B618 w Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
j3w9k
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-01-06, 11:14
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Re: B618 w Play

Post autor: j3w9k »

dzejk pisze:Każda z tych stron, to klony jednej i tej samej, gdzie chcą duże pieniądze za ściągnięcie czegokolwiek.
Tutaj nie trzeba pieniędzy, liczy się wiedza :)
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry60384484
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: B618 w Play

Post autor: dzejk »

4pda nie zalicza się do klonów tych stron :)
ktoś miał dostęp i się podzielił, to i ja się dzielę http://www.mediafire.com/file/kp37n539h ... 1.00.00.7z
Model name: B618s-22d
Firmware version: 11.185.01.00.00
Web UI version: 21.100.26.00.03
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: B618 w Play

Post autor: zurek »

kaefpe pisze:Hej, ja właśnie zamówiłem niebrandowany przez Play B618 z Duńskiej dystrybucji.

A kto je sprzedaje?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: B618 w Play

Post autor: amstat »

Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: B618 w Play

Post autor: zurek »

amstat pisze:https://allegro.pl/listing?string=Huawe ... e-1-1-0403
To wiem... Tylko który to router z tym duńskim softem? Wszystkie nie z Play?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: B618 w Play

Post autor: caffe23 »

Ten jest z duńskim softem. Wczoraj zamówiłem telefonicznie. Być może jutro będzie u mnie.
Osoba sprzedająca posiada kilka sztuk. Wysyła za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki zanim wręczymy pieniążki listonoszowi (kurierowi) z Pocztexu. Telefon kontaktowy podany jest na stronie z aukcją. http://allegro.pl/huawei-4g-router-lte- ... 74865.html

W tym temacie jest również o tej aukcji http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 74#p551814
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

Szukaj sztuk BEZ LOGA PLAY na opakowaniu/produkcie oraz bez polskojęzycznych napisów na opakowaniu-dzięki temu kupisz niebrandowany czysty i z pełną fukcjonalnością B618(ja wyrwałem na innej aukcji sztukę bez brandu za 499zl)
Ostatnio zmieniony 2017-05-08, 13:55 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: B618 w Play

Post autor: zurek »

Ok. Dzięki Panowie...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
krystianl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-08, 14:12

Re: B618 w Play

Post autor: krystianl »

Witam serdecznie,
Korzystajac z tematu dotyczacego B618 w Play mam kilka pytan, poniewaz chcialbym ten router zakupic w Play w abonamencie.
<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> na ile oprogramowanie z Play jest rozne od orginalnego :/ ale zalezy mi na kilku informacjach.
Czy router ten posiada serwer VPN? jesli nie to czy jest tam przekierowanie portow aby moc przekierowac ruch na inny serwer VPN zktorego bede mogl sie laczyc z siecia?
Co ogolnie jest okrojone w oprogramowaniu Play? czy jest to cos "waznego" ?
Wg mapy zasiegu play jestem w zasiegu LTE ultra na zewnatrz budynkow, wiec <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy nie bede musial miec anteny, jaka antene polecacie?
Do nadajnika play po linii prostej mam okolo 4km. W zalaczeniu przesylam dane nadajnika.

Ogolnie to jestem ciekaw ile moglbym wyciagnac na tym LTE, czy te minimum 20Mbit da rade?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

Mam oficjalną odpowiedź z Działu Prasowego Huawei Polska co do opcji agregacji pasm.
Sprawa jest jasna-NIE WSPIERA AGREGACJI 3 PASM i zbudowany jest na procku firmy HiSilicon(o dokładny model dopytałem ponownie).
Poniżej screen odpowiedzi wraz z WSZYSTKIMI możliwymi konfiguracjami agregacji 2 PASM
Zdjęcia
darekka
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: B618 w Play

Post autor: caffe23 »

darekka pisze:Poniżej screen odpowiedzi wraz z WSZYSTKIMI możliwymi konfiguracjami agregacji 2 PASM
Zdjęcia
Nie wyświetla zdjęć.
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: B618 w Play

Post autor: kaefpe »

Podłączyłem i mogę polecić ten router jeśli ktoś szuka podobnie jak ja routera do internetu kablowego z opcją LTE w przypadku gdy nam padnie główne łącze xDSL.

Przetestowałem i działa tak jak powinno, automatycznie przełącza się na GSM jak tylko zaniknie sygnał na porcie WAN.
Obrazek
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

@caffe23 Wyświetla-wystarczy kliknąć w niebieski napis "Zdjęcia"
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

krystianl pisze:Witam serdecznie,
Korzystajac z tematu dotyczacego B618 w Play mam kilka pytan, poniewaz chcialbym ten router zakupic w Play w abonamencie.
<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> na ile oprogramowanie z Play jest rozne od orginalnego :/ ale zalezy mi na kilku informacjach.
Czy router ten posiada serwer VPN? jesli nie to czy jest tam przekierowanie portow aby moc przekierowac ruch na inny serwer VPN zktorego bede mogl sie laczyc z siecia?
Co ogolnie jest okrojone w oprogramowaniu Play? czy jest to cos "waznego" ?
Wg mapy zasiegu play jestem w zasiegu LTE ultra na zewnatrz budynkow, wiec <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy nie bede musial miec anteny, jaka antene polecacie?
Do nadajnika play po linii prostej mam okolo 4km. W zalaczeniu przesylam dane nadajnika.

Ogolnie to jestem ciekaw ile moglbym wyciagnac na tym LTE, czy te minimum 20Mbit da rade?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.
Przeczytaj ten wątek. W sieci Play nie ma uzasadnienia dla tego rutera. Oczywiście można, ale za połowę osiągnie się dokładnie to samo z B525.
kaefpe pisze:Podłączyłem i mogę polecić ten router jeśli ktoś szuka podobnie jak ja routera do internetu kablowego z opcją LTE w przypadku gdy nam padnie główne łącze xDSL.

Przetestowałem i działa tak jak powinno, automatycznie przełącza się na GSM jak tylko zaniknie sygnał na porcie WAN.
Raczej odwrotnie, no chyba że faktycznie zanika Ci xDSL, ale to takie łącze jest nie warte ani grosza. Na filmiku wyżej masz zarządzanie wieloma wanami z rutera na OpenWrt. Na filmie wybieram ręcznie, ale nacodzeń ruter dzieli łącze równo na wany. Jak któryś padnie to leci przez aktywny.
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: B618 w Play

Post autor: caffe23 »

darekka pisze:@caffe23 Wyświetla-wystarczy kliknąć w niebieski napis "Zdjęcia"
Być może wyświetla ale osobom które są tam zarejestrowane.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: B618 w Play

Post autor: dzejk »

ja widzę
3e2f28354de710305f1df86faaa79008_orig.jpg
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: B618 w Play

Post autor: kaefpe »

robertnik pisze: Raczej odwrotnie, no chyba że faktycznie zanika Ci xDSL, ale to takie łącze jest nie warte ani grosza. Na filmiku wyżej masz zarządzanie wieloma wanami z rutera na OpenWrt. Na filmie wybieram ręcznie, ale nacodzeń ruter dzieli łącze równo na wany. Jak któryś padnie to leci przez aktywny.
Nie rozumiem na co miałbym wspomagać LTE kablem? :szok:

B618 u mnie automatycznie ciągnie net z kabla, jak jest podłączony jednocześnie WAN i włożona SIM - nie zauważyłem nigdzie opcji aby to zmienić i wydaje mi się ze domyślnie tak ma skonfigurowane.

Na kablu mam zdecydowanie wyższe transfery i zdecydowanie bardziej stabilne co oczywiste, nie jak na LTE od 15Mbit do 80 w zależności od obciążenia BTS.

Druga sprawa to że łącze kablowe nie ma limitu danych, na GSM masz lejek powyżej 100GB więc znowu LTE w moim wypadku jako główne łącze nie ma sensu.

Co do samego "zanikania" xDSL, to mojemu operatorowi pady zdążają się na szczęście niezwykle rzadko, nie mniej jednak zdarzy się raz na ok.4 miesiące jakiś mniejszy czy większy zgon całej kablówki i dlatego B618 jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, włożona doładowana karta z PLAY w taryfie nic nie przepada i od dzisiaj o niczym nie muszę myśleć ;)
Obrazek
krystianl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-08, 14:12

Re: B618 w Play

Post autor: krystianl »

W instrukcji B618 przeczytalem:
Anteny zewnetrzne moga byc uzywane tylko wewnatrz pomieszczen

Czyli jesli chcialbym poprawic sygnal to nie moge dolaczyc anteny na zewnatrz budynku, nie ma takiej? Jesli jest to jaka polecacie?
Czy moze ktos potwierdzic czy ten router ma server VPN?

Pozdrawiam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Używanie anteny wewnątrz nie bardzo ma sens. Jaka antena to zależy ż jakiego pasma korzystasz, czy agregacja wchodzi w grę, jaka to sieć i jaki poziom sygnału.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Mając porządne łącze kablowe kupiłeś stacjonarny ruter za 7 stów do backupowego łącza raz na 4 miesiące? Cóż... no można, można. Jak kupił byś mifi to pewnie wyszło by taniej, a internet mógłbyś brać z sobą. Oczywiście trzeba by mieć trzecie urządzenie, które używało by mifi jako backup, co skomplikowało by konfiguracje. Tak czy siak raczej niewielu użyje tego rutera jak Ty, bo koszty spore a pożytek rzadziej niż na kwartał.
krystianl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-08, 14:12

Re: B618 w Play

Post autor: krystianl »

Moj nadajnik to cos okolo 4km zdjecie ponizej. Chcialbym korzystac tak aby uzyskac max predkosc na tym routerze, wiec <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jaka antena bylaby odpowiednia :/
Router bedzie z playa (o ile warto), moze niebrandowany lepszy?

Pzdr
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Z innej beczki: kto poprawia pisownię na forum? Jestem za, ale niech robi to konsekwentnie, a nie zostawia rażące błędy ortograficzne typu końcówka -by z osobowymi formami czasowników napisana oddzielnie.
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: B618 w Play

Post autor: kaefpe »

robertnik pisze:Mając porządne łącze kablowe kupiłeś stacjonarny ruter za 7 stów do backupowego łącza raz na 4 miesiące? Cóż... no można, można. Jak kupił byś mifi to pewnie wyszło by taniej, a internet mógłbyś brać z sobą. Oczywiście trzeba by mieć trzecie urządzenie, które używało by mifi jako backup, co skomplikowało by konfiguracje. Tak czy siak raczej niewielu użyje tego rutera jak Ty, bo koszty spore a pożytek rzadziej niż na kwartał.
Dla mnie liczy się efekt, a koszt 500zł nie jest tak wielki za kawał dobrego routera ;)
MiFi mam od TP-Link, ale używam tylko na wyjazdach.
Obrazek
kaefpe
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-03, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: B618 w Play

Post autor: kaefpe »

kaefpe pisze:
robertnik pisze:Mając porządne łącze kablowe kupiłeś stacjonarny ruter za 7 stów do backupowego łącza raz na 4 miesiące? Cóż... no można, można. Jak kupił byś mifi to pewnie wyszło by taniej, a internet mógłbyś brać z sobą. Oczywiście trzeba by mieć trzecie urządzenie, które używało by mifi jako backup, co skomplikowało by konfiguracje. Tak czy siak raczej niewielu użyje tego rutera jak Ty, bo koszty spore a pożytek rzadziej niż na kwartał.
Dla mnie liczy się efekt, a koszt 500zł nie jest tak wielki za kawał dobrego routera ;)
MiFi mam od TP-Link, ale używam tylko na wyjazdach.
Obecnie szukam anteny pod agregacje 2 pasm - mam kilka nadajników w bliskiej okolicy, ale chciałbym się ustawić na ten z najmniejszym obciążeniem :D
Obrazek
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

@caffe23 koledze Dżejk wyświetla(nigdzie nie trzeba być zarejestrowanym) więc sprawdź swoją przeglądarkę, a najlepiej sprawdź na inej, bo MUSI WYŚWIETLAĆ(hostem zdjęcia jest pokazywarka.pl!!!
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Widzi nie zdjęcia a jedno zdjęcie(printscreen), który jest dziwacznie otagowany. Ja też nie wiem co to:
[if!supportLists]> <![edif]>
Co to za tagi i po co one tam są?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

Wstawiłem bezinteresownie screen z odpowiedzi producenta na pokazywarka.pl . Nie wiem z jakiego powodu forum zmienia link na "Zdjęcia" ale żadnych tagów sam nie dodawałem(może pokazywarka lub nasze forum) i tylko podałem link jaki pokazywarka wygenerowała dla forów.
Jeśli komuś to przeszkadza można link skasować i wróżyć możliwości routera z fusów dalej...
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

To foch? Printscreen masz na samej górze, więc widzisz jak to wygląda. Podobne printscreeny z odpowiedzi Huawei wklejał użytkownik janmie przed Tobą np tu i jemu takie tagi nie wyszły.
Przemyśl jeszcze tego focha.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: B618 w Play

Post autor: darekka »

Kolego szanowny to nie foch :rotfl: tylko lekka irytacja, bo nie mam wpływu na takie tagi(są i już) i nic na to nie poradze-dane otrzymałem w tej formie jak na screenie od Działu Prasowego producenta, a oni to pewnie dostali od technicznego w formie COPY/PASTE i tak pewnie wyszło.
Screen przedtawia w 100% oryginalny wygląd wiadomości od Huawei Polska(za wyjątkiem danych nadawcy/odbiorcy)

Fakty sa takie, że ten screen udowadnia iż B618 nie agreguje 3 pasm i kropka-dalsze dywagacje na temat agregacji 3CAA możemy odpuścić.
darekka
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Pytałem googla. Takie tagi wychodzą po wklejeniu z worda do ie, a irytacjia niepotrzebna. Wystarczy napisać że tak Ci się wyświetla.
ODPOWIEDZ