okolicy Marszalkowskej w Wawie. Mam blueconnecta od tygodnia (Merlin U630). Jestem z niego bardzo zadowolony.

Bez antenki zasieg jest na 3-4 kreski i osiaga max 35 KB/s. Z antenka ma 4-5 kresek i transfer zbliza sie do mitycznego 48 KB/s (moj rekord to 43 KB/s)

Duzy plus dla ERY za to, ze place 120zl na miesiac a nie 150zl 8)


GDZIE można kupić antene zewnętrzną do merlin 630
Peeter1

transfer

Post autor: Peeter1 »

jak macie slaby sygnal to go poprawcie zamotujcie antene kierunkowa GSM http://allegro.pl/show_item.php?item=73149337
colin

blue-zlom!!!!!!!!

Post autor: colin »

Ten blue connect to jakas porazka... i w dodatku pracownicy ery nie pomoga jesli sie ma problem z tym ich modemem i internetem... mowia i reklamuja najlepszy bez przewodowy internet a ja mowie najgorszy bez przewodowy internet jaki tylko moze byc... era tylko chce zlapac klienta a pozniej ma go w glebokim powazaniu... a jak dziala ten internet?? to jest jakas pomylka... owszem dobrze dziala tylko w tych punktach hotspotu a w calej warszawie beznadziejnie... czlowiek tylko sie wku.... przez ten internet stracilem juz 3000 zlotych bo mi sie w najmniej odpowiednim momencie zawiesil !!!! czy ktos moze mi pomoc napisac pisemko rozwiazujace umowe przed uplywem tego smiesznego okresu promocyjnego (czyli mam umowe na 2 lata) tak zeby nie placic kary za wczesniejsze rozwiazanie umowy!! nie mam ochoty sie z tym internetem meczyc przez 2 lata!!!! jak cos to mozna pisac na meila [email protected] za wszelka pomoc i dobra rade bede wdzieczny... pozdrawiam wszystkim meczacych sie z erazlomem...
klisza

Re: Blue Connect

Post autor: klisza »

Poza cenami odemów oferty te różnia zię również "limitem" przesyłanych danych. W najtańszej opcji jest tylko 0.5 GB a w najdroższej 2 GB.
Eniu

Re: Blue Connect

Post autor: Eniu »

Witam
mam BC modem Siemens Es75 od 1,5 miecha. Wybulilem sie 750 zl na modem bo po obliczeniech jakbym dal tylko 99zl i placil miesiecznie 119 to po 24 miesiacach przeplacilbym jakies 1000zl. I miesiecznie 50 zl jak place to brzmi lepiej. Te limity to wiadomo - <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie ma.

Mieszkam 5 km od Poznania miejscowosc Palędzie - mam BTS'a 100 metrów od chaty. 20 Kb/s sciaga pliki ze stronki a max 17 Kb/s jaki mialem w emulu. U kuzyna pod Jarocinem 7 km (rowniez wielkopolska) 8 kb/s ze stronki. Ogolnie jestem zadowolony - mialem alternatywe WIFI za 179 zl miesiecznie za 512 to podziekowalem. Masa sianka. Fakt ze nie jest to co mialem w kablowce jak mieszkalem jeszcze w Poznaniu ale idzie sie przyzwyczaic.

Bylbym zadowolony maxymalnie gdyby nie jeden mankament: To cholerstwo sie rozlacza z 10 razy dzienie - a co zwiazane jest z tym jak mnie nie ma w domu nie podlaczy sie samo i emule nie sciaga.

Jakis programik zeby sam sie podlaczal ? albo przeoczylem gdzies taka opcje. Jak wy sobie radziecie z tym?
Eniu

Re: Blue Connect

Post autor: Eniu »

Ha!!! Zainstalowalem ten programik od simensa i internet sie nie rozlacza :) Ten manager to jakos porazka byla maxymalna. Net zwalnia czasami do zera jak przy uzyciu managera tylko ten sie rozlaczal a teraz wstaje po chwili. W przypadku korzystania z emula to ma znaczenie :) No czyli jestem maxymalnie zadowolony z blueconnect :)
gość

eMule i inne w BC

Post autor: gość »

Nico pisze:Witam
mam bc od kilku dni. Ogolnie narzekac nie moge bo tam gdzie mieszkam innej opcji po prostu nie ma. Ale do rzeczy. Czy korzystacie za pomoca bc z programow p2p (emule konkretnie). Nie wiem dlaczego ale na std ustawieniach emula nie przechodze testow TCP pomimo iz firewalle mam wylaczane. Jesli ktos sie laczy niech poda ustawienia portow. Jezeli Era blokuje takie polaczenia tez powiedzcie o tym bo szkoda mi czasu na bezowocne konfigurowanie.
W BC nie ma zewnetrznego ip niestety dlatego darowałem sobie emule itp aplikacje. Pozdrawiam
gość

"Np. Spróbuj sie zalogować do omnixa."

Post autor: gość »

Vipera pisze:Właśnie mam włączony eMule - Fakt, że gdy robię test połaczenia to mam ten sam problem co Ty - nie przechodzi pozytywnie testu. Jednak pliki ściąga.
Wprawdzie różnie bywa ze skutecznością ale jakoś dre.
Głowy jednak bym nie dał, że Era cosik blokuje bo parę ich "numerków" odczułem na własnej skórze.
Np. Spróbuj sie zalogować do omnixa. Dopuszcza jedynie połaczenie dla nr przypisanego do karty.
:-((((
Miałem ten sam problem. Można go obejść ustawiając, żeby przeglądarka łączyła sie przez proxy. U mnie zadziałało! :) A tu adres listy serwerów proxy: http://www.samair.ru/proxy/
Proponuję <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z "elite proxy +" + oznacza, że obsługuje szyfrowanie, a "elite" nie przepuszcza naszego ip. :)
Pozdrawiam ;)
Jojo

Re: Blue Connect

Post autor: Jojo »

a z jakich programów p2p korzystacie?
bo ustawiłem serwer proxy ale mówi że brak połączenia może jakieś zrzuty ekranu jak trzeba ustawić ten program.
jakby co to na adres [email protected]
z góry dzięki
Marcin R

EDGE

Post autor: Marcin R »

Witajcie,
Mieszkam w okolicy Kampinosu mam BC od 1.12. i stwierdzam ze to starszna lipa. Działam na EDGE ale chodzi jak zwykły GPRS. Przeglądanie stron to jakies 20 kb/s. Czekam na paczkę z antena zewnętrzna ale nie wierze zeby cos sie poprawiło. teraz mam 3-4 kreski/5 mozliwych.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ