Brak informacji o limicie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: krystianb »

Dodam swoje 3 gorsze. Skusiłem się jak na bezprzewodowego to można powiedzieć, że bezlimitowego neta (bo 10gb za 45zł to praktycznie jak brak limitu) i co ta urna w szczycie jest tak zapchana, że cieżko opisać. Troche się poluźniło od zeszłego tygodnia jak część studentów już z wawy wyjechała. Boje się października bo to prawdopodobnie będzie tragedia. Boje się też powrotu do domu, bo tam studenci przyjechali, może będzie ciężko, najwyżej będę miał odwyk od neta za 45zł miesięcznie. Bo 50kb/s to nie net. Tyle mojej wypowiedzi. Aha mam neta od lutego jeszcze mi się nie zdarzyło 10GB zrobić.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Maseey
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-05-15, 20:14
Lokalizacja: zamość(okolice)

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Maseey »

Mam pewną informację. Otóż byłem dzisiaj w salonie orange i zapytałem się o kłopoty z internetem, przerywanie połączenia i takie tam. Dowiedziałem się, że to przez przekroczenie limitu :zdziwko: . Gościu z salonu mnie nie zrozumiał, ale i tak wypytałem się o limit i powiedział, że już jest :/ nie wiem czy to prawda, ale jeżeli mu wierzyć to już go przekroczyłem :cry: Tutaj dowód na to jak kiepsko mi net chodzi,
Obrazek
ale to może być spowodowane baaardzo złą pogodą i tym, że ludzie w niedziele mogą masowo na kompach siedzieć, więc może jest jeszcze nadzieja...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: krystianb »

Poczekaj do 2 no 3 w nocy, jak będzie tak samo to masz limit.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: marens »

krystianb pisze:ta urna w szczycie jest tak zapchana, że ciężko opisać
Obrazek
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=565ms TTL=248
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=364ms TTL=248
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=318ms TTL=248
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=412ms TTL=248 

krystianb pisze:Aha mam neta od lutego jeszcze mi się nie zdarzyło 10GB zrobić.
Limit przekraczam w wyjątkowych sytuacjach i celowo.
Normalnie miesięcznie zużywam 3-5GB, chciałbym mieć jakiś zapas na sytuacje awaryjne.
krystianb pisze:Boje się października bo to prawdopodobnie będzie tragedia.
Problemem Playa jest również mniejsza liczba NodeB na przykładowym obszarze niż konkurencji. Widać to w szczególności na mapkach BTSów / NodeB.
Dosył do stacji bazowych nie jest problemem, tylko zawalenie sektora.
Przykładowo w weekend siła sygnału jest w przedziale (-80dBm -90dBm), w tygodniu spada (-90dBm -101dBm)
Ostatnio zmieniony 2009-06-30, 14:24 przez marens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: krystianb »

marens pisze:w tygodniu wzrasta
Spada mamy tu wartości ujemne -80 jest większe od -100.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
EmTeeDee

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: EmTeeDee »

Maseey pisze:Mam pewną informację. Otóż byłem dzisiaj w salonie orange i zapytałem się o kłopoty z internetem, przerywanie połączenia i takie tam. Dowiedziałem się, że to przez przekroczenie limitu
Limitu nie ma-raczej masz obciążony BTS lub coś tam majstrują-ja w tym miesiącu przekroczyłem grubo limit-teraz aktualizuje mi się gra przez steem średnio idzie115 KB/s
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: Oficer »

Ping też ma coś do obciążenia BTS bo u mnie raczej jest stały ciągle .
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: przemox.1 »

Ma jak jest bardziej obciążony BTS to wzrastają ;)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: adixm »

Sam nigdy nie korzystalem z OFP czy OF,ale korzystalem z lokalnej radiowki i dziekuje bardzo(wystarczylo kilku torrenciarzy), na dzien dzisiejszy od tej radiowki juz lepiej chodzi OF(probowalem na fonie) i nigdy w zyciu juz nie wezne nic "radiowego" bez limitow, bo ludzie zwyczajnie nie maja rozumu i sciagaja bez opamietania:/ I nie chodzi mi o to zeby trzymac strone Orange w tej dyskusji, lecz zwyklych userow, ktorzy w niedziele po poludniu chca skorzystac z tego za co placa a niestety nie moga bo transfery rzedu 50-100kb/s to jest żalosne:)Inna sprawa, ze rozumie posciagac co jest do sciagniecia w nocy a nie w niedziele o 14 jak wszyscy siedza na necie(w inny sposob jak limity nie da sie tego ludziom wytlumaczyc)

[ Dodano: 2009-06-30, 14:02 ]
krystianb pisze:Dodam swoje 3 gorsze. Skusiłem się jak na bezprzewodowego to można powiedzieć, że bezlimitowego neta (bo 10gb za 45zł to praktycznie jak brak limitu) i co ta urna w szczycie jest tak zapchana, że cieżko opisać.
Przy Play faktycznie najwiecej zalezy od lokalizacji bo mimo tego ze w niektorych duzych miastach maja sporo wiecej nodeb od wielkiej trojcy to i tak net ledwo zipie:/ Z tego co sie orientuje to na moim sektorze nodeb z Playa wiekszosc ludzi ma "kabel" i malo kto stawia na internet gsm i Play dziala stabilnie caly tydzien o roznych porach bylo kolo 125KB/s(testowane na starterze PlayOnline).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: krystianb »

adixm pisze:Przy Play faktycznie najwiecej zalezy od lokalizacji bo mimo tego ze w niektorych duzych miastach maja sporo wiecej nodeb od wielkiej trojcy to i tak net ledwo zipie:/
Niestety przy takim limicie to jest ulubiony net studentów, choć znam przypadki gdzie w małej mieścinie ludzie wybierają to zamiast kabla, bo taniej, i co z tego że limit. 5 miesięcy działał dobrze, zanim nodeB trafił na mape zasięgu play.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: marens »

krystianb pisze:Spada mamy tu wartości ujemne -80 jest większe od -100.
Miałem na myśli to, że w weekend mamy silnijeszy sygnał a w tygodniu mniejszy.
Doskonale wiem co masz na myśli.
marcinos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-16, 23:15
Lokalizacja: Głogów, Bądzów

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: marcinos »

Czy w Orange Freedom Pro egzekwują już limity ? Czy robią to na okresie próbnym ?
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: mimo87 »

Jeszcze o ile mi wiadomo nie oqzekwują limitów w żaden sposób. JaK Bęędą limity to wielu użytkowników będzie głośno lamentować o tym.
Awatar użytkownika
acprzemu
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2008-02-23, 09:48
Lokalizacja: Cięćk

Re: Brak informacji o limicie

Post autor: acprzemu »

Nie wiem, ale o jest nie tak. Nigdy nie miałem tak niskieo uploadu i przez to mama słaby ping i nie moge grać w CS'a, a co do limitów to raczej nie ma w tym misiąu sciągnelem Simsy 3 z 5hb,zyli z 10gb wykorzystałem i tylko mi upload spadl, a download w normie, taki jak był. Może ktoś zadzwoni do orange i się spyta o jest grane?

Obrazek
ODPOWIEDZ