Gdzie są moje 32kbps? Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Brudsien »

tomian pisze:Ktoś uzyskał 4 kilobajty? Jak nie, to trza pobluzgać na blogu i Gruszka zajmie się interwencją. Może faktycznie automat ustawili na 16 a nie 32kilobity.
Szczerze mowiac nie liczylem tego tylko napisalem predkosc jaka bedzie realna przy takim pasmie i internecie bezprzewodowym.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-06-08, 17:55 ]
Wycięcie zbędnego cytatu wielopoziomowego.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 16:54 przez Brudsien, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Tomekm91 »

Witam ponownie,

Po 45 minutach uploadowania kilku screenów, powróciłem, aby je Wam pokazać, ale zanim to zrobię mało sprostowanie. Mówicie tutaj że słabo przeczytałem umowę itp, więc pofatygowałem się do pokoju obok, aby ją jeszcze raz przeanalizować. A więc po przeczytaniu jeszcze raz umowy z P4 nie znalazłem tam ani jednego zdania na temat limitu. Jest tylko mała nagonka w pkt 2. "Cennik Usług Telekomunikacyjnych P4 Sp z o.o. dostępny jest w każdym punkcie sprzedaży P4 oraz na stronie internetowej www.playmobile.pl" Ok, może nie mam racji, albo jestem tępy, ale nic takiego w umowie nie znalazłem, więc nie wiem o co niektórym tutaj chodzi z tą umową.

O to zdjęcie z tym dziwnym SMS-em, który wywołał u mnie zdziwienie.
http://i44.tinypic.com/21eatxl.jpg
Tutaj zdjęcie z speedtestu:
http://i43.tinypic.com/4g5d2p.png
Zpingowałem strone wp.pl, nie jest źle:
http://i39.tinypic.com/1zm2h4p.jpg
Transfer pobierania plików(1,5kb czasami spadało do 0!, w PLAY po limicie jest gorzej niż w orange po limicie z modemem ED77 :niepewny:
http://i41.tinypic.com/t643uw.jpg
http://i39.tinypic.com/29lbkfo.jpg

PLAY po limicie to jedna wielka tragedia, nie takiego efektu się spodziewałem, ale sam w to wpadłem i może coś przeoczyłem, moja wina.

Pozdrawiam, i przepraszam za to że się unoszę.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Blido »

Brudsien pisze:mowie jak koleżanka mi powiedziala, a ona nie miala zadnego powodu klamac,
U każdego operatora może zdarzyć się taki kwiatek.
Suzan pisze:4.2.Gdy Abonent przekroczy limit przesyłanych danych w jednym Okresie Rozliczeniowym Operator zastrzega prawo do wprowadzenia, trwającego do końca danego Okresu
Rozliczeniowego, ograniczenia prędkości przesyłania danych. W takim przypadku Abonent
będzie miał moŜliwość przesyłania danych z największą prędkością, jaka jest moŜliwa do
osiągnięcia w danych warunkach technicznych, jednakŜe nie większą niŜ 32 kb/s (górna
granica prędkości). Limity przesyłanych danych opisuje Tabela nr 4.

I tak jest chyba we wszystkich sieciach.
Za wyjątkiem Ery, która wcale nie podaje prędkości po limicie :]
adixm pisze:A w ktorych sieciach mozna te realna gorna predkosc polimitowa uzyskac??
Ja w Erze po limicie mam zawsze stabilne 2KB/s, czyli 16kb/s. Dawno temu miałem 4KB/s, kiedy jeszcze Era stosowała ograniczenie do 32kb/s.
rossoneri1899 pisze:Jest tylko mała nagonka w pkt 2. "Cennik Usług Telekomunikacyjnych P4 Sp z o.o. dostępny jest w każdym punkcie sprzedaży P4 oraz na stronie internetowej www.playmobile.pl" Ok, może nie mam racji, albo jestem tępy, ale nic takiego w umowie nie znalazłem, więc nie wiem o co niektórym tutaj chodzi z tą umową.
Operator w wielu miejscach umowy odwołuje się do cennika oraz regulaminu, tak więc podpisując umowę, akceptujesz również cennik oraz regulamin. Jest to stosowane przez wszystkich operatorów. Dlatego podpisując umowę, należało się w salonie upomnieć o cennik oraz regulamin.
rossoneri1899 pisze:Zpingowałem strone wp.pl, nie jest źle:
Szybkość transferu nie ma żadnego wpływu na ping.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Jojo »

rossoneri1899 pisze:PLAY po limicie to jedna wielka tragedia, nie takiego efektu się spodziewałem, ale sam w to wpadłem i może coś przeoczyłem, moja wina.
To ty prawdziwej tragedii w Erze nie widziałeś. :]
Play jest i tak dobry ze względu na duże limity. Nie spodziewaj się za wiele po innych operatorach bo oni mogą cię bardziej docisnąć. :rotfl:
Elektroniczna rewolucja
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: marens »

Niestety tylko Plus "gwarantuje" 32kbps. Chociaż ostatnio Orange zmieniło politykę.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Blido »

marens pisze:Niestety tylko Plus "gwarantuje" 32kbps.
Również mają "do" 32kb/s, ale że w praktyce jest właśnie tyle.
marens pisze:Chociaż ostatnio Orange zmieniło politykę.
Rzeczywiście, zmiana na lepsze, ale oczywiście standardowo prędkość "do". Czy jest ktoś kto może potwierdzić że ma stabilnie te 8KB/s po limicie?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: bob »

Blido pisze:ma stabilnie te 8KB/s po limicie?
Stabilnie to bardzo optymistycznie powiedziane. Jak dla mnie to jakiś koszmar.
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Suzan »

Blido pisze:Za wyjątkiem Ery, która wcale nie podaje prędkości po limicie :]
Tak. Masz rację.Czyli tym bardziej można by się awanturować. :D

Pamietam jak zaczynałem przygodę z internetem komórkowym, to na tym forum były równiez dyskusje na temat limitów i co po przekroczeniu. Wtedy to, wydaje mi się że mądrze, ktos powiedział, że by to była jedna wielka masakra gdyby tych limitów nie było. A dlatego, że ludzie którzy wykorzystują miesięcznie po kilkaset Giga danych zapychaliby łącza dla tych co aż tak wiele nie potrzebują. Rozumiem rozżalenie, że predkość jest mizerna po przekroczeniu limitu i przycięciu transferu. Nie rozumiem tylko oskarżeń o jakąś teorię spisku. Ja zanim wykupiłem usługę, to doskonale wiedziałem, że takie rzeczy się zdarzają i jak miałem przycięty transfer to grzecznie czekałem do rozpoczęcia nowego cyklu rozliczeniowego.
blue connect/Huawei E160
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: marens »

Możesz wrzucić screen z netmetera, dumetera polimitowy?
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: przemox.1 »

Blido pisze:Za wyjątkiem Ery, która wcale nie podaje prędkości po limicie :]
Hmm... Ja nie widziałem na umowie prędkości po limitowej Ery Czytałem dokładnie :hyhy:
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Jojo »

przemox.1 pisze:Hmm... Ja nie widziałem na umowie prędkości po limitowej Ery Czytałem dokładnie :hyhy:
Bo jej nie ma, mnie przycinają do 1KB. :cfaniak:
To dopiero cesarskie cięcie. :hyhy:
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: Blido »

przemox.1 pisze:Hmm... Ja nie widziałem na umowie prędkości po limitowej Ery Czytałem dokładnie :hyhy:
Ehh, widzę że do niektórych mówi się jak do ściany. Takie informacje u żadnego z operatorów nie są zapisane w umowie, a w regulaminie świadczeń usług telekomunikacyjnych, do którego się umowa odwołuje. Era również ma w regulaminie zawartą informację o obniżeniu prędkości po limicie, ale nie podaje jaka to prędkość. Istnieje tylko zapis "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi po przekroczeniu x GB transferu w danym Cyklu Rozliczeniowym." Ową "zmianę parametrów" można już sobie interpretować dowolnie.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Gdzie są moje 32kbps? Play

Post autor: przemox.1 »

Blido, w regulaminie to znalazłem :D
ODPOWIEDZ