iPlus zaczął ciąć?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: niq »

Może się uwzięli na województwo dolnośląskie :D Też tam mieszkam i to nawet niedaleko ciebie :). No ostatnio zdarzało się, że transfer spadał, ale dzisiaj to średnio co 2-3 minuty mi całkowicie rozłącza połączenie. Próbowałem na kompie stacjonarnym, palmtopie, zmieniałem komórki, a i tak dalej rozłącza. Mam nadzieję, że to szybko minie. :)
walker214
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-19, 13:04
Lokalizacja: che?mno

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: walker214 »

A moze by ktos napisal z innego regionu niz dolnoslaskie, czy tez ma problemy ?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Tomekłódź »

Żadnych problemów nie odnotowano. Łódź. Tylko te co zwykle u mnie, czasami zerwie połączenie :(
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

Ja też nie mam żadnych problemów (Warszawa).
iPlus+E61i=FUN
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: baton »

Ja mam, a moze raczej mialem problemy: wczoraj niemal caly dzien i dzisiaj.

Transfer (dawnload) sie 'korkowal' kilka razy zerwalo polaczenie.

Od kilku godzin dziala ok.
walker214
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-19, 13:04
Lokalizacja: che?mno

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: walker214 »

Ja jutro bede mial okazje przetestowac iPlusa w kujawsko-pomorskim to dam znac co i jak.
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: l_uke »

Hrubieszów (lubelskie) - nie ma żadnych problemów, wręcz przeciwnie, internet śmiga niemołosiernie :D
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: dormario »

U mnie w Lubartowie woj. lubelskie kicha, tragedja i nie wiem co jeszcze.:evil:
Dwa dni było wspaniale, nawet jeszcze dzisiaj rano, a teraz lipa.( 45kb/s)
Co siędzieje z tym iPlusem :cry: :evil:
Awatar użytkownika
Loras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-04, 14:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Loras »

U mnie all ok. Od jakiegoś czasu przestało zrywać połączenia:D i transfer na dobrym poziomie :D <<Bdg>>
_________________
iPlus, N6630+DKU2
Searching for Extra-Terrestrial Intelligence...
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: niq »

A ja już wszystko wiem :). Dzwoniłem do techników z plusa i podobno całe województwo dolnośląskie ma takie problemy, oni o tym wiedzą, a technicy robią wszystko, aby to jak najszybciej naprawić. Ja dzisiaj w ogóle nie mogłem się rano połączyć z netem, ale teraz wszystko działa już chyba dobrze... :)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

A jakie masz pingi w iPlusie, kiedy używasz EDGE albo GPRS?
iPlus+E61i=FUN
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: PawełB »

Wczoraj tj. 9.05 coś resetowali i transfer zrywał się co 1-2 min. Nie dało się korzystać z WAP nie mówiąc już o internecie. Dzisiaj w ogóle nie można było się połączyć. Dodam jeszcze, że niektóre karty nie współpracują z netem. Z tego co powiedzieli mi w serwisie w salonie Plusa karty, które mają w numerze seryjnym piątą cyfrę z zakresu 5-8 (włącznie) mogą nieprawidłowo funkcjonować. Może to być szczególnie odczuwalne w modemach PCIMCIA. Ja miałem taką sytuację i jutro dostanę nową kartę. Radzę sprawdzić u siebie. Dodatkowo są karty (niestety nie pamiętam firmy), które też nie współpracują z internetem (to informacja z pom. technicznej iPLUSA)
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: niq »

Nie resetowali, tylko problemy mają. :P
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: PawełB »

niq pisze:Nie resetowali, tylko problemy mają. :P
Problemy też. Dlatego resetowali. :lol:
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: damis »

A może to jest to najmniej oczekiwane zapychanie sieci na razie występujące w niektórych regionach, po których nastąpi równie najmniej oczekiwane egzekwowanie zapisów w regulaminie o cięciu po przejściu granicy 1 GB ? :scratch:
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: MaciekAdv »

Po 2 dniach oczekiwań dostałem odpowiedz od iPlusa
"Serdecznie przepraszamy, czas udzielenia odpowiedzi wydłuży się. Prosimy o cierpliwość.
Odpowiedź odeślemy w możliwie najkrótszym terminie.
Dziękujemy za kontakt - zapraszamy ponownie.":):):)
A mnie tu sz... trafia na ten internet skacze mi cały czas z EDGE na GPRS i rozłącza parę razy dziennie.
Ciekawe jak długo jeszcze, mam nadzieje że coś w końcu z tym zrobią.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

Tadeusz pisze:Nie wiem czy to do mnie pytanie
Tak, pytanie było do Ciebie, dzięki za odpowiedź.
Tadeusz pisze:EDGE: 200-300msek (chociaż dzisiaj akurat 300-400
Świetne wyniki jak na EDGE, oby coś takiego trwało jak najdłużej.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: kemott1 »

U mnie era też ma znakomite pingi (200-450 ms) :D ,a orange nie warto pisać :P
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: MaciekAdv »

Napisali żeby czekać, ale chyba coś zrobili bo przestało mnie rozłączać
i mam prawie stabilny EDGE (nie tak jak dawniej ale może być).
Ktoś jeszcze odczuł jakąś zmianę?
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: dormario »

MaciekAdv pisze:Po 2 dniach oczekiwań dostałem odpowiedz od iPlusa
"Serdecznie przepraszamy, czas udzielenia odpowiedzi wydłuży się. Prosimy o cierpliwość.
Odpowiedź odeślemy w możliwie najkrótszym terminie.
Dziękujemy za kontakt - zapraszamy ponownie.":):):)
I nie myśl, że odpiszą :!: :lol:
Ten tekst wysyła automat. Ja czekałem, czekałem i się nie doczekałem. Dopiero telefoniczna interwencja dała jako taki skutek.
A tak na marginesie to nie ma tak psioczyć, chłopaki z iPlusa robią co mogą i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie zależy im żeby klienci byli niezadowoleni.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: PawełB »

Wydaje mi się, że jednak zaczęli ciąć. Transfer na pobieraniu mam obecnie 8kB/s, na wysyłaniu 7kb/s. Wszystko chodzi pięknie i ładnie oprócz pobierania plików. Wysyłać można bez zmian. Tak jest już od dwóch dni i nic się nie zmienia. Wątpię, aby parametry sieci się pogorszyły. Sygnał jest taki sam. (14.05.2006) Otrzymałem dzisiaj informację, że mają problemy z GPRS i starają się naprawić jak najszybciej. Tak więc panika jest zbędna.
Ostatnio zmieniony 2006-05-14, 16:05 przez PawełB, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Enzo »

Jak dla mnie, w tym wątku pojawia się za dużo paniki, jak tylko coś się dzieje każdy zaczyna podejrzewać, że, Plus zaczyna limitowanie transferów. A może to są tylko jakieś chwilowe trudności na jakimś obszarze lub nadajniku. Wcześniej też miałem podobną sytuację, ale po dwóch dniach wszystko wróciło do normy.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: seboo »

Ja staram sie nigdy nie panikowac - ale mam problem rowniez - otoz u mnie sila sygnalu umts spadla prawie do poziomu niewychwytywalnego przez telefon - sprawdzalem drugim telefonem i inna karta sim i jest tak samo - myslalem ze to cell pumping - no ale czy w dzien czy noc jest jak jest juz od paru dni - a stalo sie to po mojej interwencji w BOA :) - trzeba sie bylo do nich nie odzywac - mam za swoje :P
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: raptou »

Kwestia jest nie "czy Plus zacznie ciąć", tylko "kiedy".
Na dzień dzisiejszy NA PEWNO Plus nie przycina, gdyż nie ma takiej potrzeby. W najbliższym czasie też nie zamierza, jednak to nie uchronne i jest tylko kwestią czasu. Jeżeli zacznie się "reglamentacja" ruchu to też nie wszędzie, tylko na początku "rażąco przeginającym" oraz tam, gdzie jest to niezbędne (tor radiowy nie wyrabia). Jedyną przyczyną przycięcia prędkości będzie wypełnienie kanałów logicznych. Dopóki sieć nie jest "obłożona" można spać spokojnie.
Informacja pochodzi z Polkomtela ale nie z Biura Obsługi i nie wiem co oni na to.

Na razie przeciążenia zdażają się tylko lokalnie (no chyba, że jest akurat ogólny "pad") a "skaczący" transfer to choroba wrodzona pakietowego internetu radiowego i wynika z jego konstrukcji i "kapryśności"
To już moje zdanie.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: dormario »

Panowie spokojnie. Więcej cierpliwości. Ja ze swej strony mogę dodać, że problemy jakie opisujecie mnie trapiły blisko trzy tygodnie, zamiast EDGA miałam GPRS albo jeszcze gorzej. Po głowie chodziła mi opcja rezygnacji z iPlusa, ale wytrzymałem i nie żałuję- transfer 20-25 kB/s.
Życzę wszystkim stapionym więcej optymizu.

P.S
Cięć <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie ma. Informacja podana przez dział techniczny.
Karma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-05-14, 18:30
Lokalizacja: Wroc?aw/L?bork

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: Karma »

Również chciałem dorzucić swoje 5 groszy.
Mam iplus od ponad 1,5 miesiąca i przez ten czas zdażyłem ściągnąć kupe MB > GB. W sumie jestem zadowolony z wyboru lecz od dłuższego czasu strasznie mnie i mojego kompa męczy częste rozłanczanie sie z sieci jak sciagam jakies pliki. O cięciu tu nie ma mowy, zreszta uwazam ze powinni rozbudowywac sieć tak by cięcia <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie wchodziły w gre. Przeciez wszyscy płacimy szmat kasy i możemy od nich żądać internet BEZ ograniczeń! Limit 1G to śmiech na sali! to sciagne przez noc jesli oczywiscie mnie nie rozłączy miedzy czasie. Transfer moj sie waha koło 20 kb/s tak wiecc jest ok. Ale sciaganie z torrentów (emule) to tragia. uzywam utorent a tu nie idzie powyzej 5kb/s i to na dodatek najszybciej na tym programie.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus zaczął ciąć?

Post autor: raptou »

Nie ma takiej możliwości, żeby tak rozbudować sieć, żeby jej nie zapchać. Problemem jest ilość częstotliwości i sposób kodowania danych.
Nie można dostawiać w nieskończoność nadajników, ponieważ nie mogą pracować jednocześnie dwa na tej samej częstotliwości, nakładając się zasięgiem a jeszcze trzeba zachować strefy ochronne, co by się wzajemnie nie zakłócały przy podwyższonej propagacji.
EDGE w momencie wprowadzenia do sprzedaży jest już przestarzałe, nie rokuje żadnych perspektyw i zostało wprowadzone w odpowiedzi na zapotrzebowanie, gdyż UMTS się spóźnił i nadal nie działa jak trzeba. To technologia przejściowa i już na starcie wyczerpała swoje możliwości rozwoju. To taka łata na niewydolny GPRS podczas oczekiwania na technologię "z prawdziwego zdażenia" o przyzwoitym zasięgu, która na dobrą sprawę nie jest jeszcze wdrożona, choć już istnieje.
Rok wymyślenia GSM - 1982. Nic dodać, nic ująć. I tak nieźle się trzyma :lol:
ODPOWIEDZ