Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: krystianb »

Patryk_ pisze:Brat przeszedł z iplusa 60 na 110/2.
To lipa, może jeszcze powiesz że tego 8GB? To nieźle spaprałem sprawe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:To lipa, może jeszcze powiesz że tego 8GB?
Głowy nie dam,ale zdaje się,że tylko 4,bez możliwości zmiany na 8.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

No raczej 8GB. Mi chcieli dać (a już rezygnacja poszła) iPlusa 110 8GB i 50% zniżka, ale powiedziałem, że mnie to nie interesuje. iPlus60 1.5GB mi starczy i jak będzie 50% zniżki to biorę no i tak zostało. 30zł za 1.5GB.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:No raczej 8GB.
8 GB jeszcze wtedy nie było w ofercie :]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Czekaj. A kiedy to było bo mi się daty kopię. :P
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:A kiedy to było bo mi się daty kopię.
Przełom września i pazdziernika 2008,jak napisałem wcześniej :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

A to wtedy to były inne limity. Sorry za zamieszanie. ;)
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomi 25 »

StillBallin pisze:a oni mi zamiast odciac lacze to jeszcze predkosc przywrocili

A wypowiedziałeś umowę :) Jak nie wypowiesz to umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony,może dlatego nie odcieli
rav3nlord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-29, 11:26
Lokalizacja: katowice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: rav3nlord »

mnie strasznie wkurzyli w IPLUSie.
20.07 skończyła mi się stara umowa wypowiedziana ze względu na zmiane abonamentu (4GB za 108,48).
Od 21.07 zaoferowali mi kontynuacje 8GB z 50% zniżką (54,29)
Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy wczoraj otrzymałem fakturę...
Od 21.07-16.08 naliczyli mi 94,57 oraz od 17.08 - 16.09 juz prawidłowo 54,29.
Naciągacze...!!!
Uważajcie!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Te 94,57 wygląda jak niepełny, ostatni miesiąc z poprzedniej umowy co wygląda na prawidłowe. Miałem podobnie tylko, że u mnie wyszedł pełny miesiąc.
rav3nlord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-29, 11:26
Lokalizacja: katowice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: rav3nlord »

Nic podobnego, 20.07 to była data wygaszenia umowy - tego samego dnia nie byłem w stanie zalogować się już do sieci
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Czyli jak Ci wyłączyli całkowicie numer to znaczy, że to opłata aktywacyjna.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:to znaczy, że to opłata aktywacyjna.
Dokładnie.
I gdzie tu naciąganie...
rav3nlord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-29, 11:26
Lokalizacja: katowice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: rav3nlord »

co wy czytać nie umiecie???
przecież napisałem, że to opłata abonamentowa za iplus za okres od...do...
złozyłem reklamacje, czekam na odp.
to że mi sygnał wyłączyli to 2 kwestia - mieli tego nie robic wg zapewnień konsultantki z 2699
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

rav3nlord pisze:co wy czytać nie umiecie???
Umiemy - nic podobnego nie pisałeś,opanuj się :]

39,28 to zapewne opłata za reaktywację karty.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

Powiem tak - juz nic z tego nie rozumiem. Dzisiaj ponownie rozmawiałem z 2601 ;) i miła Pani powiedziała co jest :

Przy umowie na rok
1. Przy przedłużaniu umowy - a ta kończy mi się 09.10.2009 obowiązują mnie nowe taryfy czy w moim przypadku 110zł - 12GB z 25% zniżką

2. Obejmuje mnie taryfa razem lepiej ( wczesniej musze wyłączyć net w telefonie firmowym)
Juz nic z tego nie czaje
Jutro ide do salonu firmowego i zobaczę na czym to wszystko stoi
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

No i po ptakach.
Okazuje się ze każdy w tym plusie mówi i oferuje coś innego :gwiazdki: .
NIe ma to jak oryginalny salon firmowy.

OFERTA jaką na chwile obecną podpisałem to
1. 19GB z 50% rabatem na rok - bez modemu - wychodzi kole 78zł na miesiąc ( czyli przy przedłużaniu umowy nowe taryfy obowiązują )
2. W innym wątku było to poruszane - mam możliwość aktywacji usługi razem taniej - chodzi o darmowe 0,5GB na telefonie ( usługa głosowa).
Czyli jak dla mnie super. NIe dość ze odpada 60zł za internet w telefonie to teraz za 19GB płacę mniej niż wcześniej za 8GB
W tym momencie plus się spisał że tak powiem. :gwiazdki:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:OFERTA jaką na chwile obecną podpisałem to
Też mi się tak wydaje, że najlepiej takie sprawy załatwiać w salonie firmowym :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Też mi się tak wydaje, że najlepiej takie sprawy załatwiać w salonie firmowym
Ale to się zmieniło dopiero po tym jak im spora część klientów w lipcu zdezerterowała.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:to się zmieniło dopiero po tym jak im spora część klientów w lipcu zdezerterowała.
Chyba tak, jednak ważne jest, że to coś zmieniło na lepsze :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

Kocham profesjonalizm pracownikó 2601 PLUSA. KOlejna na szczeście mała minka. Wczoraj Panienka z Okienka ( 2601) powiedziała mi ze teraz nic nie stoi na przeszkodzie zeby mieć dzieki Iplusowa bezpłatny internet w komorce od DZISIAJ ale wczesiej musze wyłączyć IPLUS z telefonu do rozmów( te 1GB za 60zł). Tak wiec z dniem dzisiajszym odłączyła ten internet ( za 12zł takie odłączenie ;) a ja rano postanowiłem aktywować usługę razem lepiej( czy jak ona się tam nazywa ;)
I co??? MINA ;)
Owszem mogę ją aktywowac ale dopiero od początku nowego okresu rozliczeniowego czyli w moim przypadku od 9.09.
Pan z 2601 dzisiaj zaproponował ponowne podłączenie iplusa i napisanie skargi na Panienkę - co ona mi winna,olałem sprawe i czekam do 9.09 ale swoja drogą to pełna dezinformacja w tym BOKU.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:Owszem mogę ją aktywowac ale dopiero od początku nowego okresu rozliczeniowego czyli w moim przypadku od 9.09.
Nie żebym bronił Plusa, ale sądzę, że to nie zależy od sieci. Wszędzie może się zdarzyć ktoś kto spał na szkoleniach ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: zimplusowany »

Niebawem kończy mi się umowa z Plusem. Mój plan to iPlus prywatnie 75 z limitem 3GB (umowa zawarta na rok, bez modemu). Jak myślicie, czy jest szansa na obniżkę abonamentu o 25% + nowy limit tj. 4,5GB? Może to są zupełnie nierealne wymagania. Byłbym wdzięczny za informacje, bo nie bardzo wiem jak mam podejść do sprawy podczas wizyty w saloniku.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

zimplusowany pisze:Byłbym wdzięczny za informacje, bo nie bardzo wiem jak mam podejść do sprawy podczas wizyty w saloniku.
Myślę, że masz szanse na taką ofertę. A jak podejść do sprawy? Moim zdaniem zagrać w otwarte karty. Spytać się konkretnie "co mi dacie jak u was zostanę" i już.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Pawlox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-31, 18:59

Przedłużenie umowy

Post autor: Pawlox »

Witam. Zawarłem z Plusem umowę na iPlus60 na okres 2 lat. Na początku nie byłem zbyt zadowolony, ale ostatnimi miesiącami jakimś cudem zacząłem łapać sygnał HSDPA i jestem zadowolony. Dziś dostałem pismo z ofertą przedłużeniową (trochę dziwne, że tak wcześnie, bo umowę podpisywałem 13.12.07). Pisze w niej, że mam do wyboru rabat na abonament 25% i umowę na 12 miesięcy lub nowy modem od 1zł i umowę na 24. Modemu nie chcę zmieniać, bo wydaje mi się, że ten, który mam jest dobry. Dalej napisali, żeby wysłać sms pod bazpłatny nr. 2699, a oni oddzwonią ze szczegółami, więc wysłałem sms o treści zawierającej nr. mojego tel. w sieci Orange. Nie otrzymałem jeszcze żadnego odzewu. Czy to 25% dotyczy dowolnego planu cenowego, tzn. mogę zmienić plan na iPlus75 i będę wtedy płacił ok. 54 zł przy limicie 4,5Gb? W piśmie małym druczkiem pisze, że oferta jest ważna przez 30 dni - czy tyle czasu mam na podjęcie decyzji? Czy jeśli już otrzymałem propozycję przedłużenia, to mogę się teraz na nią zgodzić i od następnego okresu rozliczeniowego będę miał to 4,5Gb? Czytałem cały wątek i wiem, że niektórym osobom udało się wynegocjować 50% rabatu, ale ja nie potrafię twardo negocjować, a wymówienie nie wchodzi w grę :roll:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Pawlox ja bym osobiście radził przejście się do salony firmowego :)
Pawlox pisze:Czy to 25% dotyczy dowolnego planu cenowego, tzn. mogę zmienić plan na iPlus75 i będę wtedy płacił ok. 54 zł przy limicie 4,5Gb?
Tak, masz do wyboru każdy plan. Za wyjątkiem chyba tego 1GB z limitowaną prędkością do 1mbps.
Pawlox pisze:Czy jeśli już otrzymałem propozycję przedłużenia, to mogę się teraz na nią zgodzić i od następnego okresu rozliczeniowego będę miał to 4,5Gb?
Dokładnie tak to będzie :) Nie trzeba czekać aż poprzednia umowa się skończy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Pawlox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-31, 18:59

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pawlox »

Dzięki za szybką odpowiedź :)
YaHooo pisze:Pawlox ja bym osobiście radził przejście się do salony firmowego :)
Chyba tak zrobię. Jak tylko jutro będę miał czas to pójdę jutro z tym pismem do salonu i pogadam z nimi o tym. Nie wiesz może czy otrzymam antywirus w tej opcji? W liście jest to uwzględnione tylko w tej drugiej opcji. Jest tam także o "atrakcyjnej cenie Mini Notebooka..." - zastanawiam się jaka by ona była - "...oraz routera" -routera? Na co mi on (tzn. wiem do czego służy, ale nie wiem po co akurat w iPlusie)?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Pawlox pisze: Nie wiesz może czy otrzymam antywirus w tej opcji?
Jak ja brałem przedłużenie to nie dostałem antywirusa. Więc nie wiem jak to jest do końca.
Pawlox pisze:wiem do czego służy, ale nie wiem po co akurat w iPlusie
To jest traki router do którego wkładasz modem od iPlusa i dzielisz łącze na kilka komputerow bez potrzeby konfigurowania połączenia na komputerze, korzystasz jak ze zwykłego internetu wi-fi/LAN.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Pawlox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-31, 18:59

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pawlox »

Kurczę, teraz mam dylemat. Dowiedziałem się dziś, że jest szansa na puszczenie światłowodu przez moją miejscowość, ale nie znam jeszcze szczegółów. Na piśmie od Plusa pisze, że oferta ważna jest przez 30 dni. Muszę dać im odpowiedź w ciągu tych 30 dni? Potem już nie dostanę takiej oferty?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: sp6huk »

Ale kto będzie ciągnął światło ??? Jakiś operator czy Plus ??? No jeżeli Plus do nodeBa będzie ciągnął światło to niby czemu miałbys potem nie korzystac z iPlusa po świetle jeżeli będzie podbięty do stacji bazowej ???
Awatar użytkownika
Pawlox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-31, 18:59

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pawlox »

Jakaś inna firma, ale nawet nie znam żadnych szczegółów, bo dowiedziałem się tego od siostry, której powiedział o tym znajomy. Że niby jak będą ponad 3 osoby chętne to poprowadzą, a abonament ma wynosić od 14zł-90zł (ma ktoś jakieś skojarzenia?) . Nie wiem co to za operator/firma, ale abonament od 14zł? To chyba 32kb/s... Nie wiem za to czy miałbym lepsze warunki za tą cenę abonamentu co w iPlusie. Przed chwilą dzwonił do mnie gość z Plusa i przedstawił szczegóły, czyli tak jak się spodziewałem - najatrakcyjniejszą opcją byłby iPlus75 z rabatem 25% i limitem 4,5GB. Na siłę chce żebym mu dał odpowiedź, a ja nie wiem co robić. Ma zadzwonić w czwartek o 18, także do tego czasu muszę się dowiedzieć czegoś o tym światłowodzie. No i konsultant mówił, że dodają licencję na KIS.

EDIT. :gwiazdki:
EDIT2: Ok, znam już firmę (http://www.star-net.com.pl/) i mniej więcej ceny. za 50 zł mogę mieć u nich 1Mbps bez limitów. Chyba bardziej się opłaci?
ODPOWIEDZ