Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

KamAs24 pisze:Przed drzwiami do domu dziala jak powinno lecz w domu są zaniki.
To musisz antenę zewnętrzną na zewnątrz wystawić (nie może leżeć na oknie) i wycelować ją w kierunku stacji bazowej CDMA.
Na mapie z linku zobaczysz gdzie w okolicy masz stacje CDMA
http://mapa.btsearch.pl/
Nie pomagam na PW!
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Podzielna uwaga to czasem trochę za mało przy dziecku.Nie oceniaj książki po okładce.Miarą człowieka nie jest poprawna polszczyzna.Dziękuję za opowiedź i proszę o wyrozumiałość.A "faq" nie było potrzebne.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Podzielna uwaga to czasem trochę za mało przy dziecku
No to prawda, nie da się dzieckiem zajmować i z anteną biegać po dachu/podwórku. Ale przecież po południu może ktoś inny dzieckiem się zająć na godzinkę chyba (albo chociaz popilnować jak będzie spało?)
KamAs24 pisze:A "faq" nie było potrzebne.
:faq: z angielskiego Frequently Asked Question czyli Często zadawane pytania. Tym skrótem "FAQ" oznaczony jest dział forum (i nie tylko u nas) zawierający zbiór odpowiedzi na takie pytania.

Niestety reszty wypowiedzi nie potrafię zrozumieć/skomentować do czego to ma być?
Nie pomagam na PW!
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: lubczyk »

Koleżance chyba chodzi o twój podpis ;)
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

KamAs24 pisze:Szukałam zasięgu w całym domu i nie jest dobrze.Przed drzwiami do domu dziala jak powinno lecz w domu są zaniki
To raczej niemozliwe z uwagi na to ze w samym Lwówku jest nadajnik, przy tak niskiej częstotliwości to nawet w piwnicy powinnaś mieś zasięg, a nie tylko w całym domu..
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Napisałam Lwówek Śląski bo nie chciałam podawać miejscowości.A mieszkam w Zbylutowie 11km od Lwówka Śląskiego.

[ Dodano: 2010-01-07, 16:21 ]
wojteks
Przepraszam.Myślałam,że Twój podpis "Pisz poprawnie.."dotyczył bezpośrednio mojej osoby.Reszta wypowiedzi-nie można oceniać człowieka po tym,że robi błędy ortograficzne i stylistyczne.Skoroś taki życzliwy odpowiedz mi na pytania proszę.Czy to prawda,że jeśli nie mam zasięgu w telefonie komórkowym z sieci Plus i Era w swoim domu to internet z tych sieci równierz nie będzie działał?Czy ta antena jeśli ją zamontuje na zewnątrz dużo polepszy sygnał?Czy to prawda że Orange Freedom Pro lepiej działa latem a zimą gorzej? Wzięłam napróbę ale myśle że zrezygnuje.Moge to powiedzieć już po pierwszym dniu.Zobaczymy jak sie sprawi antena

[ Dodano: 2010-01-07, 16:23 ]
[...]

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-07, 16:28 ]
Wycinam zbędny podwójny wpis (zdublowany).
Ostatnio zmieniony 2010-01-07, 16:29 przez KamAs24, łącznie zmieniany 2 razy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

KamAs24 pisze:Napisałam Lwówek Śląski bo nie chciałam podawać miejscowości.A mieszkam w Zbylutowie 11km od Lwówka Śląskiego.
No to proponuje zakupic antene zewnetrzna i kierowac ja na Lwówek Ślaski, to jest zaledwie 10km, wiec spokojnie musisz dac rade sciagnac CDMA.Mozna by jeszcze spróbowac z Iplusem, do NodeB masz 6km, wiec tu tez z antena moze dasz rade sciagnac sygnał, chociaz wydaje mi sie ze bedzie ciezko.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

adixm pisze:No to proponuje zakupic antene zewnetrzna i kierowac ja na Lwówek Ślaski,
Mam już antene. Trzeba ją tylko zamontować.Czekam na wolne moce przerobowe mojego mężczyzny.Mam Orange na próbe,Myślisz,że IPLUS może działać lepiej skoro nadajnik jest bliżej?Czy jeśli nie mam zasięgu w telefonie z Plusa w swoim domu to będzie mi latać internet?
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

ja bym brał CDMA :) Jak masz jeszcze antene zwenętrzną to Iplus sie chowa. Ja mam Orange Free Optimum CDMA i modem ADU 635WA i z małą antenką zewnętrzną dołączono do zestawu mam 4 kreski na 5 zasięgu. Nadajnik mam 11 km odemnie
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

OBRAZKI MOŻNA POWIĘKSZYĆ KLIKAJĄC NA NIE

Obrazek

Co do zasięgu, CDMA ma rewelacyjny zasięg. 450MHz i szumowa charakterystyka sygnału robi swoje - można odbierać i nadawać na duże dystanse - większe niż GSM.

ORAZ TO: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=243701#243701

A co do limitu, to PO LIMICIE, na moim CDMA ciężko otworzyć jakąkolwiek stronę, ponieważ właśnie... Nie otwiera się, zrywa połączenia przeglądarki! 3x reklamacja, 3x olewanie. Oddałem komuś kto bardziej potrzebuje niż ja, ponieważ..

Aktualnie mam DSL 2Mbps i jestem wniebowzięty. Można komfortowo korzystać, bez czekania, bez limitów, bez rozłączania.. Nawet Neo256 jest IMO lepsze niż to badziewie CDMA z limitem 3GB. Technologii wolniejszej niż UMTS nie polecam wcale - szkoda czasu.. Neo1Mbps, lub jakiś dostawca WiFi 1Mbps jest już optymalnie jako Internet do domu! Chyba że chcesz odebrać jednego maila na dzień to i EDGE wystarczy z samozaparciem, ale powiem żę szkoda życia - czas ucieka na czekaniu.

A i jeszcze coś...
Obrazek
Tak działa Orange Free (OF) w mojej miejscowości - żebym nie ściemniał. Żenujące, niektóre strony nie chcą się wczytywać wcale, a ping 600ms oznacza, że przeglądarka (dla przykładu) na każde zapytanie oczekuje ponad pół sekundy i nie ma gwarancji, że dostanie na nie odpowiedź. Operator ma to daleko w poważaniu i dalej naciąga ludzi, nie przyjmuje reklamacji. Wiele osób zostało nabitych w butelkę.

Obrazek
A tak DSL 2Mbps.. Bardzo podobnie zresztą u mnie działał OFP, ALE limit 3GB można wykorzystać w jakieś 4 godziny z taką prędkością, przeglądając np. YouTube.

Jeśli faktycznie nie ma wyjścia i nie ma alternatywy, to proponuję przetestować Orange CDMA (pożyczając od kogoś albo coś), jeśli będzie OK (choć w najbliższym czasie i tak może się zapchać cała sieć mobilna Orange - w UK już mają pod górkę oraz na wyżej zamieszczonym zrzucie to widać (OF)) to warto zastanowić się nad wyższym pakietem, przynajmniej 10GB/miesiąc na moje oko..

adixm proszę nie cytuj moich wypowiedzi wyrwanych bezsensownie z kontekstu i nie radź ludziom źle tylko dlatego, że Tobie wystarczy "rower do jeżdżenia na wakacje za granicę". Nie cofajmy się w rozwoju technologicznym!

Obrazek

PS. Znam ograniczenia technologii bezprzewodowych.

Szczerze pozdrawiam i życzę szybkiego Internetu!
komputer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-03-28, 21:31
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: komputer »

No w końcu ktoś prawdę napisał o tym naszym pseudo internecie w naszym kraju.

BRAVO!!! :brawa:
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Digitall pisze:adixm proszę nie cytuj moich wypowiedzi wyrwanych bezsensownie z kontekstu i nie radź ludziom źle tylko dlatego, że Tobie wystarczy "rower do jeżdżenia na wakacje za granicę". Nie cofajmy się w rozwoju technologicznym!
Opowiadasz glupoty, bo OFP jest przeznaczone na tereny niezurbanizowane, gdzie nie ma innej mozliwosci podlaczenia neta, a moim zdaniem limit 3GB jest na pewno lepszym rozwiazaniem niz zupelny brak dostepu do neta, lub placenie 2k zl za podlaczenie neta satelitarnego. Nigdy nie twierdzilem ze OFP jest lepsze od kabla bo tak nie jest, ale jak juz ktos troszke pomysli to zamiast OFP wezmie Orange Free Platinium i swobodnie korzysta z neta, tylko no wlasnie trzeba myslec zanim sie cos podpisze no nie Digitall, ?? :D
KamAs24 pisze:Myślisz,że IPLUS może działać lepiej skoro nadajnik jest bliżej?Czy jeśli nie mam zasięgu w telefonie z Plusa w swoim domu to będzie mi latać internet?
Wiesz co nie jestem specjalista ale jesli nie ma zasiegu gsm to na umts w ogóle nie ma co liczyc wiec jedynym rozwiazaniem pozostaje OFP lub Orange Free od Optimum wzwyż.

[ Dodano: 2010-01-07, 19:29 ]
komputer pisze:No w końcu ktoś prawdę napisał o tym naszym pseudo internecie w naszym kraju.

BRAVO!!!
Kto Ci kazał brać?Bez limitów w ogóle byś nie skorzystał, zdajesz sobie z tego sprawę geniuszu?Weż kabel jak zamierzasz ściągać 700GB na dzień z torrentów lub cały dzień siedzieć przed youtube.Sam korzystałem z Orange Free po limicie przy 64kb/s i strony ładowaly sie naprawde przyzwoicie tym bardziej ze pingi sa wyzsze niz w wypadku cdma.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

adixm widać niczego nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi.. A teraz napiszę prostymi słowami: to że tobie wystarczy 3GB limitu, to nie znaczy że innym również i że oni będą zadowoleni z takiego dostępu do Internetu. Rozumiesz? Nigdy nie wiesz, kto i ile wykorzysta. Poza tym Orange OFP to ściema! BO:

Tak, OFP przeznaczone jest na tereny niezurbanizowane, ale jak widać Operator sprzedaje usługę nawet w miastach, stąd te wszystkie problemy z zakorkowaniem sieci - masa użytkowników którzy mogliby mieć dostęp do sieci po przez INNE MEDIA. Od CDMA lepszy zdaje się być WiMAX, ale jeszcze nikt nie poszedł po rozum do głowy, żeby zacząć stawiać większą ilość BTSów w tych miejscach gdzie potrzeba.

Ale się uśmiałem po przeczytaniu zedytowanego powyższego posta... Internet to nie tylko YouTube i Torrenty... Ahahahhaaaa... Wyobraź sobie że są VPNy, Skype, SVN/CVS, serwery firmowe itd.. Nawet na www 3GB to za mało!

A ja brałem jak nie było limitów - i tak swoje wydoiłem na tym dopóki nie zmieniłem dostawcy.. A teraz dałem komuś kto za darmo (ODE MNIE - widzisz jaki dobry jestem, nie jakiś taki cham jak sobie myślisz) korzysta z tego dostępu OFP.

Poza tym weź sobie to CDMA i śpij z nim (z modemem), bo my czekamy na WiMAX i lepsze technologie na tereny niezurbanizowane (najlepiej światłowody!). [OFP to nie Internet mobilny!]

Wybacz ale wkurzyłem się, po 10 już chyba post który piszesz bzdury próbują nieudolnie ośmieszyć moje wypowiedzi nie podejmując konstruktywnej! dyskusji popartej stosownymi argumentami popierającymi nieszczęśliwych klientów sieci Operatora.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Teraz po przeczytaniu tego wszystkiego już sam nie wiem co myśleć.

Na pewno nie dam 500+zł za modem, więc Orange Free Optimum na 12 miesięcy odpada.
Dlaczego 12 miesięcy? Wciąż mam nadzieję, że coś lepszego będzie dostępne (WiFi albo co), dlatego nie chcę wiązać się z Orange na 2 lata jak za np rok będzie możliwość podłączenia WiFi ale z moim szczęściem to i tak nic się nie zmieni.

Co do OFP - na Iplusie miałem limit 1gb i jakoś funkcjonowałem z tym, więc chyba tego 3gb od razu nie wykorzystam...

Jutro muszę dokonać wyboru.
Bany93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-06, 18:59
Lokalizacja: Żory

Antena Dipol

Post autor: Bany93 »

A teraz pytanie do posiadaczy anteny Dipol:

Czy wszyscy uzyskaliście lepszy transfer?
O ile wzrósł wasz transfer po zakupie tej anteny?

Pytam bo nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Sadi: Zastanów się spokojnie.. Jeśli nie masz alternatywy (kabel / WiFi / WiMAX) to OFP jest opcja do wzięcia. Ewentualnie zobacz jeszcze MULTIMO daje limit chyba 7GB po CDMA - to taki wirtualny operator działający chyba na Orange - musisz zadzwonić do nich. Ale pomyśl jeszcze że jak dopadniesz szybkie łącze, to limit może polecieć szybko, a żal będzie ograniczać się, bo wszystko będzie tak szybko śmigać (w porównaniu do Twojego iPlusa na EDGE teraz)..

Możesz też poczytać moje posty wcześniejsze (jak budowałem swoją sieć i jak bardzo wkurzało mnie OFP i te marne limity). Im krótsza umowa tym lepiej. Może warto wziąć Orange Free Otpimum albo wyższy pakiet na 12 miesięcy? Nie wiem ile to teraz kosztuje. Jak nie masz modemu co obsługuje CDMA (Anydata lub Axesstel) to też musisz taki kupić (chyba musisz to kupić do umowy koniecznie).

Ja wolałem oddać swoją aktywację (i płacić nadal abonament) komuś kto potrzebuje niż płacić kary umowne OFP (ponad 500zł) bo u mnie po limicie to nie szło nic zrobić (po limicie iPlus na EDGE lepiej chyba działał niż to).

Dodano: PATRZ TUTAJ I ZADZWOŃ DO NICH! http://www.multimo.pl/internet-mobilny/
Tylko Ciebie interesuje jedynie CDMA: http://www.telepolis.pl/news.php?id=16097
Są umowy bezterminowe nawet. Ta firma jest DOBRA! Bardzo dobry kontakt z BOA. Nie wiem czy mają CDMA, powinni mieć z tego co wiem.

Bany: NIE TEN TEMAT - o tym już było - szukaj.
Ostatnio zmieniony 2010-01-07, 20:11 przez Digitall, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Bany93 pisze:Czy wszyscy uzyskaliście lepszy transfer?
O ile wzrósł wasz transfer po zakupie tej anteny?
Zastosowanie anteny nie gwarantuje w żaden sposób wzrostu transferu.
Stosując anteną uzyskujemy większy sygnał.
Nie pomagam na PW!
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Digitall pisze:Orange Free Otpimum albo wyższy pakiet na 12 miesięcy?
No wszystko by było ok gdyby nie cena modemu (ponad 500zł). Nie dam tyle...

Co do MULTIMO to zaraz poszukam czegoś na googlach.


EDIT -

Prędkość przesyłania danych dla usługi Multimo Mobile zależy od technologii przesyłania danych [3G (UMTS) albo HSPA
albo EDGE albo GPRS],

Nie mają CDMA.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

A dzwoniłeś do nich? Spróbuj, może mają CDMA..
Trochę szkoda jak nie mają, bo mają dobre umowy bezterminowe i miłą obsługę przez telefon :)
tomaszek83
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-04-04, 09:38
Lokalizacja: wlkp

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: tomaszek83 »

Zgadzam z tym co pisze Digitall. I odliczam dni do końca umowy (1 rok, 3 miesiące) jak jest limit to nie powiem jest fajnie. Jak podpisywałem umowę to nie było alternatyw więc musiałem wybrać OFP teraz się to zmieniło są inni dostawcy. Wiec jeśli ktoś ma alternatywę bez limitu lub z normalnym limitem to niech OFP omija szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Nie wiem co wy macie do CDMA. Mam tego neta chociaz jeszcze nie mam aktywacji, do póki nie wygaśnie moja stara umowa czyli jeszcze jakis miesiąc :P Koledzy kołomnie mają CDMA w OFP, transfery np to 1.3 Mb/s, 1.6 Mb/s tylko ze mają OFP mały limit, wiec jak ktoś chce CDMA to tylko Optimum i w góre. Ja polecam optimum, podpisałem umowe na optimum, zobaczymy jak to będzie z limitem. jutro przychodzi do mnie kumpel z kartą Ruim z OFP i będziemy testowc prędkosc, ,moc sygnału u mnie na AnyData ADu 635-WA, a wyniki z Orange Free optimum podam za jakies miesiąc i pare dni :P Więc moim zdaniem jezeli CDMA to nie OFP tylko Orange Free :) 3 gb to rzeczywiście mało, a przy prędkosciach 1 mb/s stronn WWW nie będziemy przeglądac bo i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> jakis filmik sie sciagnie z rapida, z YT i w ogole. 7 Gb to minimalny limit zeby spokojnie na jerza poszalec na CDMA :) a pozatym w salonach ADU kosztuje 99 zł na 24 miesiące nawet DLA NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW!!! (przynajmniej w mojej miejscowosci tak jest) To naprawde sie opłaca bo chyba jak się nie myle Axess kosztuje jakies 250zł. a 25 zł róznicy między OFP a Orange Free Optimum to nic w porównaniu do limitu który jest 4 Gb wyższy i daje nam możliwosc sieci nie tylko CDMA ale tez UMTS/HSDPA I GPRS. :ok:
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Digitall pisze:adixm widać niczego nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi.. A teraz napiszę prostymi słowami: to że tobie wystarczy 3GB limitu, to nie znaczy że innym również i że oni będą zadowoleni z takiego dostępu do Internetu. Rozumiesz?
I dlatego sa inne opcje OF np.Orange Free Platinium, a 36GB to naprawde juz mnóstwo transferu.
Digitall pisze:Od CDMA lepszy zdaje się być WiMAX, ale jeszcze nikt nie poszedł po rozum do głowy, żeby zacząć stawiać większą ilość BTSów w tych miejscach gdzie potrzeba.
WiMAX nie nadaje sie na tereny niezurbanizowane ze wzgledu na bardzo wysoka czestotliwosc, wiec jaki tu widzisz sens?
Digitall pisze:Poza tym weź sobie to CDMA i śpij z nim (z modemem), bo my czekamy na WiMAX i lepsze technologie na tereny niezurbanizowane (najlepiej światłowody!). [OFP to nie Internet mobilny!]
Jasne pociagna światlowody przez kilka kilometrow zeby zapewnic internet kilku ludziom...juz pod wzgledem ekonomicznym absolutnie nierealne.
Sadi pisze:Co do OFP - na Iplusie miałem limit 1gb i jakoś funkcjonowałem z tym, więc chyba tego 3gb od razu nie wykorzystam...

Jutro muszę dokonać wyboru.
Zrobisz jak chcesz, ale na takim odludziu mozesz miec ciezko na jakis super internet.
Bany93 pisze:A teraz pytanie do posiadaczy anteny Dipol:

Czy wszyscy uzyskaliście lepszy transfer?
O ile wzrósł wasz transfer po zakupie tej anteny?
Jesli masz dobry sygnal to transfer moze pozostac na niezmienionym poziomie tym bardziej ze transfer zalezny od pory dnia sugeruje ze wplyw na transfer
w Twoim wypadku ma przede wszystkim obiazenie nadajnika.

[ Dodano: 2010-01-07, 21:05 ]
Digitall pisze:Sadi: Zastanów się spokojnie.. Jeśli nie masz alternatywy (kabel / WiFi / WiMAX) to OFP jest opcja do wzięcia. Ewentualnie zobacz jeszcze MULTIMO daje limit chyba 7GB po CDMA - to taki wirtualny operator działający chyba na Orange - musisz zadzwonić do nich.
Multimo to raczej zadne wyjscie chyba ze kupisz modem dualny na wolnym rynku, z tego co juz tu ktos mowil w Multimo CDMA dziala. Chociaz jesli nie chce sie wiązac umowa to moze to byc bardzo ciekawe wyjscie:)
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

czarenty6587 pisze:pozatym w salonach ADU kosztuje 99 zł na 24 miesiące
Hmmm... Ciekawe ile by kosztował na 12. Z 300zł bym mógł wydać, jednak w internetowym sklepie cena nadal wysoka...
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Dziękuję za odpowiedzi.Tak sobie czytam i troszkę z Waszych wypowiedzi rozumię lecz nie wszystko.Przepraszam czy ktoś mi może wytłumaczyć co oznacza skrót WiMAX?
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

http://pl.wikipedia.org/wiki/WiMAX

"WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) to technologia bezprzewodowej, radiowej transmisji danych" - źródło: Wikipedia

Google nie są straszne :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Przepraszam czy ktoś mi może wytłumaczyć co oznacza skrót WiMAX?
WiMAX to internet bezprzewodowy, bez limitów transferu, oferuje w miarę niskie pingi na poziomie ~60 ms, prędkość jest stała, nie waha się jak w przypadku internetu mobilnego, i działa całkiem na innej zasadzie, jesteś przypisywana do danej stacji bazowej, przez co nie grozi Ci złe działanie internetu poprzez obciążenie bazy. Internet WiMAX oferuje Era oraz Netia
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:KamAs24 napisał/a:
Niestety,jeśli Era i Netia to nic z tego.U mnie nic nie działa tylko stara dobra Idea.Dzięki że piszesz w zrozumiałym dla mnie języku.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze: Niestety,jeśli Era i Netia to nic z tego.U mnie nic nie działa tylko stara dobra Idea.Dzięki że piszesz w zrozumiałym dla mnie języku.
Ja bym Ci radził ewentualnie, zamówić usługę WiMAX od Ery, przyjechali by technicy i sami sprawdzili czy da radę, czy nie założyć WiMAX'a. Bo widzę, że w twoich rejonach jest zasięg WiMAX'a z Ery więc warto spróbować ;) Z tego co wiem, to za sprawdzenie nie jest pobierana żadna opłata manipulacyjna, więc nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać dobrze działający internet.
KamAs24 pisze:U mnie nic nie działa tylko stara dobra Idea.
Nie porównuj internetu mobilnego do WiMAX'a to działa całkiem na innej zasadzie, więc ty nie możesz wnioskować, że nie będzie działał u Ciebie WiMAX.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sp6huk, łącznie zmieniany 1 raz.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: centrix23 »

Kolego digitall:

Widzę, ze jesteś negatywnie ustosunkowany do internetu w Orange CDMA... Musisz jednak wziąć pod uwagę, to że twoje smutne doświadczenia z CDMA wcale nie muszą przekładać i odzwierciedlać sie u innych użytkowników tego netu. Mieszkamy w różnych miejscach w Polsce i jakość tego netu zależy tez m.in. od obłożenia danej stacji bazowej w danym miejscu. Może jednak trafiłeś na zapchaną stację? Jednak tobie ból największy sprawia ów nieszczęsny limit... Ano drogi użytkowniku, podpisując umowę zgodziłeś się na ten limit, którego początkowo nie było, ale wiadomo że będzie z racji charakteru tego neta. Na pewno też miałeś wyobrażenie jaka ilość danych pobierasz z netu, więc marudzenie że limit mi się kończy po 4 godzinach jest nie na miejscu... Dla wielu użytkowników ten internet to na prawdę jedyna alternatywa (w tym dla mnie), całkiem nieźle spisująca się nawet po wykorzystaniu limitu. A to jak użytkownik ten limit wykorzysta i w jakim czasie to już jego indywidualna sprawa i konsekwencje w postaci wolnego netu. Możesz mówić, że cofamy się do średniowiecza, ale ja wolę być w tym średniowieczu niż w erze kamienia łupanego..., ty bardziej, ze w wielu miejscach lepszych perspektyw nie ma i pewnie długo nie będzie. Więcej optymizmu - Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sundance_kid »

KamAs24 koledzy wyżej napisali, że masz szansę na inny net niż komórkowiec or CMDA. To już jest ostateczność. Uwierz. Podejrzewam, że Twoje dziecko przyprawi Cię o mniej nerwów niż taki net. Nie zaszkodzi spróbować.
ODPOWIEDZ