[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

Wpisując AT wyświetla mi się OK. Wybrałem COM3 czyli modem Samsung. W sumie dziwne, że program normalnie działa tylko nie widać CIDa i SMSów :/ I zastanawiam mnie czemu w TNI nie mam COMx:Port tylko Modem, czyżby Samsung tego nie obsługiwał ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jeśli chcesz skorzystać z TNI, to palmtop powinien być widoczny w Menadżerze Urządzeń jako modem.
Dokłdanie, a pod WM 6.x jest z tym duży problem, bo kablem normalnie wykrywa tylko karte sieciową, modem jest tylko po bluetooth, ale moim zdaniem TNI przy używaniu pda jest zbędne, sprawdzanie konta, smsy i samo połączenie bez problemu na pda jednym kliknięciem mamy. Chyba że po bluetooth, ale też jest problem ze wszyskim bo trzeba kombinować z dodaktowym portem com, żeby móc przy akywnym połączeniu komunikować sie z modemem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

tomx123 pisze:W sumie dziwne, że program normalnie działa tylko nie widać CIDa i SMSów
A poziom sygnału widać?
tomx123 pisze:czyżby Samsung tego nie obsługiwał ?
Tak też może być.
krystianb pisze:Chyba że po bluetooth, ale też jest problem ze wszyskim bo trzeba kombinować z dodaktowym portem com, żeby móc przy akywnym połączeniu komunikować sie z modemem.
Czyli raczej nie ma się co bawić w TNI z takimi urządzeniami.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Doczu »

Kurcze a ktoś może pomóc jak zrobić aby zaraz po podłączeniu modemu (Huawei E220 z Plusa pracujący na Play Online) uruchamial się od razu TNI ?
Dotychczas uruchamia mi się Mobile Connect od Huawei.
Dodam że instalowałem Dashboard z Huawei'a.
Odinstalowanie Mobile Connecta i zainstalowanie samych sterowników nic nie daje - przy każdym podłączeniu modemu uruchamia się instalka Mobile Connecta :dobani:
Wspomoże ktoś radą jak się pozbyc tej "dolegliwości" ?
Chciałbym zainstalowac tylko stery i po podłączeniu modemu, aby uruchamiał się TNI lub aby nic się nie działo poza wykryciem modemu.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

YaHooo pisze:A poziom sygnału widać?
Tak, widać :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Doczu pisze:Kurcze a ktoś może pomóc jak zrobić aby zaraz po podłączeniu modemu (Huawei E220 z Plusa pracujący na Play Online) uruchamial się od razu TNI ?
Dotychczas uruchamia mi się Mobile Connect od Huawei.
Da się zrobić, żeby Mobile Connect sie nie uruchamiał, natomiast ręczne odpalenie TNI chyba już nie stanowi dla Ciebie problemu?

1. Wejdź do:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT
2. W ramce "Dedykowane i inne" rozwiń menu "Huawei"
3. Kliknij "Wyłączenie wirtualnego CD-ROM-u"
4. Swój problem masz rozwiązany ;)

Gdybyś chciał przywrócić stan pierwotny, to klikasz "Włączenie wirtualnego CD-ROM-u i czytnika kart pamięci".
Krzysztof
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Doczu »

hmmm ni postapilem jak sugerujesz, ale wyskakuje mi nastepujacy komunikat:
"Polecenie:
AT^U2DIAG=256
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=256

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem."

Zastosowałem rozwiązanie tymczasowe i odinstalowałem Sterowniki oraz Mobile Connect i podczas ponownej instalacji sterowników nie instalowałem sterowników do urządzenia Huawei Mobile, które to w trakcie instalacji sterowników rozpoznawane jest jako "masowe urządzenie magazynujące". Teraz system widzi tylko modem, ale kurcze jednak jakoś mnie to mierzi więc jesli ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie to chętnie spróbuję.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Doczu pisze:hmmm ni postapilem jak sugerujesz, ale wyskakuje mi nastepujacy komunikat:
Nie bardzo rozumiem. Postąpiłeś jak sugerowałem, czy nie postąpiłeś?
Zastosowałem rozwiązanie tymczasowe i odinstalowałem Sterowniki oraz Mobile Connect i podczas ponownej instalacji sterowników nie instalowałem sterowników do urządzenia Huawei Mobile
Całkiem niepotrzebnie.
Teraz system widzi tylko modem, ale kurcze jednak jakoś mnie to mierzi więc jesli ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie to chętnie spróbuję.
Możesz jeszcze kliknąć "Włączenie tylko modemu" - u mnie w przypadku modemu E160G to wystarczyło.
A gdyby wszystkie metody zawiodły, to zawsze możesz zmienić nazwę pliku 'Mobile Connect.exe' na nieco inną, wtedy ten program też nie wystartuje.
Krzysztof
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Doczu »

Chris-Kr pisze:Nie bardzo rozumiem. Postąpiłeś jak sugerowałem, czy nie postąpiłeś?
No pewnie :) przeciez pisałem że "postąpiłem..."
Chris-Kr pisze:Możesz jeszcze kliknąć "Włączenie tylko modemu" - u mnie w przypadku modemu E160G to wystarczyło.
Też spróbowałem tego, ale nadal wykrywało "masowe urządzenie magazynujące"
Chris-Kr pisze:A gdyby wszystkie metody zawiodły, to zawsze możesz zmienić nazwę pliku 'Mobile Connect.exe' na nieco inną, wtedy ten program też nie wystartuje.
No fakt - jest to jakieś wyjście, ale w sumie tez półśrodek.
Bardziej zastanawia mnie dlaczego wyskakuje error przy wyłączeniu wirtualnego CD ? :?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

tomx123 pisze:Tak, widać :)
A czyli to wina modemu. U mnie (Huwei E630) np. nie widać LAC/CID stacji. SMS'y da się wysyłać tak samo widać moc sygnału. Zatem nic z tym nie zrobisz. Możesz jedynie poszukać nowego firmware, może będzie udostępniał takie funkcje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

Szkoda :( Nawet stanu konta nie będę mógł sprawdzić :/ Firmware jest najnowsze. Dziękuję wam za pomoc :ok:

[ Dodano: 2009-08-01, 21:59 ]
P.S: Wchodząc w "SMS" wyświetla mi się : "CMS ERROR: 500".
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

tomx123 pisze:Dziękuję wam za pomoc
Nie ma za co ;)
tomx123 pisze:P.S: Wchodząc w "SMS" wyświetla mi się : "CMS ERROR: 500".
Cóż ten bład za wiele nie mówi. Według specyfikacji jest to błąd "Unknown error". Więc na jego podstawie nie umiem nic więcej powiedzieć :/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
castagnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-03, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: castagnet »

Panowie mam pytanie. Mam modem ZTE mf626 z Playa, bez simlocka. Chcę go uruchomic na laptopie z Vista. Ale jak włącza się instalacja managera to wyrzuca komunikat że na tym systemie nie pójdzie. Próbowałem program TopNetInfo ale bez managera nie widzi modemu. Co robić?
PS. Czy jest jakieś niebrandowane oprogramowanie do tego modemu? Ewentualnie jakiekolwiek byle by to chodziło na Viście.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.39 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Poprawiono obsługę numerów IMSI. W tej chwili są zapisywane prawie automatycznie w programie co ułatwia ich identyfikację i tworzenie opisów.
2. Dodano "Dotacje" do menu i przycisku "Informacje".
3. Dodano pierwszego darczyńcę (dotacje były już wcześniej dostępne w wersji testowej).
4. Trochę zmian w Ustawieniach między zakładkami: Start programu (nowa), Ogólne, Inne (była Autoconnect i inne).
5. Dodano w Ustawieniach zakładkę: Identyfikacja SIM.
6. Zmieniono wygląd niektórych przycisków, np w zakładce SMS (dostosowano do Windows 7 - standardowego stylu).
7. Zmieniono ustawianie APN.
8. Poprawiono w kodzie programu wybór połączenia dial-up w Windows 7, Vista.
8. W menu górnym (okno główne programu) do zakładki "System" dodano:
- Dyski
- Procesy
castagnet pisze:Próbowałem program TopNetInfo ale bez managera nie widzi modemu.
Możesz lepiej opisać co robisz i jakie są efekty? Z tego co wiem to są osoby, które korzystają z TNI i modemu ZTE. Gdyby były problemy z wyborem połączenia to w najnowszej wersji powinny już być rozwiązane. Proponuję zaktualizować program do najnowszej wersji.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-08-03, 19:37 ]
Najnowsza wersja jest już dodana na nasz serwer do pobierania.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

castagnet pisze:Próbowałem program TopNetInfo ale bez managera nie widzi modemu. Co robić?
A modem jest widziany w systemie? Bo mi się wydaje, że nawet nie masz zainstalowanych sterowników do modemu. Stąd TNI nie widzi modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

Witam ponownie, dziś po doładowaniu konta chciałem się połączyć przez TNI i wyskoczył mi taki błąd :
[center]BŁĄD[/center]
Teraz to już chyba nici z korzystania z TNI... :(
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

tomx123 pisze:chciałem się połączyć przez TNI i wyskoczył mi taki błąd
W tym komunikacie jest zawarta odpowiedź.
1. Wyłącz wszystkie inne managery, także w procesach.
2. Wyłącz "Komunkacja AT".
3. Spróbuj ponownie.
Pozdrawiam
Janek
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

Zrobiłem tak ale dalej jest tak samo :/ To pewnie przez to, że w komunikacji AT wybrany jest COMx:Modem a nie Port.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

tomx123 pisze:To pewnie przez to, że w komunikacji AT wybrany jest COMx:Modem a nie Port.
Wyłączyłeś komunikację AT?
Pozdrawiam
Janek
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

Tak ale dopiero po restarcie kompa pomogło :) Czyli to oznacza, że jak chcę mieć neta przez TNI to nie mogę korzystać z komend AT tak ? Szkoda, że modem Samsunga nie jest idealny ale dzięki za pomoc ;)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

tomx123 pisze:Czyli to oznacza, że jak chcę mieć neta przez TNI to nie mogę korzystać z komend AT tak ?
Jeżeli chodzi o ten modem to prawdopodobnie tak.
Pozdrawiam
Janek
dagi12
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2008-12-14, 21:08
Lokalizacja: Lubuskie

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: dagi12 »

Otóż niekoniecznie, mi błąd 633 wywala gdy sieć jest zajęta (częste w miastach nadmorskich gdzie jest jeden BTS, którego całego zapełniają komórki i net niema gdzie się wcisnąć), a robię wymuszanie 3G, gdy nie wymuszam nic wyświetla się błąd 619 z tego samego powodu, podczas gdy w BE zawsze wyskakuje błąd 628 za każdym razem. Postawiłbym na reinstalację sterowników, bo te na płytce są z tego dnia, którego urządzenie kupiłeś, no i oczywiście ściągnięcie nowszego TNI :cwaniak:
Który BTS najlepszy !?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

dagi12 pisze:Postawiłbym na reinstalację sterowników, bo te na płytce są z tego dnia, którego urządzenie kupiłeś, no i oczywiście ściągnięcie nowszego TNI
A ja w razie problemów z takimi błędami radziłbym łączenie się bezpośrednio poprzez połączenie dial-up. Czasem to skutkuje ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

YaHooo pisze:A ja w razie problemów z takimi błędami radziłbym łączenie się bezpośrednio poprzez połączenie dial-up. Czasem to skutkuje
Programy także łączą się za pomocą dial-up (poza połączeniami NDIS). TNI wyświetla numery błędów dial-up, które otrzymuje z systemu. Opis jest dodawany, autor programu go modyfikuje. Oczywiście łącząc się za pomocą dial-up przy wyłączonym managerze eliminuje się błędy programu lub jego ustawień. Należy wtedy jednakże pamiętać o sprawdzeniu we właściwościach modemu czy są prawidłowo ustawione dodatkowe polecenia inicjujące (APN). Login i hasło także mogą mieć znaczenie.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Programy także łączą się za pomocą dial-up (poza połączeniami NDIS).
To fakt, o tym nie pomyślałem :) Kierowałem się tym, że miałem takie przygody z iPlus Managerem. Było tak, że on sypał błedami, a połączenie przez dial-up utowrzony przez instalator manadżera poszło bez problemów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.39 beta.
[...]
Zmiany:
[...]
5. Dodano w Ustawieniach zakładkę: Identyfikacja SIM.
Pozwolę sobie nieco rozwinąć ten lakoniczny opis, bo ta zmiana jest chyba najistotniejsza w ostatniej wersji.
Umożliwia ona dodanie własnego opisu do każdej karty SIM, czyli możemy np. napisać:
Orange 1, Orange 2, Simplus, SimData, VIPme, i wówczas w głównym oknie programu zamiast niewiele mówiącego numeru IMSI, będzie się wyświetlać ta nadana przez nas nazwa danej SIM-karty.
Krzysztof
Ralfonzo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-30, 10:26
Lokalizacja: Cz-wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Ralfonzo »

Kto wie co moze byc grane: wchodze w interne explorer i wchodze naprzyklad na www.playmobile.pli pisze The page cannoct be found. Check name and try again.
ja wpsialem wszytko dobrze to musibyc cos z ustawieniami i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co robic,:((
pomozcie mam WM 6.0
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Jaco »

A tu dasz radę wejść : http://www.playmobile.pl/
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

tomx123 pisze:Witam ponownie, dziś po doładowaniu konta chciałem się połączyć przez TNI i wyskoczył mi taki błąd :
A czy jesteś pewien, że w tle nie chodzi żadna rodzima aplikacja do łączenia z internetem?
Bo ja ten temat wczoraj przerabiałem na czyimś komputerze, gdzie TNI także nie widział portów modemu. Okazało się, że po włożeniu modemu do gniazda USB samoczynnie uruchamiała się dostarczona wraz z modemem aplikacja, której jedynym objawem była malutka ikonka w trayu, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi.
Dopiero po zamknięciu tej aplikacji TNI zobaczył modem.
Tak więc z tego względu kolega YaHooo może mieć rację ze swoją propozycją odinstalowania innych aplikacji ;)

[ Dodano: 2009-08-07, 13:01 ]
Chyba znowu zmienił się format bazy danych btsearch.xls, bo TNI bezproblemowo wczytuje mi bazę z 22 lipca, a przy najnowszej wyrzuca mi komunikat "Nieprawidłowy format bazy".
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Ralfonzo pisze:Kto wie co moze byc grane: wchodze w interne explorer i wchodze naprzyklad na www.playmobile.pli pisze The page cannoct be found.
[...]
mam WM 6.0
Ale co WM ma wspólnego z TNI?

[mod]
Czy przypadkiem jeden taki post nie był już wydzielany o WM z tego wątku?
Ja jestem na PDA i ciężko mi sprawdzić.
[/mod]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Zablokowany