[NEWS] Play Online Prepaid

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tps4 »

mateusz232 pisze:w Sławacinku Nowym mam pełny zasięg 5kresek postawili nadajnik na polu niedaleko mnie jakiś kilometr :D Wiec niedługo będę w play tylko muszę gdzieś podpisać umowę a nie wiem gdzie ;/
Mapy zasięgu oraz punkty sprzedaży sprawdzisz na interaktywnej mapie pod adresem http://internet.playmobile.pl/maps/
oraz lista punktów na stronie Internetowej P4 > www.playmobile.pl
eklin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2007-05-27, 14:17

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: eklin »

No więc starter 19 zł -1GB danych wystarczył mi na kilka minut i pobranie kilku MB danych!!! Jakiś roaming , przerywana kilka razy i słaba transmisja danych. Tragedia do kwadratu. Fakt nie byłem w zasięgu , potraktowałem to jako test. Klapa totalna, jeśli ktoś jest poza zasięgiem z mapki ( tylko większe miasta)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

eklin pisze:No więc starter 19 zł -1GB danych wystarczył mi na kilka minut i pobranie kilku MB danych!!!
Jak to w roamingu, zawsze bardzo drogo.
eklin pisze:Jakiś roaming
Po prostu Play nie jest dostępny wszędzie. można z niego korzystać tylko tam gdzie Play ma swoje nodeB.
eklin pisze:Klapa totalna, jeśli ktoś jest poza zasięgiem z mapki ( tylko większe miasta)
A na starterze nie ma napisu:

Kod: Zaznacz cały

Usługa dostępna tylko w wybranych miastach.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
masakra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-22, 22:43
Lokalizacja: KLB

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: masakra »

@eklin Play online na karte jest rozliczany 3gr za 100kB, dziala tylko na nadajnikach Playa i zeby korzystac z bonusa jaki daje starter za 19 zl czyli 1gb trzeba sie rozlaczyc zaraz po pierwszym polaczeniu z internetem. Inaczej nie bedziesz mial tego bonusa w postaci 1Gb czyli zostaniesz rozliczony tak jak w normalnum cenniku tj. 3gr za 100kB co daje 63,3 MB do sciagniecia.

Jak to faktycznie bylo z toba?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Ufo atakuje »

eklin pisze:No więc starter 19 zł -1GB danych wystarczył mi na kilka minut i pobranie kilku MB danych!!! Jakiś roaming , przerywana kilka razy i słaba transmisja danych. Tragedia do kwadratu. Fakt nie byłem w zasięgu , potraktowałem to jako test. Klapa totalna, jeśli ktoś jest poza zasięgiem z mapki ( tylko większe miasta)
Napisz jak Ci się to udało. Jak nie byłeś w zasięgu UMTS Playa to jak Ty się w ogóle łączyłeś? :szok:
masakra pisze:@eklin Play online na karte jest rozliczany 3gr za 100kB, dziala tylko na nadajnikach Playa i zeby korzystac z bonusa jaki daje starter za 19 zl czyli 1gb trzeba sie rozlaczyc zaraz po pierwszym polaczeniu z internetem. Inaczej nie bedziesz mial tego bonusa w postaci 1Gb
Pierwsze słysze. :szok: Ktoś może to potwierdzić?
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: tps4 »

Ufo atakuje pisze:
masakra pisze:@eklin Play online na karte jest rozliczany 3gr za 100kB, dziala tylko na nadajnikach Playa i zeby korzystac z bonusa jaki daje starter za 19 zl czyli 1gb trzeba sie rozlaczyc zaraz po pierwszym polaczeniu z internetem. Inaczej nie bedziesz mial tego bonusa w postaci 1Gb
Pierwsze słysze. :szok: Ktoś może to potwierdzić?
Cytuję dla jasności tekstu wielopoziomowo ;) i potwierdzam - wyciąg z regulaminu Play Online Prepaid:
Dodatkowa ilość jednostek rozliczeniowych, którą Klient otrzymuje w ramach Zestawu Startowego,
zgodnie z Tabela nr 2, jest przyznawana po zakończeniu pierwszego połączenia internetowego.
masakra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-22, 22:43
Lokalizacja: KLB

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: masakra »

"Pamiętaj, aby aktywować bonus jaki masz na starterze, po połączeniu z Internetem i dokonaniu pierwszego transferu danych, rozłącz się i ponownie połącz. Wówczas bonus stanie się aktywny."
źródło: https://logowanie.playmobile.pl/pl/inte ... index.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

Ufo atakuje pisze:Pierwsze słysze. :szok: Ktoś może to potwierdzić?
Potwierdzam z autopsji. :)
eklin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2007-05-27, 14:17

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: eklin »

masakra pisze:"Pamiętaj, aby aktywować bonus jaki masz na starterze, po połączeniu z Internetem i dokonaniu pierwszego transferu danych, rozłącz się i ponownie połącz. Wówczas bonus stanie się aktywny."
źródło: https://logowanie.playmobile.pl/pl/inte ... index.html
No więc nie byłem w zasięgu 3g (ciemny fiolet z mapki), tylko w normalnym zasięgu ich sieci. Po zalogowaniu się rozłączyłem, aby ew. skorzystać z bonusu. Zresztą aplikacja ze 2 razy sama się rozłączyła w ciągu tych kilku minut obcowania z tym starterem ( z inną siecią tych problemów nie mam). Zdawałem sobie sprawę, ze szanse na normalne korzystanie z tej sieci wynoszą parę (0-2) procent, ale oferta Play była dość atrakcyjna i postanowiłem zaryzykować i sprawdzić aby całkowicie rozwiać swoje wątpliwości. A może na skutek sprzyjającego ukształtowania terenu itd...podepnę się pod ich sieć. Dlaczego w inny sposób nie sprawdziłem?- tak jest najszybciej i najłatwiej, nic nie trzeba podpisywać itd, a cena startera to tylko kilka piw :) . Znaczek roamingu na aplikacji- pozbawił mnie złudzeń...NetMeter jak zwykle włączony pokazywał tragicznie słaby przerywany przesył danych- brak przesyłu i znowu połącz i znowu postrzępiony wykresik... obejrzałem ze 2 stronki- ubogie w grafikę, ale nawet wczytując te ubogie strony przeglądarka wyświetliła kilka razy piękny komunikat o przekroczeniu limitu czasu połączenia. Zgodnie z opisem na opakowaniu startera - otrzymałem 2 smsy , ale po 2 już w zasadzie sygnał znikł. Pomimo wszystko oferta dla osób będących w zasięgu 3G Play -jest najlepsza ze wszystkich operatorów- wykluczając zastosowania mobilne .
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: yagi »

eklin pisze:No więc nie byłem w zasięgu 3g (ciemny fiolet z mapki), tylko w normalnym zasięgu ich sieci.
Jesli to byl ich zasieg to po prostu mapka jest nieaktualna... Nie ufaj mapkom zasiegu :hyhy:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: krystianb »

eklin pisze:Znaczek roamingu na aplikacji- pozbawił mnie złudzeń...
Mi się to jakoś niemożliwe wydaje... Aż przed chwią, wymusiłem 2g na moim modemie i za chiny ludowe nie chciał się zalogować - diodki sygnalizowały cały czas wyszukiwanie sieci.Chyba, że trafiłeś na stacje play gsm900, o których to wieści krążą po forum i tam wyskoczył jakiś błąd i zjadło 19zl z konta bez bonusa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Aż przed chwią, wymusiłem 2g na moim modemie i za chiny ludowe nie chciał się zalogować - diodki sygnalizowały cały czas wyszukiwanie sieci.
Wszędzie czytam, że roaming w obrębie Polski na kartach Play online na kartę jest zablokowany. Więc nie rozumiem jak mógł się zalogować w roamingu. No chyba, że to był roaming międzynarodowy. Czyli gdzieś przy granicy Polski nie było zasięgu 3g Playa to modem zalogował się do sąsiadów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
masakra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-22, 22:43
Lokalizacja: KLB

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: masakra »

A nie wiecie przypadkiem czy jeśli doładuje w plaju za 50...dostane te 4GB i w tych 56 dniach ważności tego doładowania, wykorzystam np. tylko 3,5 Gb to pozostałe pół GB przejdzie na zaś? Inna sprawa ze 4GB na 56 dni to mało ale tak tylko pytam :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

masakra pisze:dostane te 4GB i w tych 56 dniach ważności tego doładowania, wykorzystam np. tylko 3,5 Gb to pozostałe pół GB przejdzie na zaś?
Jak połączenia internetowe stracą ważność, czyli przez te 56 dni nie doładujesz konta to bonus stracisz. Jak wcześniej załadujesz konto (by Ci go nie zablokowali) to bonusy się sumują.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

masakra pisze:tylko 3,5 Gb to pozostałe pół GB przejdzie na zaś?
Nie. Tylko MB ze złotówek czyli koło 166MB (za te 50zł). Bonus przepada. Chyba, że załadujesz bez zakończeniem okresu 56dni.

[ Dodano: 2008-12-28, 18:38 ]
YaHooo pisze:bonusy się sumują.
To ja się zastanawiałem czy jak się kupi 2 karty 50zł to będzie te 8GB. :) Trzeba kiedyś sprawdzić. :)
masakra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-22, 22:43
Lokalizacja: KLB

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: masakra »

No właśnie mnie chodzi o to czy jeżeli doładowywał bym w terminie tak aby utrzymać ważność i wcale powiedzmy nie korzystał to nazbiera mi się w końcu kilkadziesiąt GB z bonusów?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

masakra pisze:czy jeżeli doładowywał bym w terminie tak aby utrzymać ważność i wcale powiedzmy nie korzystał to nazbiera mi się w końcu kilkadziesiąt GB z bonusów?
Dokładnie tak będzie. Sam widziałem kartę z bonusem 10GB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

to nazbiera mi się w końcu kilkadziesiąt GB z bonusów?
3.
j) Każde Doładowanie, w związku z którym przysługuje Premia, dokonane przed upływem ważności
aktualnie przysługującej Premii, powoduje zwiększenie dotychczasowej Premii o przyznaną kwotę
wynikającą z nowego Doładowania, a data waŜności Premii jest liczona od daty nowego Doładowania.
k) Po przekroczeniu Okresu ważności połączeń internetowych, określonego w Tabeli nr 3, Użytkownik
traci Premię.


[ Dodano: 2008-12-28, 18:52 ]
Regulamin
http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... _Karte.pdf
omufo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-01-04, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: omufo »

Witam

Piszę tego posta bo mam pewien problem z internetem Play'a. Mieszkam w Warszawie (Ursynów), w niewielkiej odległości od bloku mam dwie anteny (wg. mapki, w rzeczywistości się nie roglądałem) , zasięg pokazywany na komórce (SE K800i) maksymalny lub bez jednej kreski, zasięg w progamie PC Suite na poziomie 70-80%, postanowiłem więc wypróbować internet i kupiłem starter za 19zł.

Przyszedłem do domu, zainstalowałem sterowniki (wersja programu jaką ściągnąłem ze strony SE trochę różniła się od tej pokazanej na ss'ach na stronie Playonline) i wydaje mi się, że wszystko poprawnie skonfigurowałem. Podłączyłem komórkę przez kabel USB i połączyłem się z internetem.

Teraz przechodzę do rzeczy. Problem jaki mam to tragiczna wręcz jakość połączenia. Strony ładują się strasznie długo, a speedtest pokazuje ping na poziomie 350ms i download ok. 25kb/s (do testu uploadu nie dotrwałem, tak długo testowało download, że wyłączyłem przeglądarkę).

Co może być przyczyną? Czy winna jest zbyt duża (lub 'zasłonięta') droga do anteny? Przeciążona sieć? Czy może coś źle ustawiłem? Nie ukrywam, że po dzisiejszych testach trochę się załamałem. Liczyłem, że za niewielkie pieniądze będę miał internet bezprzewodowy (dom, uczelnia, czasem jakaś kawiarnia, itp.) a tu taka lipa ;/

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

omufo pisze:w niewielkiej odległości od bloku mam dwie anteny (wg. mapki, w rzeczywistości się nie roglądałem)
omufo pisze:zasięg w progamie PC Suite na poziomie 70-80%
To wg mapy mogą tam być BTSy, ale przy takim poziomie 70-80% możliwe, że łączysz się z dalszym.
omufo pisze:Czy winna jest zbyt duża (lub 'zasłonięta') droga do anteny?
Możliwe.
omufo pisze:Przeciążona sieć?
Możliwe. O różnych godzinach sprawdzałeś?
omufo pisze:Czy może coś źle ustawiłem?
Firewalla jakiegoś nie masz może? Jakiejś aktualizacji w tle? Zainstaluj program do pomiaru np. Net Meter.

Próbowałeś zobaczyć jak to chodzi w innej części miasta?
omufo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-01-04, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: omufo »

W innych porach i częściach miasta jeszcze nie próbowałem ;p

Niedawno wróciłem z 'zakupów' i chciałem sprawdzić jak się net sprawuje, a że wyniki były takie, a nie inne to wolałem zapytać, czy ewentualne złe ustawienia (jak już mówiłem wersja PC Suite jest u mnie trochę inna) mogą mieć na to wpływ i czy warto bawić się i ponownie wszystko konfigurować, licząc na lepsze transfery. Być może winny jest telefon? Czy na SE K800i można osiągnąć pełną prędkość, jaką daje Play?

A co do prędkości to w poprzednim poście popełniłem błąd. Mam nie 25kb/s downloadu, ale 25kbps, czyli połowę tego, co miały kiedyś zwykłe modemy. Czy możliwe, że nawet przy obciążonej sieci/złej drodze do BTS'u prędkość była tak niska? Przecież zwykłe GPRS czy nawet GSM 'daje' więcej. To samo z pingiem...

Co do firewalla/antyvira/aktualizacji... Chwilę później zrobiłem test na normalnym, domowym łączu i miałem pełną prędkość, więc to pewnie nie to.

No ale nic... Jutro pojadę na uczelnię i zobaczę jak sytuacja wyglądała będzie w innych warunkach. Jeśli będzie lepiej to cóź, mam pechową lokalizacjęna Ursynowie. Gorzej jeśli transfer dalej będzie tak katastrofalny, bo nie będzie wiadomo co robić.

Aaa... Jeszcze jedno. Wcześniej napisałem, że mam 2 anteny (BTS'y) obok bloku. Tak dokładniej to mam 3, wszystkie w mniej więcej tej samej odległości od bloku. Dwa z nich są oznaczone jako UMTS, jeden jako GSM. Wszystkie oczywiście Play'a. Może ten GSM jest minimalnie bliżej bloku od pozostałych i to z nim łączy mnie komórka? Jeśli tak, to czy da się to jakoś zmienić w jakimś programie, czy trzeba kupić zewnętrzną antenę kierunkową i skierować ją na nadajnik UMTS?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

omufo, a na telefonie próbowałeś wymusić 3G?
omufo pisze:Mam nie 25kb/s downloadu, ale 25kbps
To akurat na to samo wychodzi. Jest różnica 25kB/s i 25kb/s.
Ale te 25kbs to nawet GRPS nie jest.
omufo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-01-04, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: omufo »

Fakt ;p Zapomniałem, że kb = kilobitów a nie bajtów, a chcąc opisać powagę (jeśli tak można to opisać) problemu (25kB/s nie byłoby jeszcze takie tragiczne) wolałem swoją pierwszą wypowiedź poprawić (niepotrzebnie ;p).

Co do ustawień w telefonie to nie za bardzo wiem, gdzie to zrobić. Niemniej jednak pobawię się z tym chwilkę i może się uda. Popróbuję też do jutra poustawiać coś w programie Sony Ericsson PC Suite, może tam też da się to połączenie wymusić.

Póki co dzięki za odzew i do 'usłyszenia' jutro, po testach na mokotowie ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

omufo pisze:Co do ustawień w telefonie to nie za bardzo wiem, gdzie to zrobić.
Poszukaj ustawienia sieci. Powinno tam to być.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Ufo atakuje »

omufo pisze:Czy na SE K800i można osiągnąć pełną prędkość, jaką daje Play?
Mozna, bo sam korzystam teraz z tego zestawu. Rekordowo miałem 40-43 kB/s ciągłego transferu, czyli blisko pełnej prędkości UMTS.
omufo pisze:A co do prędkości to w poprzednim poście popełniłem błąd. Mam nie 25kb/s downloadu, ale 25kbps, czyli połowę tego, co miały kiedyś zwykłe modemy. Czy możliwe, że nawet przy obciążonej sieci/złej drodze do BTS'u prędkość była tak niska? Przecież zwykłe GPRS czy nawet GSM 'daje' więcej. To samo z pingiem...
No to jest rzeczywiście tragiczny transfer jak na UMTS. Jeśli za każdym razem masz taki transfer i na różnych stacjach to może być coś nie tak z telefonem lub konfiguracją.

Co do pingów to zdarza sie, że odbiegają od normy, ale u mnie w grę wchodzi spora odległość (7km), jednak w większości wynoszą ~~150ms.
omufo pisze:No ale nic... Jutro pojadę na uczelnię i zobaczę jak sytuacja wyglądała będzie w innych warunkach. Jeśli będzie lepiej to cóź, mam pechową lokalizacjęna Ursynowie. Gorzej jeśli transfer dalej będzie tak katastrofalny, bo nie będzie wiadomo co robić.
To będzie najlepszy test. Jeśłi też będzie tak słabo, to najwyraźniej coś pokręciłeś z ustawieniami. Jeśłi będzie dobrze na uczelni, to winna jest nie twoja lokalizacja, tylko wadliwie działająca stacja Play. Skonfiguruj połączenie dialup (w Połączeniach sieciowych już je pewnie masz), zaznacz okno wywołania hyperterminala w opcjach. Połącz się przez to połączenie wpisz komendę AT+CREG (enter) AT+CREG? (enter) i już bedziesz wiedział jaki numer ma ta stacja. Możesz zgłościć na infolinii takie działanie tej stacji i po jakimś czasie na pewno ją sprawdzą. Było sporo takich wypadków na forum.
Inna sprawa, że jeśli masz tam kilka stacji to pewnie możesz się przełączyć. Zrób test. Po wprowadzeniu tych komend i otrzymaniu danych stacji zostaw to okno w spokoju. Weź telefon i spróbuj nim poobracać na wszystkie strony. Najlepiej jakbyś miał prze bluetooth, ale nawet na kablu jest szansa. Jeśłi w oknie pojawią się pod spodem dzne innej stacji to możesz się w ten sposób przełączyć, w zależności od położenia telefonu. Wiecej informacji znajdziesz w :faq: w dziele Aneny,zasięg itd.
omufo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-01-04, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: omufo »

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Wspólnymi siłami udało się rozwiązać (chyba) problem. Tak oto wygląda test sprzed dosłownie minuty:

Obrazek

Wydaje mi się, że winne były złe ustawienia telefonu. Wystarczyło włączyć 'tylko 3g' zamiast 'gsm i 3g' które miałem domyślnie.

W związku z tym mam kolejne (i ostatnie chyba) pytania. Czy dobrze myślę, że poprzednim razem łączyło mnie z nadajnikiem GSM, który też stoi obok bloku (i do którego 'widoczność' jest lepsza)? Jeśli tak to ile mnie to kosztowało, tyle samo co połączenie UMTS czy inaczej?

I ostatnia kwestia. Domyślam się, że teraz osiągam max dla UMTS, ale jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia (jeszcze kilka godzin temu takie rezultaty zadowalałyby mnie w zupełności) to co musiałbym zrobić, by downloadu było 1mb? Czy ograniczeniem jest tutaj telefon i musiałbym kupić modem, czy też są jeszcze jakieś nowsze, szybsze nadajniki których w pobliżu nie mam?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

edit: ostatnia już napradę kwestia. Jeśli dobrze zrozumiałem, to by zmienić nadajnik musiałbym chodzić po pokoju, kręcić komórką i co chwilę wybierać 'wybierz sieć', czekając aż pojawi się 'drugi' Play, tak? Dlatego też do tego typu testów polecałeś wygodniejszy do tego bluetooth? Czy bluetooth nie jest wolniejszy od USB? Pytam, by wiedzieć, czy po znalezieniu drugiego nadajnika nie warto by było położyć telefon w tamtym miejscu ale podpięty już przez USB. A o zmianę nadanika (póki co trafiłem już chyba na dobry) pytałem, bo zawsze w przyszłości zdarzyć się może, że tej 'mój' się zapcha i warto by było 'szukać szczęścia' na drugim ;p
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: YaHooo »

omufo pisze:Czy dobrze myślę, że poprzednim razem łączyło mnie z nadajnikiem GSM, który też stoi obok bloku (i do którego 'widoczność' jest lepsza)?
Tak mogło być. Jeżeli nie masz wymuszonego 3g to telefon przy silniejszym sygnale 2g telefon może się połączyć po GSM.
omufo pisze:Jeśli tak to ile mnie to kosztowało, tyle samo co połączenie UMTS czy inaczej?
Z tego co ludzie donieśli na forum. To jeżeli to był nadajnik GSM Playa to stawka była taka sama jak za połączenie po UMTS. Poza tym roaming Plusa na kartach Play Online na kartę jest zablokowany.
omufo pisze:Czy ograniczeniem jest tutaj telefon i musiałbym kupić modem
Dokładnie telefon obsługuje UMTS, zaś żeby osiągnąć więcej to powinieneś mieć modem/telefon obsługujący HSDPA.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: krystianb »

omufo pisze:Czy bluetooth nie jest wolniejszy od USB?
Przy czystym umts'ie bluetooth wystarczy, w SE ma przepustowość koło 500kb/s, problem by był z hspa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: ja.michal »

omufo, prawdopodobnie łączyłeś się z GSM Playa.
P4 Spółka z o.o. GSM/4/0101/1/08 P 0.11.2018 21E02'12" 52N08'28" Warszawa Płaskowickiej 40 WAR3019

Tylko ten BTS ma też GSM w tej okolicy. Dlatego taki transfer wolny bez wymuszenia 3G.
Bez modemu/telefonu z HSPA nie da rady 1Mb/s wyciągnąć.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [NEWS] Play Online Prepaid

Post autor: Ufo atakuje »

omufo pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem, to by zmienić nadajnik musiałbym chodzić po pokoju, kręcić komórką i co chwilę wybierać 'wybierz sieć', czekając aż pojawi się 'drugi' Play, tak?
Nie musisz co chile wybierać, bo to się dzieje automatycznie. Na przykład ja mogę wymusić jedną z dwóch stacji Play, w dowolnym momencie, przy pomocy samego telefonu. Wystarczy, że odpowiedno przekręcę telefon. Antena wewnętrzna telefonu również jest anteną kierunkową i w zależności, od jej ustawienia łapie jedną stacje lub drugą. To oczywiście w ogromnym stopniu zależy od danej lokalizacji, ilości stacji, rozkładu sygnału i przeszkód po drodze itp. Czyli rządzi przypadek. ;) A oto dowód:
Zablokowany